Čung kuo tchuej siao jüan

• Čína

Čína, 2017, 105 min

Tan Bing

Tan Bing

• tron

Bacha, toto nie je seagalovka. Seagal je tu iba v úvodnej scéne (kedy dostane šokujúcu nakladačku od Mikea Tysona!) a potom sa na okamih mihne po hodine a osemnástich minútach (!!). Stopáž je absurdne prestrelená, akcie nie je úplne málo, ale je mizerná, scenár o ničom, mnohé scény wtf, ale nie takým tým zábavným, ale skôr pekelne rozčuľujúcim spôsobom. Hlavne ma ale ako hovorím dojalo zneužitie Seagalovho mena na propagáciu tohto šitu. Hlavnú rolu tu má nejaký nudný, nezáživný týpek, niečo ako kurva Superman, ktorý je síce kancelárska krysa, ale v pohode prežíva zrážky s Hummerom, odpálenie pancierovými päsťami či zostrelenie tankom z výšky 30. metrov. A čo dodať k Tysonovi? Snáď len to, že horší by bol už iba O.J. Simpson.(19.12.2018)

No ty Woe mě tu normálně bavil Seagal! Jeho bitka s Tysonem je epic!!! Jinak solidní nepodfinancovaný akčňák made in China kterému v druhé půli trochu dochází dech, ale dá se to vidět a klíďo si to ještě zopáknu.60%(13.7.2017)

Michael (Clovis Fouin) se za pomoci Kabbaha (Mike Tyson) v blíže nespecifikované africké zemi snaží vyvolat občanskou válku a získat zakázku na vybudování mobilní sítě. Soutěže se také účastní čínský DH Telecom, který zastupuje Yan Jian (Li Dongxue)... Zlí jazykové tvrdí, že se Steven Seagal a Mike Tyson při natáčení souboje na place vůbec nepotkali. Seagal natáčel s kaskadérským doublem a Tyson také. Ono by se tomu dalo i věřit, protože při společné bitce není jediný záběr, kde by bylo současně vidět oběma protagonistům přímo do obličeje. Potvrzeným faktem je, že Stevenův kaskadérský double byl Kevin Lee, který má foto z natáčení v galerii na IMDb. Film je hodně rozporuplný, ale jsou tam momenty, které dokázaly pobavit. HODNOCENÍ 50%(27.2.2018)

• Chrustyn

Tyson docela jede. Před časem se porval s Donniem Yenem, nedávno s Van Dammem a teď dostal po čuni od Seagala v jedné z jeho nejmenších roli, naproti tomu se z Tysona stává regulerní (i když mizerný) herec, protože zde hraje prakticky hlavní roli. Rozhodně se nejedná o Seagalovku a pokud ho považujete za hlavní lákadlo, budete zklamaní. Ve výsledku to ani není žádný akčňák a hlavně to není dobrý film.(17.8.2018)

• stuntmanMIKE

Kurva v tom filme bolo vsetko... Stefan dostane na picu, Tyson skusajuci africky akcent, beduini na konoch s mobilmi, hackeri, tanky, rozbijanie stien rukami, zenska obriezka a kopec dalsieho, ale to som uz nevidel kedze som to vypol po hodine. Nedalo sa to dopozerat. Herecke vykony boli tak zalostne, ze to parodovalo same seba. No proste neskutocna blbost.(3.3.2018)

• Lacike

Prirovnal by som to k Seagalovke Mercenary for Justice. Evidentne to malo solidny rozpocet. Je tam kopa prestreliek a vybuchov. Neustale sa pred kamerami premava tazka technika. Kto ma rad bezmyslienkove prestrelky, tak asi bude spokojny. Mne ale bolo uplne jedno kto a o co tam vlastne bojuje, kedze herecke vykony väcsiny zucastnenych su tragikomicke a vlastne aj cela zapletka je idiotska. V 80tych rokoch bojovali za slobodu v okupovanych krajinach americania, teraz zase cinania. A aj tie prestrelky mi pripadali monotonne a nenapadite. Hlavné lakadlo filmu sa odohra hned na zaciatku. Bitka dvoch extitanov. Seagal vs. Tyson. Vraj sa vôbec pri natacani nestretli a fakt tam nieje pri ich bitke jediny zaber v ktorom by zretelne bolo vidno do xichtu obidvom. Ale to je fuk. Aj tak je ich bitka jedinym co za nieco stoji. A to napriek tomu, ze nic extra nepredvedu a bitka obsahuje divne spomalovacky a evidetne trikove zabery. Len kvôli nej davam jednu hviezdicku. Pozrite si ju na youtube a na film sa môzete vykaslat. 2/10.(18.3.2018)

• kaposlav

Tak toto je riadny mix. Zvykne sa to nazývať gýč. Inač ten súboj v úvode je pre dospelého diváka, čo má už mnoho filmov napozeraných trošku trápny. Pre deti a dorast to stačí ako v 90tých rokoch na postkomunistické deti kadejaký "Karate Tiger", "Americká Ninja" a podobne. Tiež som bol z toho paf, a keď si to po rokoch pozriem opäť, tak sa čudujem ako som mohol tie filmy tak žrať. Steven Seagal už nevie do čoho by pichol a zrejme ten Tan Bing je jeho nejaký kamarát a chcel mu pomôcť v kariére.(11.12.2018)

