Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

Brávo, pán Dokořán! O třídu slabší než předchozí podobně laděný počin režiséra Philippe de Chauverona Co jsme komu udělali (2014), ve kterém se rovněž před kamerou sešli Christian Clavier a Ary Abittan. Podobné zůstalo i téma filmu - přistěhovalectví, migrace, menšiny, rasismus - jen tentokrát se všechno točí kolem nepřizpůsobivých Romů. Ovšem v tomto případě je na problematiku nahlíženo z opačné strany barikády a film si tak utahuje z přehnaného "vítačství". Bohužel řada "vtipných" scén vyznívá do prázdna a film se snaží získat v tomto ohledu nějaké body alespoň občasnými vulgaritami, což působí dost lacině. Najdou se tu i povedené scény, u kterých se dá poměrně zasmát, leč ke škodě filmu jich je dost poskrovnu. Lepší průměr pro pán Dokořán! 60%(6.2.2018)

Je to fakt škoda, že tahle komedie prolítne kiny beztak úplně bez povšimnutí. Já se totiž velmi, velmi pobavil. Film je možná méně intelektuální, než Co jsme komu udělali, ale zato je v něm mnoho víc francouzské nadsázky a ztřešněnosti. Navíc Christian Clavier se může víc rozehrát a nutno podorknout, že jeho komika je skutečně půvabná. Skvělá je taky celá parta cikánů v čele s geniálním Babikem, jehož představitel podává přímo ukazkový komediální výkon. A snímek, skutečně neklame tělem. Pořád, je čemu se smát. U některých věcí fakt vypuknete smíchy. (krtek, záchod.) Ani jsem nezpozoroval moc hluchých míst. Prakticky žadné tam není a pořád se něco děje. Skoro žádný gag nepůsobí nuceně. Každý vtip má na diváka skutečně pozitivní dopad a donutí ho se smát. Humor se obejde bez křece. Působí zcela přitozeně komicky a upřímně. Navíc se mi líbilo (bohužel reálné) vyobrazení televizní debaty a stejně reálné soupeření dvou mediálních soupeřů. Pointa je sice trochu jednoduchá, ale to je asi jediná výtka. Jinak jsem skutečně nadšen. Musím dát pět!!!!(1.8.2017)

"Když na mě zazvoní Romové v tísni, tak je pozvu dál." V tom se tedy rozhodně neshodneme, protože já bych tvrdě bránil svůj hrad, takže jsem podle tohoto snímku fašista. To je ovšem jediné, co bych této multi-kulti agitce vyčetl, protože jsem se u ní bavil náramně. A každému filozofickému "dobroserovi" typu Halík, Dienstbier či Pehe bych doporučil ubytovat na zahradě rodiny přítulných tmavočechů, výbušných muslimů či kočovných Nigerijců, aby je kulturně obohatili. Třeba tím, že by je snědli. To by ovšem Babikova rodina nikdy neudělala, protože ta brání Pana Dokořána před svými druhy, dokonale se integruje a ještě k tomu zbavuje jeho zahradu krtků bez použití chemických látek. Jak dojemné, leč naprosto nekorespondující s mou životní zkušeností.(6.2.2018)

nenáročná, nenásilná a celkom milá a dokonca aj vtipná komédia. Určite je to lepšie ako posledné humoristické pokusy amerických produkcií, ktoré sú viac trápne ako vtipné. Francúzy sa chytili citlivej témy a zrejme z dôvodu pochopitelných obáv si ako rasovú skupinu vybrali romov a nie muslimov, lebo to by im zrejme neprešlo. Ale je tam cítiť určitý odkaz. Nebudete padat od smiechu ale je to prijmená oddychovka.(31.7.2017)

Na prvý pohľad možno "štandardná" novodobá francúzska komédia, ale bavila ma podstatne viac, než predchádzajúci režisérov film Čo sme komu urobili? A to najmä vďaka množstvu výborných hlášok („Napríklad vy, pán Babik. Čo viete robiť?" – „Já, hlava rodiny... a zdatný milenec."), vtipných figúrok (indický komorník - rasista) či zábavných scénok ("integrovaný" Babik vs. bratranec). Pohodovka, ktorú sa oplatí (aspoň raz) vidieť. 75 %(28.3.2018)