Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na sklonku 19. století žije v Baltimoru Isabela Porter (Allie Gallerani) se svým milujícím bratrem Roderickem (Joe Pease) v bohaté a vzdělané rodině. Sourozenci před nedávnem tragicky přišli o oba rodiče, což dívku uvrhlo do melancholie. I když s tím její bratr nesouhlasí, chce se Isabela vyléčit v klidu odlehlého sanatoria. Nejdříve se jí tiché místo s krásnou zahradou líbí, ale zanedlouho si ji vezme do péče autoritativní doktor Cairn (James Franco). Jeho metody jsou stále brutálnější, dívka strádá fyzicky i psychicky, pod vlivem léků nedokáže rozlišit sen a realitu. Zdá se, že upadla do spárů sadistické sekty. (rikitiki)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Po pěti minutách jsem měla pocit, že si ze mě někdo dělá srandu. Snímek je neskutečně amatérský. Herecké výkony k smíchu, střih toporný, výprava braková, prostředí blázince - jak z televizního filmu ze 70. let. Příběh možná skutečně napsal šílenec. A zase vytáhli chudáka E. A. Poea, aby jím nečestně zastínili tuhle hudlařinu. SHRNUTÍ: Když vám už doopravdy hrabe. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hmmm, človeče, je to úplne WTF, ale ja vlastne ani poriadne neviem, o čom to bolo. Bola tam atmosféra, psychiatrická klinika, celkom dobrí herci, ale celé to išlo tak hrozne mimo mňa, že som z toho absolútne nič nemal a nakoniec som bol prekvapený, že sa to už skončilo, hoci sa mi zdalo, že sa to ešte len pred chvíľkou začalo. Strašne neviditeľný film. "Až" 40% dávam preto, že po filmárskej stránke to nie je zlé. "Len" je to proste neskutočná nuda. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Docela mi imponuje, jak je James Franco tvůrčí, jak ze sebe chrlí herecké výkony, ale také režijní a scenáristické kusy. Bohužel ne vždy to jsou perly. Je strašně moc vidět, že Franco má rád americké autory a má je hodně načtené. Promítá se to i do filmu "The Institute", který chce být trochu hororem, trochu dramatem, trochu thrillerem, ale ve skutečnosti je celkem prázdný. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Jamesi Francovi po všech hereckých eskapádách "hráblo" a skončil v blázinci. Naštěstí jen jako herec a režisér. Zavádí nás na konec 19. století a líčí nám, kterak traumatizovaná dívka Izabel (málo známá Allie Gallerani) dobrovolně podstupuje léčbu v proslulé psychiatrické léčebně Rosewood, kde ordinuje podivné léčebné metody doktor Cairn, kterého ztvárnil osobně. Příslib lázeňské terapie dostává rázem povážlivou trhlinu. Celý ústav totiž funguje coby sídlo nebezpečné sekty. Je fajn, že se veškerý personál od počátku tváří zlověstně úchylně a s laskavostí k pacientům se to moc nepřehání. Franco v dobových brýlích i knírku sice nenaplňuje ten nejvýkonnější šlehač (i když na šlehání taky dojde) z deviantní kuchyně, nicméně mně jeho herecký výkon nijak nepopuzoval, byli zde sice i lepší zástupci zvrácených charakterů, třeba Tim Blake Nelson i Eric Roberts, jenže nedostali požadovaný prostor předvést se ve své úchylné kráse. Film má rating R, o nahotu i krev je postaráno, tvůrci si oblíbili zejména podřezávání krků. Potenciální budoucí píchači Allie Gallerano mají na masturbačním podnose naservírované její odhalené půvaby, určitě se utvoří velká fronta, neb jí to v negližé sluší. Pohledných hereček je zde povícero, ale chápejte, že ztvárnili chovankyně blázince, jsou tedy neupravené, rozcuchané, tedy nikterak lákavě nevypadají. A co proklamovaná Pam Anderson? Mám pocit, že jsem ji zahlédl na tři vteřiny coby paničku z vyšší společnosti poté, co jsme se přesunuli do ústavu, dál do děje ale nijak významně nezasáhla. S děním ve filmu nevyvstal větší problém, dívka nevědomky užívá jedy, dochází k postupnému vymývání mozku, následně se mění její charakter na negativní. Prostě celý postup lze bez problémků vydedukovat. Dojde i na finální plenění personálu. Film ubíhal v dobrém tempu. Zajímavé je, že se jedná o látku mající reálný základ. Rosewood skutečně existuje a patrně se zde děly nějaké nepřístojnosti. Druhým zajímavým poznatkem je to, že Franco hraje zápornou roli a stal se spolurežisérem filmu. Nerežíruje zdaleka poprvé, celkem jsem rád, že dal odpočinout svým komediálním rolím. Oproti tomu se mohl více herecky odvázat, během filmu nezmění svoji grimasu. Určitě mně tenhle místy dravý počin byl sympatičtější než krotký E.A.Poe: Podivný experiment, ke kterému se tenhle film dá přirovnat. Psychiatrické léčebny a scény v nich se odehrávající už patří k vděčnému a jednotvárnému koloritu hororově zabarvených filmů. Ani Francovi a spol. se nepodařilo vyrazit z depresivních prostor něco mimořádně nevšedního, ačkoliv až tak obehraně to nepůsobilo. Úporná snaha o neotřelost se počítá. 7/10 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Buchtu zavřou do ústavu, kde na ní doktor dělá různé nepříjemné hokus pokusy a tvrdí jí, jak se jí to strašně líbí. Do toho je zamíchaná nějaká sekta, Quasimodo a já nevim co všechno. Příšerný a zmatený slepenec bez valného smyslu, jehož jediná pozitiva zmínil Martin29 a já s ním v tomhle souhlasím. Začíná být docela těžké na Franca nenarazit, ale v jeho případě začíná platit otřepaná fráze, že kvantita jde na úkor kvality. 10% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama