Mimozemská invaze

Velký Wesley Snipes (sám Blade!) v hlavní roli „lovce“ v tomto filmu režiséra Mauro Borrelliho (Ghostmaker). V Recallu se objeví i další hvězdy: RJ Mitte (Perníkový táta), Jedidiah Goodacre (Následníci), Niko Pepaj (Nešika), Laura Maria Bilgeri (Toby Goes to Camp) a Hannah Rose May (Hráči). Film vypráví příběh pěti přátel, kteří odpočívají v odlehlém domku na jezeře a chtějí si to jen užít. Netuší, že Zemi napadla mimozemská civilizace a jejím obyvatelům hrozí zotročení... Režisér Borelli je bývalým spolupracovníkem režiséra Tima Burtona a ilustrátorem takových trháků, jako jsou Piráti z Karibiku a Captain America. Recall bude také natočen pro nový tříkódový panoramatický formát Barco Escape, který zcela obklopuje publikum a nabízí maximální pohlcující filmový zážitek. Některé části filmu budou také natočeny ve virtuální realitě. (Filmbox)

Acrobat odpad!

Toľko ospevovaných nezmyslov na tento absurdný film je opätovne potvrdením tézy, že základ slova reklama je Klam. Ilúzia vznešenosti, radoby mimozemský koncept s ohavnosťami nielen v mimozemskej lodi na štýl Matrixovych hadíc z chrbta, ale aj na poli akčnom a hereckom kdesi v dubovej chate s Snipesom, ktorého zúfalstvo je hmatateľne. Mario natočil čistokrvný, nezáživný, mdlý, amatérsky, nikomu nič nehovoriaci film, kde je dogmatickou pravdou to, ze sa divák cíti vrcholne trápne. A ja opäť vravím do čerta! (Videné 16.2.2021, Antikkino) ()

Trevor

Úvod z kozmu, ktorý prinesie celkom veľké očakávania sa vzápätí mení na úvod z béčkových hororov, v ktorých sa partia mladých ľudí vyberie na chatu do hôr a stretáva sa s čudným chlapíkom. Ak by sa film niesol v tomto duchu, zrejme by dosiahol vyššie hodnotenie a povedzme ak by sa aj navonok záporný Wesley Snipes zmenil v chlapíka, ktorý nakoniec skupinke mladých ľudí pomôže proti skupinke podivných "domorodcov" v štýle videohry Until Down tak by to stálo zato. Zakomponovanie mimozemšťanov do celého filmu bolo nad rámec všetkého znesiteľného a tak vo filme nájdeme svetlých momentov veľmi málo. Strata času, 15%. ()

misterz

Nebolo to tak zlé ako som čakal. Najzaujímavejší tu je samozrejme Snipes. Dejová linka však mohla byť trochu dotiahnutejšia, niečo vysvetlené viac, na niečo by som sa vykašľal a hlavne škoda, že tu bolo toľko logických nezmyslov, až to miestami človeku nadvihlo obrvy. Tie nesúviseli ani tak s témou, ako skôr s koncepciou dejovej linky. A pritvrdil by som na masakroch. Na druhú stranu, miestami sa podarilo navodiť  príjemne-mrazivú atmosféru. Lepší priemer. 65/100 ()

tron

„Opatrne, mohla by sa ti zadrieť trieska.“ Nudné béčko. Mladí sú nezaujímaví a slabí, prostredie lesnej chaty a priľahlej divočiny bez hororovej atmosféry, masky mimozemšťanov o ničom, akčné scény v podstate ani nie sú akčné v pravom zmysle slova a o tom, že by film bol reálne strašidelný, môžu tvorcovia azda len snívať. Našťastie tomu trochu pomáha wtf výkon Wesleyho Snipesa (ktorý si to zároveň celé krásne produkoval) a ku koncu to dostane aspoň trocha spád a originálnejší scenár. ()

slunicko2

Ztráta času. 1)  Nejzajímavější na této frašce (že prý horor či thriller) je pár hezkých kluků. Především 28letý Jedidiah Goodacre (Charlie, kterému zemřela holka), dále pak 26letý původem Albánec Niko Pepaj (černovlasý Rob) a 25letý R J Mitte (Brandan, lapený do želez)._____ 2)  Jinak ovšem věc nestojí za zmínku. Přidávám hvězdičku za ty kluky a za můj oblíbený žánr. I tak to není žádná sláva. ()