Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

nenáročná, nenásilná a celkom milá a dokonca aj vtipná komédia. Určite je to lepšie ako posledné humoristické pokusy amerických produkcií, ktoré sú viac trápne ako vtipné. Francúzy sa chytili citlivej témy a zrejme z dôvodu pochopitelných obáv si ako rasovú skupinu vybrali romov a nie muslimov, lebo to by im zrejme neprešlo. Ale je tam cítiť určitý odkaz. Nebudete padat od smiechu ale je to prijmená oddychovka.(31.7.2017)

Vtipně rozehrané, po polovině zvolní a závěr jaksi vyšumí, jakoby si Philippe de Chauveron nevěděl rady s pintou jinak docela milé komedie. Zachovává vyvážený vztah k Romům, aniž by jim extra fandil. Zářivým charakterem nevyniká ani jinak loajální sluha. To nakonec humanistický spisovatel vychází lépe, i když musí zatnout zuby a myslet na prodejnost svých knih. Teoretický humanismus je mnohem jednodušší než cikánská rodinka na zahradě s dorůstajícím prasetem a potrhlým lovcem krtků.(30.7.2017)

Bohužiaľ musím porovnávať tento film s iným filmom Christiana Claviera "Čo sme komu urobili". Film "Srdečne vás vítame" mi pripadá ako sequel predchádzajúceho filmu a to že režisér Philippe de Chauveron vytvoril oba filmy skoro tým istým "perom" je vidieť. Ako bohužiaľ ako mnoho pokračovaní, aj toto nedosiahlo úroveň svojho predchodcu. "Srdečne vás vítame" v tomto prípade je o boháčovi, žijúcom v luxuse, ktorý je ale spisovateľ a intelektuál a preto sa preriekne, že ubytuje v svojom luxusnom dome aj rómskych prisťahovalcov. Rómska rodina žijúca v karaváne na záhrade pána "Dokořán", čiže na záhrade, kto otvoril svoju náruč na široko, je hlučná, prirodzená, so svojimi zvyklosťami a tak trochu nákazlivá, lebo začína ovplyvňovať všetkých obyvateľov domu pána "Dokořán". Vo filme je mnoho vtipných momentov ale záver je tak trochu rozprávka, ktorou táto komédia pokračuje svojimi absurdnosťami, lebo kto nám chce nahovoriť, že by si vyštudovaný mladík z bohatej rodiny zobral nevzdelanú, chudobnú, hoci krásnu Rómku. Film sa stáva takým priemerom, ktorý podľa mňa nevyužil všetky šance, ktoré táto inak zaujímavá pointa mohla priniesť.(16.6.2018)

• tomkat

Rozpačiý dojem. Silné ústřední téma a vtipná na něj nasazená zápletka zase jednou narazily na následné tvůrčí ,,hm, a co s tím": příběh, a zejména jeho vyústění, jsou toho dokladem. Osobně mi navíc zrovna tady trochu vadí, že není jasné, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jako parodii; jinde to může být plus, ale u současného závažného společenského tématu to spíš vyznívá jako zbabělost a neschopnost říct jasně svůj vlastní názor.(14.1.2018)

• boni

Je až neuvěřitelné, na jak hluboké dno mohla klesnout dříve tak skvostná kinematografie a jakým způsobem může národ zdegenerovat. V poslední době má většina filmů ze země galského kohouta tak očividný agitační podtext, že se až nechce věřit, že jim to ještě někdo žere. Další snímek z cyklu Jak je skvělé a obohacující, když tu budeme mít co nejvíce nepřizpůsobitelných cizinců, kteří nám sice žádný přínos nepřinesou, když budete mít štěstí, tak vás třeba i okradou, ale zato můžete mít pocit, že jste splnili svůj humanitární účel na jedničku. Philippe de Chauveron musí být opravdový a nefalšovaný idiot.(18.11.2018)

• - Ve filmu se objeví potitulková scéna. (Hannahh)