Polibek od Beatrice

• Francie Sage femme (více)

Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem. (Artcam Films)

farinelli77

A proto miluji francouzský film. Délka byla naprosto v pořádku, protože za 90 minut se často nestihne sdělit vše potřebné. A filmy, které mají duši a mají co říct, tuto stopáž potřebují, aby mohly během vyprávění dostatečně uzrát. Aby se divák s postavami dostatečně ztotožnil a mohl je lépe poznat. V porovnání s kýčovitou americkou produkci působí francouzský film stále jako balzám na duši. Děkuji za něj! ()

Capri2016

Herecký koncert 2 hviezd francúzskeho filmu Catherine Deneuve a Cathrine Frot. Režisér a scenárista Martin Provost zobrazil mnohé bežné témy života veľmi civilným a mne blízkym spôsobom, ako napríklad starnutie, chorobu, zradu aj odpustenie, lásku, nový život, nechcená modernizácia a komerčnosť okolo nás, ale hlavne užívanie si života staršej dámy Beatrice, ktorá svojou radosťou zo života nakazila aj unavenú ženu stredného veku Claire. Tiež sa mi páčili ako na každom inom francúzskom filme kulisy Parížskeho veľkomesta a predmestia a tiež francúzsky štýl života - pohárik dobrého vínka k jedlu. Kamera filmu bola čarovná, hlavne pri ukážkach záhrady, prírody a pohľadov do diaľky. Ja som si tento tak trochu smutný, ale realistický a normálny príbeh užila a dávam mu 80%. ()

BOURQUE

Pán Provost ide na to dobre. (Známy) Príbeh zobrazuje svižne, ani tzv. „prepojovacie“ scény nie sú iba „doplnkom“ a dáva dostatočne veľký priestor pre dvojicu hlavných postáv. Na druhej strane však jednotlivé časti príbehu nie sú dostatočne vypracované (napr. zmena plánu v živote – alias Clairin syn). Film jednoznačne nesie na ramenách (v tomto snímku veľmi presvedčivá a parádna) C. Frot a legendárna C. Deneuve. Jemná a pohodová asistencia od O. Gourmeta. Po prvom videní silné tri hviezdičky. P.S.: Dúfam, že s tým nikoho neurazím, ale obidvaja herečky vypadajú mladšie na svoj vek. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

kleopatra

Čirou náhodou jsem si dala tenhle film. Už nějakou dobu jsem nekoukla na nic z Francie a chybělo mi to. Polibek od Beatrice se nikam neštval, plynul v klidu, obyčejně, ale přitom se dotknul. Kromě Catherine Deneuve se tam mihla ještě jedna ze starý gardy. Mylene Demongeot, kámoška Fantomase. A teď čtu, že dneska umřela. Odpočívej v pokoji, šik bloncko. ()

blondboss

Typický francúzsky melancholický príbeh, ktorý rozpráva o dvoch ženách spojených osudom a o ich špecifickom vzťahu. Sociálna dráma, ktorá síce nevyčnieva z radu, ale pozerá sa na ňu vskutku fajn, pretože je vyobrazená ľudským spôsobom. Obidve Catherine si zaslúžia poctu za skvelé herecké výkony. 60 % ()

• Catherine Frot během natáčení skutečně asistovala u pěti porodů. (ČSFD)