Na to, že to je čínská produkce a hraje tam Steven Seagal, tak to v konečném součtu není vůbec špatné. Steven zde dokonce bojuje, hned na začátku, navíc s Mikem Tysonem, ale je na tom moc vidět, jak je to hodně stříhané. Co je horší, Mike Tyson prokazuje, že se pro herectví opravdu nenarodil. Ale nakonec to tak zlé není.(9.3.2018)

• AD P

Čo ja viem ? Okrem súboja s Tysonom je tu Seagal úplne zbytočný, ten číňan je taký nemastný-neslaný, jedine Tyson ma ako tak zaujal v pre mňa nezaujímavom titule !(12.12.2018)

• Beky

Fake souboj Seagal X Tyson. A film je naprosto příšerný. Jedna hvězda za to že znám horší!!!(7.3.2018)

• Johnny.ARN

Presne ten film, ktorý pozeráte a hovoríte si, že tu ani produkcia netuší, o čo tam komu ide. Ale je tam cítiť každý dolár, čo do toho čínania naliali. Tanková prestrelka v africkom údolí je jeden z vrcholov filmu. A asi jediný film v histórií, kde Stefan prehral svoj zápas. Som po ňom tak vyprahnutý, že nemám síl ani nič viac písať. 1 z 5(8.12.2018)

• carlos 2010

Za každú legendu 1*, ináč blbosť.(9.12.2018)

Celkom slušná rozprávka o transparentnosti správania sa čínskych spoločností. A Seagal a Tyson, ktorí hrali vedľajšie úlohy a pritom sú na obálke, potešili. :)(15.12.2018)

• TommyZR

Tak jsem si myslel že tam bude Segal po celý film a ono jen z malé části a ještě ho Tyson udolá v boji, mám dost!(17.12.2018)

Kult z toho nebude, na to si tí dvaja páni z plagátu potykali len veľmi krátko, ešte aj legendárny fight odbili už v úvodnej štvrťhodinke. Ale film obstojí aj bez nich. Minimálne nejde o žiadnu lacnotu, ani honenie sa v mene pomsty, čaká tu solídna výprava a neokukaná naháňačka o telekomunikačnú nadvládu. Tá sa síce tvári, že končí už od polovičky, no zakaždým, keď čakáte titulky, sa otrasie a pokračuje ďalej. Akcie nebolo málo, ba dokonca sa v nej často motajú tanky, obrnené transportéry a používajú zbrane aké by bežný smrteľník nezdvihol, i tak by som pristál ešte väčší masox. Zvlášť, keď film už zo seba nezlepí nálepku stretnutia dvoch legiend. Mimochodom viac priestoru pre tú z boxerského ringu.(26.2.2018)

• kamil.i

Čínska propaganda obhajujúca súčasné kolonialistické aktivity tejto mocnosti skrz "príbeh" hrdinu dokonalého čínskeho ľudu v "zaostalej" Afrike, kde zápasí s nenažranými Európanmi? K tomu si pomáha prestarnutým Seagalom a Tysonom? Navyše na slovenskom programe v prime time? Jdu blejt, velebnosti. V tom filme smrdí úplne všetko. Mimo Čínu tomu uverí snáď len slaboduchý divák. Doteraz som si myslel, že niečo takéto môže vzniknúť len v Severnej Kórei.(10.12.2018)

• Kushina

No co si budeme povídat, nebýt Seagala a Tisona, tak by po tomhle filmu neštěkl ani pes. Jediné na co se v něm dalo dívat byla právě rvačka v baru, jinak to bylo dost zmatečný a to především v režiserském podání. Ačkoliv to bylo podle skutečných událostí, tak to byla nuda. Ale za tu bitku dávám 40%(5.12.2018)

• klichem

Povedala by som ze to bolo horsie ako turecka telenovela. Ale od polky som pochopila ze to mam brat ako komediu a pri plneni vianocnych kosickov a piti hoegaardenu to bola prijemna zabava.(10.12.2018)

je tam segal, je tam tajson, je tam pekná mladá cica, réžia a scenár je tan bin, je tam teda absolútne všetko čo môže len človek chcieť, nechápem prečo nedávate potom 5** ! r u retarded?! xD(18.7.2018)

• entronov

Mám rád Stevena Seagala, ostatní herci se mi také zdáli slušně vybraní, prostředí na natáčení krásné a kamera kvalitní, ale co nepřekousnu je ten šílený střih, kdy věty nedávají smysl, části konverzací jsou ustřižené a celkově to postrádá hlavu a patu. Upřímně to "dobré" hodnocení zde na CSFD těžce nechápu, je to za mě nejhorší film se Seagalem!(29.9.2018)

<< předchozí 1 2