poster

Občan

 • Maďarsko

  Az állampolgár

 • Velká Británie

  Citizen

Drama

Maďarsko, 2017, 109 min

 • Marze
  ***

  Solidní drama o imigraci, nacionalismu a přežívání v nepřátelském prostředí. Srdíčko multikulturalistů a sluníčkářů , kteří budou držet palce africkému uprchlíkovi , který se zoufale snaží získat maďarské občanství, se zatetelí. Film vtáhne do zajímavého příběhu, má dobré herecké výkony. Ale tvůrci se zabývají jednáním maďarské vlády, aniž by ho zasadili do širších souvislostí.(17.10.2018)

 • slunicko2
  ***

  Multiculti propaganda. 1) Film je postaven na předpokladu, že uprchlíci jsou takoví, jako Wilson. Učí se maďarsky, pracují a žijí jako lokálové. I Širin se naučila řeč plynně jen tak mimochodem při čekání v táboře. Kdo by nechtěl takové imigranty? 2) O těch, kteří uvedeného chování nejsou schopni nebo k němu nejsou ochotni, zde nepadla ani zmínka. 3) Podle titulků byl film vyroben v roce 2016.(28.5.2018)

 • Jadro
  ***

  Veľmi ojedinelý snímok, odzrkadľujúci migračnú politiku maďarska, na podmaze ešte divnejšieho vzťahu vydatej maďarky s černochom Wilsnom, ktorý sa stará o ilegálku z Iránu a jej dieťa... Nič prevratné, no velmi uveriteľný a dobre podaný príbeh s absurdným koncom. Hurá Vilson je nakoniec maďar!! :-) 40%(20.12.2017)

 • troufalka
  *****

  Kdo je v nouzi největší, dokáže pochopit nouzi jiných.(15.11.2018)

 • Arsenal83
  ***

  Myslím, že tento film Orbáa nerozplače. Kadejaký slniečkár si myslí, že toto sú tí utečenci, všetko chudáčikovia, treba im pomôcť Ulice Paríža a stále vojenské jednotky na námestiach nielen Francúzska, ale aj Talianska a po novom aj Dánska ukazujú, kam sme sa multikulti socializmom dopracovali. Pomáhajme ľuďom, to áno, ale u nich doma! Ale inak film celkom fajn, príbeh o jednom z mála Afričanov, ktorý sa chce normálne zaradiť. Hoci to, že by hocikto chcel ostať v Maďarsku sa mi zdá ako maximálny výmysel. Ekonomická ruina s dosť neatraktívnym jazykom.(16.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace