poster

Srdečně vás vítáme

 • Francie

  À bras ouverts

 • anglický

  With Open Arms

 • Slovensko

  Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MiaMahoney
  ***

  Je to jasné. Frantíci, v současné době tedy spíš obyvatelé galského chalífátu, nemůžou řezat do muslimů, neboť ti by záhy řezali do nich, a tak odněkud vyhrabali cigány a vzali si na paškál je. Což o to, morgoši byli vcelku trefně ztvárnění, tedy pokud by se člověk vrátil v čase tak o 70 let, kdy největší hrozbou ze strany kočovných čmoudů bylo, že vám ukradnou slepici. Dnes už totiž nikdo nekočuje (proč taky, když dostanou nové byty a dávky takové, že by jim průměrný český důchodce záviděl) a vytvořili si nádherné a čisté satelity, například Chánov či District 9 (pardon, samozřejmě mám na mysli Luník), kde jejich elita (prof. Tukabel, RNDr. Jolanda, CSc. a jiní) kulturně obohacuje nás, "býle gadže more". Žabožrouti si sice umí stále sami ze sebe udělat srandu, ale přes ten nános multikulti aby jeden váhal, zda to vlastně ještě humor je, nebo je ta politická korektnost už sežrala jako ta "rakovyna pyčomore". Povinně tedy čumíme na ukázku, jak i fuj fuj Francouz se standardní dávkou pigmentu může být horší a vychcanější než romský spoluobčan, z čehož je mi na blití, humor nehumor! Sluníčkářská rodina si lže do kapsy, demagogicky si namlouvá, jak je tolerantní, jen aby si manžel/syn/soused/cigán... nepomyslel, že se jich týká to ohavné slovo začínající na "r" a končící na "asista"! Ano, je to myšleno jako humor, ale dle mého jsme tím už tak přesycení a masírovaní v reálném světě, že to málokdo z nás tak bude brát. A to je prostě taky xblití, dáni a pávové, nemůžu si pomoct. Nevím, co si kdo chtěl tímhle filmem dokázat a jestli vůbec něco, každopádně abych jen "nekrytyzovala jaj dylyno", musím říct, že se mi líbil neamerický koncept komedie. Jsem totiž přesvědčená, že kdyby se "režyje" ujal Holý Úd, byli bychom svědky konceptu "nastěhovaná cigánská rodina v luxusní vile -> malý mrdník -> větší mrdník -> postupně gradující fekální humor -> naprosto absurdně vygradovaný ultramrdník a luxusní vila na sračky". I když morgoši dělali bordel, byla jsem vděčná, že se tvůrci rozhodli tenhle koncept nesledovat a jít tak nějak svojí cestou. Vcelku potěšily i příjemné herecké výkony, byť ústřední MILFka občas až moc přehrávala a ten francouzský James Franco tam byl úplně na hovno, asi jako "ynstytut" IQ Roma Servis u nás v Česku. I když... zamyslím-li se nad tím, z tohohle prostředí by možná mohla vzejít nějaká komedie, už třeba jen proto, že na takový oxymoron jako je "IQ Roma" nenarazíte moc často. Někdo by měl asi cinknout té Tukabel a nabídnout jí roli, mohla by se pod správným vedením ještě Trošku víc blejsknout, dyk more!(30.7.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Francouzům ty komedie jdou na jedničku v poslední době. Opět neobvyklý originální nápad se skvělým Christianem Clavierem, který žije spokojený přepychový život se svou krásnou manželkou, ale jejich idylku naruší romská rodina s karavanem, která se jim nastěhuje na zahradu. Jsou zde vtipné momenty a především je zábavné sledovat rozdíly a tradice Romů s těmi našimi. Fajn věc. 75%(16.1.2018)

 • dopitak
  ***

  Cesta do dvou třetin, sotva. Tenhle typ komedií vždy profituje z uhozených nápadů, šíleností. Prostě "co to je, kočka?". A to se tady nepovedlo, výtlem sotva jeden, chtělo to přitvrdit, kromě krtků málo humoru. Trávníček na Claviera docela slušný, ale Meduna by to asi "koukej!" taky. Můj třetí film se Elzou, měl jsem pocit, že ji znám lépe z více filmů. Nikita Dragomir (Lulughia) byla ale pěkná, a podle jména je asi fakt z Rumunska, stejně jako další členové Babikovy rodiny.(10.1.2018)

 • Kiisaki
  **

  Velice pokrytecká a nevtipná komedie s plejádou postav, které se pohybují v rozmezí "neutrální" až "silně nesympatické". Kromě několika vzácných momentů, kdy jsem se opravdu pousmála, jsem většinu promítání strávila neustálou myšlenkou na to, že jsem za zhlédnutí filmu zaplatila. Předchozí režisérův film Co jsme komu udělali? považuji za velice zdařilou a hřejivou komedii plnou stereotypů a jejich překonávání, což jsem na základě traileru očekávala i od snímku nového. Zásadní rozdíl bude patrně v hlavním poselství filmu. Zatímco u prvního by se dalo formulovat větou "všichni jsme jiní a jeden druhému připadáme trochu divní, ale nakonec jsme stejně jedna velká rodina", u filmu druhého jde spíše o "pokud si k sobě nenastěhuješ cizince a nehostíš ho jako člena rodiny, jsi rasistická krysa". Neustálá snaha hlavních bílých protagonistů o to, aby působili jako světci, přehlíželi a omlouvali velice znepokojivé chování svých hostů a poskytovali jim veškerý komfort na úkor vlastního života, soukromí a majetku působila nuceně, nelogicky i otravně. Hrdinové (zbohatlíci, kteří si vydržují vlastního indického sluhu) zachází ve snaze o co největší otevřenost dokonce tak daleko, že se ani nebrání tomu, když jeden z jejich hostů velice neskrývaně 'svádí' až obtěžuje paní domu. Celý film byl zkrátka jedním velkým kázáním, které však naprosto ignoruje skutečnost, že všechno má své hranice. Snad by se to s trochou nadsázky dalo brát jako parodie na pokrytce (protože to hrdinové, kteří se snaží veškerou odpovědnost za své rozhodnutí a hostitelství svrhnout na někoho jiného - muž na manželku, manželka na sluhu - jsou), kteří se do své otevřenosti zamotají až dokud není návratu - ale na to se tam všichni berou až příliš vážně. Pokud bylo toho hlavním poselstvím filmu, pak vyznělo tak trochu do ztracena.(8.9.2017)

 • poz3n
  ***

  Nebyla to až taková konina, jak jsem očekával. Chvílemi jsem se fakt zasmál a dá se říct, že se scénář vyvaroval vyloženě trapně debilních situací. Nevím, nakolik měli tvůrci v úmyslu rýpat do vosího hnízda, ale přijde mi, že pojetí celého filmu v podstatě nedává prostor divákovi k nějakému sebezpytování a ani ho k němu nenutí. To ale neznamená, že by to tak bylo špatně. Všechno co se dotýká citlivích témat nemusí vždy automaticky zaujímat nějaký postoj a vnucovat ho zbytku. A to nejdůležitější na závěr: Babikova prostřední dcera, ta se teda povedla. 6/10(30.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace