Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

SeanLSD

Jacksonovo nadšenie do filmu nepozná hraníc - a vidiac koľko času a úsilia vložil do svojho amatérskeho veľkofilmu o vesmírnej invázií - neprekvapuje, že sa stal neskôr velikánom svetovej kinematografie v jednom z jej najväčších projektov vôbec. Inak - vzhľadom k tomu, ako neskoro som si tento jeho amatérsky snaživý debut doplnil - a že to nebolo s kamošmi za veľkej zábavy - ma toľko neoslnil. Nič však - milovaný BRAINDEAD vnímam ako profesionálny remake BAD TASTE. ()

Idego

Může mi někdo vysvětlit, co se vám všem na téhlé home-made kravině líbí? Po 30 minutách jsem byl nucen to vypnout - nuda, nuda a ještě jednou - nuda... ()

David.Darco

Tak trochu som nepochopil čo na tomto filme toľkí užívatelia tejto malebnej databázy vidia. Respektíve som nepochopil čo na nej vidia, keď jej dávajú 5* hodnotenia. Oproti neskoršiemu Braindead je to slabšie a som rád že som si to pozrel v "nesprávnom" poradí, inak by som sa do o dosť vtipnejšieho Braindead nedokopal. Netvrdím, že Bad taste neponúka vtipné scény, scenáristické perličky či prestrihy, zopár sa ich tam nájde. Najvtipnejší a najabsurdnejší je ale námet a síce dôvod príchodu Labužníkov na Zem. Škoda že Jackson nedostal vyšší honorár a nenatočil to neskôr. Ako nízkorozpočtový debut však svedčí o pružnosti a predstavivosti tvorcu prichádzajúceho s niečím vlastným, originálnym, aj keď miestami naozaj žalúdok trízniacim, ale predsa len vo výsledku absurdne vtipným zárezom. Len by som si to asi prial pozrieť vo väčšom počte divákov ako 1. Možno by to potom fungovalo lepšie a dosiahlo bližšie k 4tej hviezde. ()

RabbitX

Tohle je teda kravina, ale vzláštností je, že takovéto filmy dokoukáte až dokonce. Některé scény byly hnus třeba jíst mozek lžičkou? ()

Mrkvič

+ za nápad pro Jacksona + za Jacksona za provedení + za Jacksonovu nejvtipnější postavu + za pro mě kultovní scény + za pití lahodných zvratků!!! ()

haushinkaa

No tak to byla dobrá řežba... Naprosto úchvatná úchylnost, která je nechutná od prvního stříkance krve až po posledního rozpáraného ufouna... Nadšení Jacksona a spol. asi neznalo hranice a ve filmu je to vidět, některé scény jsou opravdu nezapomenitelné (kus hlavy s mozkem připevněný zpět k hlavě páskem od kalhot) a hlášky taktéž. Nejsympatičtejší ze všech aidsáků mi přišel Ozzy, tak hravý a nadšený, zmínka jeho kolegů o jeho psychické poruše jen posílila mou sympatii k němu. Jackson opravdu dokázal, že není potřeba obrovských peněz k natočení tak kultovního snímku... Stačí pár kámošů, notná dávka černého humoru, jednoduchý námět, nějaké ty podomácku vyrobené rekvizity a tvořivý duch a voilá, šíleně morbidní, nechutný a vtipný snímeček je na světě... ()

LordSnape

Tak nevím no. Čekal jsem mnohem víc. Místo toho jsem se musel dívat na bandu kašparů v rádoby vtipných scénách, jak z nich tečou a lítaj střeva, vnitřnosti a zvratky. ()

Savo

Jak se říká za málo peněz hodně muziky, aneb jedna z prvotin mistra masek a hlavně neskutečně bizardního černého humoru. ()

Raven0

Konečně jsem našel sílu, dokoukat tuhle kultovní kravinu až do konce. Kdyby to byla sranda aspoň pořád, ale to ne, to by nešlo. Člověk musí poslouchat stále ty samé trapné kecy, dívat se na pár chlápků, co poskakujou po zahradě a sem tam postřílej jiný chlápky v pyžamech. Ale jako ty nechutný kousky mi fakt hnuli žlučí (a to jsem toho viděl už hodně), za to ty dvě hvězdy. ()

gjjm

Pět hvězd už za Dereka. Dalších pět za nejlepší amatérský film všech dob. Dalších pět za množství umělé krve. Dalších pět za neuvěřitelně úžasný černý humor. Dalších deset za nádherně realistické vnitřnosti. Sečíst to nemůžu, aspoň zprůměrovat ano :) P.S. Scéna s pitím natrávených lidí je jednou z nejvtipnějších a nejúchylnějších v dějinách filmu :) ()

Endyis

No prostě nehorázná oldschoolovka po všech stránkách... Má to svoje specifické kouzlo, které se tomu nedá upřít. ()

kurcatovium

Pokud vám nevadí litry krve, rozšlapané mozky, pojídání zelených zvratků nebo snad raketou rozstřelená ovce, pak je tohle skvělá zábava. Pokud máte slabší žaludek, tak rychle od toho pryč! Jak tenhle člověk mohl natočit Pána Prstenů, to nepochopím. ()

lennyd

Blízko malého městečka kdesi uprostřed Nového Zélandu se začínají dít věci - městečko obsadili mimozemšťané, vyslanci nad-kosmického jídelního řetězce, kteří právě našli tu pravou příchuť pro jejich vesmírné hamburgry - obyvatele planety Země. Jenže do cesty se jim staví vojáci speciálních jednotek, kteří mají konečně příležitost ukázat, co v nich je (a to v některých případech doslova) ... Tak nevím jestli jsem víc nadšenej, nebo zklamanej. Podle do nebe vynášejících komentářů jsem očekával naprostou bombu, a té jsem se teda nedočkal. Na druhou stranu, když se na to člověk dívá s nadhledem (a to pořádným), tak jde naprosto o brutální-megaultra řežbu, která pro kapku krve nejde daleko (i když... krve se ve filmu moc nedočkáme, to spíš kusů mozku a jiných tělesných orgánů).Zatím nechám tři hvězdy, než se rozhodnu :) A přesně jak píší ostatní - nechápu jak někdo mohl po tomto filmu dát Jacksonovi do ruky milióny dolarů na Pána prstenů :) ()