poster

Srdečně vás vítáme

 • Francie

  À bras ouverts

 • Belgie

  À bras ouverts

 • anglický

  With Open Arms

 • Slovensko

  Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slepejsek
  *

  Komedie, která má našlápnuto vyslovit se na velmi citlivé aktuální téma. A to tím nejsilnějším možným způsobem - totiž přes vibrující bránici. Na plátně to platí až do okamžiku, kdy romská rodinka zazvoní u spisovatelových vrat. Bránici sice neudržíte ani po té, ale dříve nebo později vám nakonec stejně dojde, že nesledujete reálné situace, ale jen zdramatizovaná klišé a jejich stejně klišovitá rozuzlení (ať jde o krtky nebo o dceru). A tak se Romové přesunují na svatbu domů do Romanie, pardon do Rumunska, a divák odchází s pocitem, že místo kousavé komedie sledoval jen plochou společenskou agitku.(5.8.2017)

 • L_O_U_S
  ****

  „Srdečně vás vítáme, haťapaťa…“ Film, který prostě musí pobavit. Francouzi ještě pořád točí vtipné komedie. Téhle prospívá, že i když zpracovává myšlenku tolerance, nesnaží se jít v kolejích nějaké nucené korektnosti. Zároveň divák s aspoň nějakým kulturně-historickým povědomím ocení i ten kontext francouzského levicového aktivismu a intelektuální sféry. A musí se trpce pousmát tomu, jak si i my dobroserové raději zamkneme šperky, zatímco jsme den přetím dělali lidem kázání o rasových předsudcích. No a taky body nahoru za Rumunsko. Pro to mám slabost. (1 240.)(3.5.2018)

 • Vesecký
  ***

  Byla by to docela pěkná komedie, kdyby z ní odešel pan profesor vyléčený ze svého neoliberálního humanismu. Samozřejmě, problém menšin nebo imigrantů nelze vyřešit tím, že si je nastěhujeme domů. Omluvou panu profesorovi snad může být to, že měl z čeho rozdávat. Příchod Babikovy rodiny do profesorova bytu jej asi věrným zobrazením toho, jak to v takových případech dopadne. Z hostů se stanou okupanti, kteří přes svou dobrosrdečnost a aniž si to sami uvědomují, jsou trýzniteli. Takže ono zmoudření poté, kdy si profesorův syn musí vzít Babikovu dceru, je trochu podpásovka. Tak by to v životě asi nechodilo, třebaže by si to mnozí naši liberálové takto představovali.(12.2.2019)

 • mira007
  ***

  Kde jsou ty časy, kdy francouzské komedie byly opravdu k smíchu? Tohle dílko je sice hravé a úsměvně reflektuje z českého pohledu přijímání uprchlíků a přetvářkovou politickou korektnost, když si intelektuál nastěhuje domů ( ikdyž nedobrovolně) partu cikánů. Jenže podtrženo sečteno , ikdyž je to celkem originální námět, tak jsem se zasmál víc u jiných Clavierovývh filmů.(7.2.2018)

 • Zagros
  **

  Těšil jsem se na další povedenou francouzskou komedii ve stylu Co jsme komu udělali?, bohužel jsem se nedočkal. Jde o výrazně slabší snímek. Na komedii je to málo vtipné a nic jiného ve filmu nalézt nelze. Tedy vlastně ano, hodně se tlačí na stereotypy, které se ještě více vyhraňují a vtipné většinou nejsou. Film je dokonce místy nudný, což je vzhledem k námětu až zarážející. Nastěhovat si Cikány do baráku by jistě mohlo být mnohem "zajímavější" a tady je spíše vidět nevyužitý potenciál.(21.2.2018)

 • - Ve filmu se objeví potitulková scéna. (Hannahh)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace