Bokeh

Na romantické dovolené na Islandu se do nového dne probudí mladý americký pár Jenai (Maika Monroe) a Riley (Matt O'Leary) a zjišťují, že všichni lidé na Zemi někam záhadně zmizeli. Jejich boj o přežití a smíření se se záhadnou a nečekanou událostí je vede k přehodnocování všeho. Nejen toho, co o sobě navzájem vědí, ale také toho, co všechno vlastně vědí o světě. (ČSFD)

Ephemeris

Toto nie je Mindwalk, kde by ústredná dvojica filozofov svojimi úvahami utiahla celý film. A kde krásy Mont St. Michel stačia na vytvorenie pozadia. Tu mali tvorcovia k dispozícii opulentné krásy divokého Islandu, ale ani to nestačí. Ústredná dvojica sú typickí vylízaní backpackeri, čo si o Islande určite prečítali na fashion blogu a tak sa tam rozhodli ísť. Ešte k tomu sú to americkí backpackeri, tak sa nedivte, že chlapík v čase skapíňajúcej elektriky plánuje na tretie poschodie ísť výťahom (to ako fakt). Filozofiu ani hlbší zmysel nečakajte, nečakajte vlastne nič. ()

Tom_Lachtan odpad!

Spářenost odpudivého art-filmu a velmi dobrého propagačního videa o Islandu... A ne, pár hezkejch záběrů na Island opravdu, ale opravdu neospravedlní fakt, že tenhle film je tak moc hloupý a tupý, že jsem se ze samé nehezkosti toho, co jsem viděl, zabodával kus větvičky pod nehet. O čem to je? Dva mladí lidé jsou na Islandu a najednou jsou tam sami a všichni ostatní vyzmizí. A pronášení hrozně prkenné výzvratky, které zjevně někdo vydává za scénář a střídají u toho dva výrazy a... A je to prostě špatný, fakt hrozně moc, hrát neumí a dialogy jsou na... Geometrický obrazec. S opravdovými herci a scénáristou by to možná nemusela být taková odpornost. Jenže ona je. ()

emma53

Pohled na Islandskou krajinu, vodopády a jiné scenérie byl nádherný. To bylo jednoznačně plusem tohoto drama. Jinak jsem hodně tápala a přiznávám, že pointu jsem nepobrala, zřejmě to nebylo ani úmyslem tvůrců. Osobně nevím, co bych v takové situaci dělala, ale takových "Kdyby bylo, co by bylo?" je hafo. ()

George Stobbart

Pre väčšinu divákov bude tento film asi nudný a prázdny, pretože okrem prechádzok 2 ľudí po vyľudnenom Islande sa tu iného moc nedočkajú, kompletný „dej“ je predstavený v traileri a ďalej sa nerozvádza, odpovede na žiadne otázky sa nedostavia a aj samotné sci-fi zaradenie je trochu zavádzajúce a zodpovedá mu asi tak 1 sekundový záber, ktorý nikomu nič nepovie. Kto však má rád napr. hypnotickú tvorbu Terrenca Malicka a má chuť jednoducho vnímať audiovizuálny pôvab, kde je snáď najzásadnejšou otázkou to, čo by tu robil divák sám, tak si to môže užiť. ()

Morholt

Island je bezesporu nádherný kousek světa a jeho přednosti tu byly zdařile vychváleny až do nebes, ale přeci jenom to na cestopis bylo trošku dlouhé. Příběh sám o sobě prakticky nulový a ať se mi tvůrci snažili namluvit cokoliv, tak to vždy skončilo u obyčejné ponorky a faktu, že člověk je společenský tvor. A to není nic objevného. Ústřední dvojice, byť sympatická, tady de facto neměla nic moc co hrát a ze všeho nejvíc asi naštve samotný konec, který je........no.......bez konce. Kdyby se tam objevila vogonská flotila a nechala celou Zemi bouchnout kvůli stavbě intergalaktické dálnice, bylo by mi to milejší. Hlavně za Island 40%. ()

• Riley (Matt O'Leary) ve filmu použivá klasický fotoaparát - zrcadlovku značky Rolleiflex německé firmy Rollei. (Dlubal David)

Časové pásmo bylo změněno