Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Brávo, pán Dokořán! O třídu slabší než předchozí podobně laděný počin režiséra Philippe de Chauverona Co jsme komu udělali (2014), ve kterém se rovněž před kamerou sešli Christian Clavier a Ary Abittan. Podobné zůstalo i téma filmu - přistěhovalectví, migrace, menšiny, rasismus - jen tentokrát se všechno točí kolem nepřizpůsobivých Romů. Ovšem v tomto případě je na problematiku nahlíženo z opačné strany barikády a film si tak utahuje z přehnaného "vítačství". Bohužel řada "vtipných" scén vyznívá do prázdna a film se snaží získat v tomto ohledu nějaké body alespoň občasnými vulgaritami, což působí dost lacině. Najdou se tu i povedené scény, u kterých se dá poměrně zasmát, leč ke škodě filmu jich je dost poskrovnu. Lepší průměr pro pán Dokořán! 60%(6.2.2018)

Je mnoho komédií (najmä tých amerických), ktoré tu majú oveľa vyššie hodnotenia, no pritom sú podľa mňa ďaleko stupídnejšie, totálne klišovité a umelé. V Srdečne vás vítame vám je hneď jasné, akým smerom sa bude dej vyvíjať a že návšteva Rómov v nóbl francúzskej rodine spôsobí množstvo úsmevných situácií. Ale ide predsa o komédiu a dôležité sa je baviť. A to sa podarilo. Celé je to také milé, zábavné a predsa aj tak trochu na zamyslenie. Ak hľadám dobrú komédiu, tak Francúzsko je istá voľba.(5.7.2018)

„My být spolu, dokud nás smrt nerozdělit." :D Nějak nemůžu přijít na to, proč má tahle komedie tak nízké hodnocení. Tenhle film má opravdu všechno, co má komedie mít. Potrhlí Romové si z Jeanova domu udělají svůj vlastní a rozehrají tím parádní překvapení. Tenhle osobitý humor mě dostával do kolen a kdybych neseděla, určitě by se mi kolena podlomila. Líbila se mi Jeanova odvaha a odhodlání uskutečnit interakci Romů do okolí. Nebylo chvíle, kdy bych se nerozesmála. A Francouz jež se přiškvařil k Romům dodával všemu ten správný vtip. Tenhle film se mi opravdu líbil a kdyby to šlo, dám mu dvojnásobný počet hvězdiček. Zase se totiž našlo něco, co se jen tak nevidí. :D(11.1.2019)

Cesta do dvou třetin, sotva. Tenhle typ komedií vždy profituje z uhozených nápadů, šíleností. Prostě "co to je, kočka?". A to se tady nepovedlo, výtlem sotva jeden, chtělo to přitvrdit, kromě krtků málo humoru. Trávníček na Claviera docela slušný, ale Meduna by to asi "koukej!" taky. Můj třetí film se Elzou, měl jsem pocit, že ji znám lépe z více filmů. Nikita Dragomir (Lulughia) byla ale pěkná, a podle jména je asi fakt z Rumunska, stejně jako další členové Babikovy rodiny.(10.1.2018)

„Srdečně vás vítáme, haťapaťa…“ Film, který prostě musí pobavit. Francouzi ještě pořád točí vtipné komedie. Téhle prospívá, že i když zpracovává myšlenku tolerance, nesnaží se jít v kolejích nějaké nucené korektnosti. Zároveň divák s aspoň nějakým kulturně-historickým povědomím ocení i ten kontext francouzského levicového aktivismu a intelektuální sféry. A musí se trpce pousmát tomu, jak si i my dobroserové raději zamkneme šperky, zatímco jsme den přetím dělali lidem kázání o rasových předsudcích. No a taky body nahoru za Rumunsko. Pro to mám slabost. (1 240.)(3.5.2018)

• - Ve filmu se objeví potitulková scéna. (Hannahh)