Srdečně vás vítáme

• Francie À bras ouverts (více)

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku. V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu. (CinemArt)

tomkat

Rozpačiý dojem. Silné ústřední téma a vtipná na něj nasazená zápletka zase jednou narazily na následné tvůrčí ,,hm, a co s tím": příběh, a zejména jeho vyústění, jsou toho dokladem. Osobně mi navíc zrovna tady trochu vadí, že není jasné, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jako parodii; jinde to může být plus, ale u současného závažného společenského tématu to spíš vyznívá jako zbabělost a neschopnost říct jasně svůj vlastní názor. ()

Chenile

Tak jiste "Drz hubu" ani "Navstevnici" to nejsou... ale ukazte mi za posledni dva tri roky poradnou komedii.. Takze davam plny pocet, protoze jsem se fakt smal.. ()

005

Líbil se vám Roming ? Tak budete spokojeni. 10 let poté co se Jiří Vejdělek pokusil o komedii soužití Romy s většinovou populací, se o to samé pokusily Francouzi. A výsledek je naprosto stejný. Všichni se chovají stále stejně. Tak jak si většina společnosti myslí. ()

SNCIS

"My Romové, ne cikáni. Cikáni nosit lesklý košile a hrát na kastaněty." Pán dokořán Christian Clavier vytvoří kampaň na romech, když v jedné diskuzi pronese, že by je u sebe ubytoval. "Crouch od přírody de*il, od kosti dobrák." Téma filmu je politika a romové. "Romy? Pravý Romy?" - "Jasně že ne CD-ROMy!" Možná to zní trochu děsivě, ale je to sranda. Film ukazuje život a zvyky Romů, avšak místy přehnaně, protože si nemyslím, že by jedli krtky. "Lulughia se nesmí před svatbou stýkat s chlapci a nesmí stýkat s gadžem. Takový je zvyk. Romka musí zůstat do svatby panna." Jinak proti tomu nic nemám, protože jsem se každou chvíli tlemil. - 80%. ()

domco61

perfektná komédia jednoduchá, vtipná nenásilná :) veľmi dobre vybraný christian clavier ako pán dokorán :D už aby bolo niečo dalšie ()

Ozz

Dobrá oddechovka. Můžeme si o přístupu západní společnosti k menšinám myslet co chceme, ale vtipných hlášek a zábavných momentů tam bylo hodně. Výtky, že nevypadali jako cikáni chápu, ale kde by člověk hledal cikána, který může hrát ve filmu. Za mě 5*. ()

mizz13

Tak nejak jsem po “Co jsme komu udelali” cekala vic. Film me moc nebavil, dokoukala jsem ho spis ze setrvacnosti a tesila se, az skonci. ()

PachoSK

Žiaľ, po fantastickej komédii "Čo sme komu urobili", som čakal niečo podobné, no nestalo sa. Film, ktorý mal obrovský potenciál, skvelý námet a výborných francúzskych hercov, nenadchol. Scén, kde sa človek skutočne bavil bolo ako šafránu. Sklamanie. ()

PanIncognito

Dělat si zábavu z věci, která se dotýká všech je obdivuhodné a navíc to zde provádí chytře. Cikáni versus patrioti a jejich vzájemné soužití je neustálý spor i u nás a díky důrazu tvůrců na nekorektní humor je komedie vtipná. :) (viděno s 1. dabingem) ()

Narg79

Film mě mile překvapil. Smál jsem se u něj až do konce. I když mám s Romy špatné zkušenosti, vtom filmu mě pobavili, jak tomu sluníčkáři zmrazili úsměv. Já bych je na zahradě teda nechtěl.....možná jen toho lovce krtků :) ()

Radovan.Long

Jako fakt ideální záležitost, když se chce člověk zasmát.Claviera jsem nikdy moc nemusel ale tohle mu bodlo a pravdou je, že jsem si tenhle snímek opravdu užil. ()

Dedincan

"Bežný" politický námet: "Ak chceš menšinu typu xyz, tak si ju zober" uzrel svetlo sveta v tomto relatívne priemernom filmovom počine. Svieža cigánska nátura zaručuje nejeden úsmev, no napriek originálnemu nápadu, dielo nemieri do filmových výšin. ()