Reklama

Reklama

Špion, který se vydal na sever

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gongjak (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jihokorejský tajný agent je vyslán do Severní Koreje, aby se infiltroval do nejvyšších politických a vojenských kruhů a získal tak informace o severokorejském jaderném programu. Klasický dobový špionážní thriller vychází ze skutečných událostí a na pozadí dramatického příběhu se postupně začíná rýsovat obraz reálné politické situace v obou zemích v polovině devadesátých let. (Febiofest)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (20)

ainny 

všechny recenze uživatele

Za mě naprostá spokojenost. S dějem, atmosférou a v neposlední řadě i s obsazením. Hwang Jeong-min byl jako jihokorejský špión naprosto uvěřitelný. Lee Sung-mina mám už dlouho v hledáčku a patří k mým nejoblíbenějším hercům a všechno mu žeru i s navijákem. Scéna u Kim Čong-ila, v které se rozklepe strachy, pro mě byla jednou z nejlepších v celém filmu. Hvězdičku dolů dávám v podstatě za konec. Sice byl tak krásně korejsky patetický, ale tady mi to až tak úplně nesedlo. Nicméně se těším, až si film pustím ještě jednou a kouknu se na celý příběh v klidu a s manželem. Titulky ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Yoon Jong-bin po Historickém Kundo servíruje další historický se špionážní tématikou s perfektně zahraným Hwang Jong-minem, ale na můj vkus byl film poměrně zdlouhavý a zajímavých sekvencí k dané stopáži nenabídl dostatek. Napínavé a zajímavé sekvence byly při setkání s vůdcem, ale těch nebylo tolik. Hezky natočený, dobře zahraný a rozhodně zajímavý náhled do politické situace v JK a SK. Nejsem cílovka, takže neutrální tři. 60% ()

Reklama

Flipnic-RE 

všechny recenze uživatele

Parádní špionážní film o vztazích severní a jižní Koree. Hlavní špion téměř nadčlověk, který dokázal roky uhrát naprosto jinou a fiktivní osobnost. Vztahy mezi zeměmi kapitola sama pro sebe, vyobrazení Severní Koree parádní (chlad a krutost k vlastnímu obyvatelstvu...), návštěvy velkého vůdce až groteskní... Občas jsem tomu plně nerozuměl, ale v jádru jsem to pobral a bylo to fakt parádně zahraný a natočený. A hodně zajímavý. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zásadný problém ktorý som u tohto filmu mal bol hlavný hrdina. Drvivú časť filmu ho vlastne vôbec nepoznáme. Nič nevieme o jeho rodine, minulosti, charaktere a ani jak vlastne vníma okolnosti, ktoré sa okolo neho dejú a či ho nejak ovplyvňujú psychicky, keď je tak dlho v utajení. Jediné čo vidíme je jeho dokonale zahraná pretvárka podnikateľa. Z nej nevypadne ani na chvíľu a to ani v okamihoch, keď má na mále. Takže Jeong-min Hwang síce predviedol famózny výkon, ale osud jeho postavy mi bol úplne ukradnutý. Oveľa viac ma zaujal príbeh severokórejského pohlavára v podaní Sung-min Lee, ktorý v mojich očiach zatienil aj Jeong-min Hwanga. Škoda že vzťah medzi nimi dvoma nemal väčší priestor, ale finále bolo tak akurát dojímavé, aby nepôsobilo pateticky. Namiesto postáv je film bohužiaľ pre mňa viac zameraný na historické udalosti, ktoré sú síce dostatočne zaujímavé, takže film ani na chvíľu nenudí, ale vďaka chladnému prístupom k postavám málokedy poriadne strne. Trochu napínavý je len finále u Kim Čong-ila. Pre našinca bude film hlavne poučnou sondou do Kórejskej histórie s neprekvapivým odhalením, že sa obidve Kórey vzájomne potrebujú a využívajú pre svoj vlastný prospech. Výnimočne ma pri sledovaní napadlo, že by si jednotlivé udalosti zaslúžili detailnejšie spracovanie v podobne minisérie vďaka čomu by snáď väčší priestor dostali aj postavy. Do akej miery jednotlivé fakty film upravil je jedno, keďže z filmového hľadiska to funguje celkom dobre. Výsledkom je nadpriemerný film, ktorý rozhodne stojí za jedno pozretie, ale nemám ho potrebu vidieť znova. 7/10. ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Chtělo to větší koule a méně sladkobolný a realističtější závěr (dvě Korejky vedle mě brečely, takže asi OK). Špion téměř bezchybný, takže se o něj člověk moc nebojí, ale na chladné korejské thrillery už jsem si tak nějak zvykl. I tak vynikajicí a dlouho očekávané pasáže v KLDR doprovázené hrozivou hudbou fantastické. 8/10 ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama