Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Ale jo, je to takový relační filmek, něco jako Vítejte u Chitsů a nebo Nic k proclení i když takové kvality nemá. Pokaždé když jsem měla tendence lézt hlavou pod stůl s tím, na jakou se to dívám ptákovinu, tak to přebila okamžitě nějaká super hláška. Babik byl neodolatelný hlavně v tančících scénkách, ale i při jiných situacích. A světe div se, i ten Christian na mě působil jako štramák a to už má léta. Takový slabší čtvereček.(12.1.2018)

Na prvý pohľad možno "štandardná" novodobá francúzska komédia, ale bavila ma podstatne viac, než predchádzajúci režisérov film Čo sme komu urobili? A to najmä vďaka množstvu výborných hlášok („Napríklad vy, pán Babik. Čo viete robiť?" – „Já, hlava rodiny... a zdatný milenec."), vtipných figúrok (indický komorník - rasista) či zábavných scénok ("integrovaný" Babik vs. bratranec). Pohodovka, ktorú sa oplatí (aspoň raz) vidieť. 75 %(28.3.2018)

Bohužiaľ musím porovnávať tento film s iným filmom Christiana Claviera "Čo sme komu urobili". Film "Srdečne vás vítame" mi pripadá ako sequel predchádzajúceho filmu a to že režisér Philippe de Chauveron vytvoril oba filmy skoro tým istým "perom" je vidieť. Ako bohužiaľ ako mnoho pokračovaní, aj toto nedosiahlo úroveň svojho predchodcu. "Srdečne vás vítame" v tomto prípade je o boháčovi, žijúcom v luxuse, ktorý je ale spisovateľ a intelektuál a preto sa preriekne, že ubytuje v svojom luxusnom dome aj rómskych prisťahovalcov. Rómska rodina žijúca v karaváne na záhrade pána "Dokořán", čiže na záhrade, kto otvoril svoju náruč na široko, je hlučná, prirodzená, so svojimi zvyklosťami a tak trochu nákazlivá, lebo začína ovplyvňovať všetkých obyvateľov domu pána "Dokořán". Vo filme je mnoho vtipných momentov ale záver je tak trochu rozprávka, ktorou táto komédia pokračuje svojimi absurdnosťami, lebo kto nám chce nahovoriť, že by si vyštudovaný mladík z bohatej rodiny zobral nevzdelanú, chudobnú, hoci krásnu Rómku. Film sa stáva takým priemerom, ktorý podľa mňa nevyužil všetky šance, ktoré táto inak zaujímavá pointa mohla priniesť.(16.6.2018)

"Když na mě zazvoní Romové v tísni, tak je pozvu dál." V tom se tedy rozhodně neshodneme, protože já bych tvrdě bránil svůj hrad, takže jsem podle tohoto snímku fašista. To je ovšem jediné, co bych této multi-kulti agitce vyčetl, protože jsem se u ní bavil náramně. A každému filozofickému "dobroserovi" typu Halík, Dienstbier či Pehe bych doporučil ubytovat na zahradě rodiny přítulných tmavočechů, výbušných muslimů či kočovných Nigerijců, aby je kulturně obohatili. Třeba tím, že by je snědli. To by ovšem Babikova rodina nikdy neudělala, protože ta brání Pana Dokořána před svými druhy, dokonale se integruje a ještě k tomu zbavuje jeho zahradu krtků bez použití chemických látek. Jak dojemné, leč naprosto nekorespondující s mou životní zkušeností.(6.2.2018)

Vtipně rozehrané, po polovině zvolní a závěr jaksi vyšumí, jakoby si Philippe de Chauveron nevěděl rady s pintou jinak docela milé komedie. Zachovává vyvážený vztah k Romům, aniž by jim extra fandil. Zářivým charakterem nevyniká ani jinak loajální sluha. To nakonec humanistický spisovatel vychází lépe, i když musí zatnout zuby a myslet na prodejnost svých knih. Teoretický humanismus je mnohem jednodušší než cikánská rodinka na zahradě s dorůstajícím prasetem a potrhlým lovcem krtků.(30.7.2017)