Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Na prvý pohľad možno "štandardná" novodobá francúzska komédia, ale bavila ma podstatne viac, než predchádzajúci režisérov film Čo sme komu urobili? A to najmä vďaka množstvu výborných hlášok („Napríklad vy, pán Babik. Čo viete robiť?" – „Já, hlava rodiny... a zdatný milenec."), vtipných figúrok (indický komorník - rasista) či zábavných scénok ("integrovaný" Babik vs. bratranec). Pohodovka, ktorú sa oplatí (aspoň raz) vidieť. 75 %(28.3.2018)

Je to fakt škoda, že tahle komedie prolítne kiny beztak úplně bez povšimnutí. Já se totiž velmi, velmi pobavil. Film je možná méně intelektuální, než Co jsme komu udělali, ale zato je v něm mnoho víc francouzské nadsázky a ztřešněnosti. Navíc Christian Clavier se může víc rozehrát a nutno podorknout, že jeho komika je skutečně půvabná. Skvělá je taky celá parta cikánů v čele s geniálním Babikem, jehož představitel podává přímo ukazkový komediální výkon. A snímek, skutečně neklame tělem. Pořád, je čemu se smát. U některých věcí fakt vypuknete smíchy. (krtek, záchod.) Ani jsem nezpozoroval moc hluchých míst. Prakticky žadné tam není a pořád se něco děje. Skoro žádný gag nepůsobí nuceně. Každý vtip má na diváka skutečně pozitivní dopad a donutí ho se smát. Humor se obejde bez křece. Působí zcela přitozeně komicky a upřímně. Navíc se mi líbilo (bohužel reálné) vyobrazení televizní debaty a stejně reálné soupeření dvou mediálních soupeřů. Pointa je sice trochu jednoduchá, ale to je asi jediná výtka. Jinak jsem skutečně nadšen. Musím dát pět!!!!(1.8.2017)

Politicky korektná a predsa dosť dobrá komédia s typickým franccúzskym humorom a tradične výborným Clavierom. Nasťahovať si k sebe partiu cigánov by v bežnom živote nebolo veľmi smiešne, ale vo filme sa to dá ešte zvládnuť. Inak sa okrem toho dá veľmi silno chváliť super český dabing. Celkovo sa na filme dá veľmi dobre zabaviť. Silné tri hviezdy.(25.2.2018)

Kde jsou ty časy, kdy francouzské komedie byly opravdu k smíchu? Tohle dílko je sice hravé a úsměvně reflektuje z českého pohledu přijímání uprchlíků a přetvářkovou politickou korektnost, když si intelektuál nastěhuje domů ( ikdyž nedobrovolně) partu cikánů. Jenže podtrženo sečteno , ikdyž je to celkem originální námět, tak jsem se zasmál víc u jiných Clavierovývh filmů.(7.2.2018)

Film příjemný jako white flight s Vicou Kerekes, z jehož námětu se ale dalo vytřískat víc. Když už má člověk dostat sluníčkový film o aktuálních tématech (a balkánští Romové se ve Francii opravdu dost řeší, na rozdíl od početnějších muslimů z no go ghett jim totiž parkují přímo u baráků), tak Francouzi jsou u toho asi tak stokrát méně naivní a vymytí, než anglosaská či německá produkce. I to je v dnešní době karnevalové civilizační sebevraždy osvěžující. Není divu, na migraci tam mají statisticky skoro stejný názor jako my tady. A vidět žida z "Co jsme komu udělali" jako Roma se žlutými zuby je docela zážitek. Zážitek je také vidět, jak si ústřední dvojka neustále nalhává něco o angažované solidaritě, i když k ní musí být donucena, radši si potají schovává cennosti a noví kempaři je bez skrupulí využívají. Při jejich úlevě, že Babik vyhnal další Romy od vrat protože to je "jeho rodina a jeho dům", i když těsně předtím Clavier monstrózně hřímal o každodenním boji intelektuála za levicové ideály, jsem se hýkajíc otočil na krovky. A to mohli být rádi, že se k nim nenastěhovali někteří z těch našich Romů, u kterých je jedna půlka rodiny závislá na perníku a ta druhá ho vaří. Jenom jsem celou dobu doufal, že tomu jejich fanatickému synovi opravdu někdo vymlátí zuby kladivem, ale člověk nemůže mít všechno.(3.8.2017)

• - Ve filmu se objeví potitulková scéna. (Hannahh)