In Bed with the Enemy (E01) (epizoda)

USA, 2017, 59 min

První díl, takový polovičatý, ale asi budu pokračovat. Už jen vzhledem k mému nečekanému zájmu o historii, který stoupá přesně tak, jak mi klesá můj testosteron. Jestli to tak půjde dál, budu za pár let přednášet na nějaké univerzitě.(20.4.2017)

Myslím, že realita je zde notně přibarvená a spíše než věrný popis historických událostí tuto epizodu beru jako červenou knihovnu, na kterou se nám ženám dobře kouká. Nehodnotím to jako historické drama, ale jako romantický film, který mě docela bavil. První epizoda je nevyvážená, chvilku napínavé a věrohodné úseky a pak to zase místy působí až takřka laciným dojmem. Při rozhodování líbilo-nelíbilo, vyhrává první varianta. Ovšem když to člověk nebere smrtelně vážně, ale jako pohádkovou fantazii s několika realistickými prvky. Uvěřitelnost děje je nabourávaná například magií, kouzlením a čarováním, když si něco matka budoucí princezny přeje, většinou si to vyčaruje. Už tato mysteriózní fantazijní nadstavba příběh znevěrohodňuje.(20.7.2017)