Srdečně vás vítáme

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

• Goumen

Lituji, že jsem si předem nepřečetl o čem to bude, protože téma multikulturalismu a integrování romů zpracované Francouzi nemůže dopadnout jinak. Tahle otázka je pro Francouze velmi aktuální a připadá mi trapné prostřednictvím filmu ukazovat, jak je soužití s romy a jinými menšinami přínosem. Je to sice bráno s nadsázkou a ne vždy to nahrává romům, ale hlavní myšlenka je jasná. To tuhle komedii sráželo asi nejvíce, pár momentů bylo opravdu vtipných, ale i tak je to jedna z nejslabších francouzských komedií.(30.6.2018)

Velká legrace, se tady koná o tom žádná, Christian a Ary házejí pekelné hlášky a některé situace (kladivo gádžo) sou naprosto zničující na ústní bránici. Politický kontext, hned ze začátku ustoupí do pozadí a tak veškerý patos a klišé zůstávají za branou Babikovi vily.......pardon Fougerole vily. Víc takových šílených komedii.(22.1.2018)

• Zagros

Těšil jsem se na další povedenou francouzskou komedii ve stylu Co jsme komu udělali?, bohužel jsem se nedočkal. Jde o výrazně slabší snímek. Na komedii je to málo vtipné a nic jiného ve filmu nalézt nelze. Tedy vlastně ano, hodně se tlačí na stereotypy, které se ještě více vyhraňují a vtipné většinou nejsou. Film je dokonce místy nudný, což je vzhledem k námětu až zarážející. Nastěhovat si Cikány do baráku by jistě mohlo být mnohem "zajímavější" a tady je spíše vidět nevyužitý potenciál.(21.2.2018)

• ajdam45

Šel jsem do kina s tím nejmenším mžným požadavkem: bavit se. A zasmát se jednou u komedie je málo, nedá se říct, že by to bylo zábavné. Potenciál byl poměrně značný, dalo se hodně provokovat a poukazovat na xenofobii, která by se poměrně snadno dala vstáhnout i na českou společnost. To ale bohužel nenastalo. Jedna hvězda tedy za hudbu a jedna za facku nohou, to jsem nečekal, ale opravdu upřímě mě rozesmála.(1.8.2017)

• heyda

Jako nápad to mělo rozhodně mnohem vyšší potenciál. Bohužel režisér vybral bandu cikánů, kteří vůbec jako cikáni nevypadali, ani se tak nechovali. Spíš to byla banda jakýchsi mentálů, kteří vyrostli někde v džungli. To je velká škoda, protože to absolutně kazí dojem z jinak zajímavého experimentu. Humor zde nefungoval a příběh byl úplně k ničemu. Takže za mě 40% a to jsem možná ještě hodný...(22.3.2018)

• - Ve filmu se objeví potitulková scéna. (Hannahh)