Srdečně vás vítáme

With Open Arms

Srdečne vás vítame

Komedie

Francie / Belgie, 2017, 92 min

nenáročná, nenásilná a celkom milá a dokonca aj vtipná komédia. Určite je to lepšie ako posledné humoristické pokusy amerických produkcií, ktoré sú viac trápne ako vtipné. Francúzy sa chytili citlivej témy a zrejme z dôvodu pochopitelných obáv si ako rasovú skupinu vybrali romov a nie muslimov, lebo to by im zrejme neprešlo. Ale je tam cítiť určitý odkaz. Nebudete padat od smiechu ale je to prijmená oddychovka.(31.7.2017)

• ajdam45

Šel jsem do kina s tím nejmenším mžným požadavkem: bavit se. A zasmát se jednou u komedie je málo, nedá se říct, že by to bylo zábavné. Potenciál byl poměrně značný, dalo se hodně provokovat a poukazovat na xenofobii, která by se poměrně snadno dala vstáhnout i na českou společnost. To ale bohužel nenastalo. Jedna hvězda tedy za hudbu a jedna za facku nohou, to jsem nečekal, ale opravdu upřímě mě rozesmála.(1.8.2017)

Vtipně rozehrané, po polovině zvolní a závěr jaksi vyšumí, jakoby si Philippe de Chauveron nevěděl rady s pintou jinak docela milé komedie. Zachovává vyvážený vztah k Romům, aniž by jim extra fandil. Zářivým charakterem nevyniká ani jinak loajální sluha. To nakonec humanistický spisovatel vychází lépe, i když musí zatnout zuby a myslet na prodejnost svých knih. Teoretický humanismus je mnohem jednodušší než cikánská rodinka na zahradě s dorůstajícím prasetem a potrhlým lovcem krtků.(30.7.2017)

Je to fakt škoda, že tahle komedie prolítne kiny beztak úplně bez povšimnutí. Já se totiž velmi, velmi pobavil. Film je možná méně intelektuální, než Co jsme komu udělali, ale zato je v něm mnoho víc francouzské nadsázky a ztřešněnosti. Navíc Christian Clavier se může víc rozehrát a nutno podorknout, že jeho komika je skutečně půvabná. Skvělá je taky celá parta cikánů v čele s geniálním Babikem, jehož představitel podává přímo ukazkový komediální výkon. A snímek, skutečně neklame tělem. Pořád, je čemu se smát. U některých věcí fakt vypuknete smíchy. (krtek, záchod.) Ani jsem nezpozoroval moc hluchých míst. Prakticky žadné tam není a pořád se něco děje. Skoro žádný gag nepůsobí nuceně. Každý vtip má na diváka skutečně pozitivní dopad a donutí ho se smát. Humor se obejde bez křece. Působí zcela přitozeně komicky a upřímně. Navíc se mi líbilo (bohužel reálné) vyobrazení televizní debaty a stejně reálné soupeření dvou mediálních soupeřů. Pointa je sice trochu jednoduchá, ale to je asi jediná výtka. Jinak jsem skutečně nadšen. Musím dát pět!!!!(1.8.2017)

Christian Clavier je vždy zárukou dobré zábavy a zároveň jistotou, že nebudete litovat peněz za lístek. Ještě že francouzská komedie si stále drží laťku kvality poměrně vysoko. Jsem nesmírně vděčný za to, že aspoň jednou za rok se oblastní multikino navštívit vyplatí. Tak snad zase napřesrok, pane Dokořán. Merci!!!(28.7.2017)