Reklama

Reklama

Sněžná mela

  • Kanada Arctic Dogs (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Napínavé a zároveň veselé dobrodružství polárního lišáka Bleska, který má velký sen, stát se nejlepším arktickým kurýrem. Jeho první zásilka ho ale zavede do tajuplné polární pevnosti, kde prohnaný zloduch Otto Von Walrus spřádá plány na zničení Arktidy. Blesk a jeho přátelé se rozhodnou jej zastavit, a tak začíná jedna velká sněžná mela. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (21)

Mangano 

všechny recenze uživatele

Animace průměrná a scénář absolutně bez nápadu nebo vtipu. Jo, dětem by se to možná i líbilo, ale těm se líbí cokoli, co je barevné, bliká a dělá to kravál. Já to opravdu nehodlám jako někteří tady v rozporu s podmínkami užívání hodnotit rádoby očima někoho jiného a už vůbec ne někoho takového :D Silný podprůměr, sorry jako. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Sněžné mele stojí ke cti, že se zabývá táním ledu. To ovšem jako téma. Samotný výsledek tání je způsobený nikoli lidskou/zvířecí činností, ale může za ni zloduch. Pak je tady dějová linka, která říká, že každý může být čímkoli a nejde ho limitovat vzhledem ani původem. Tato část ovšem nestojí za řeč, protože byla použitá už v mnohých jiných filmech a úspěšněji, tudíž zde je konec vcelku předvídatelný. Jenže kvalitní animák dnes musí mít více prvků. Zpravidla několik humorných postav, což zde jeden šílený krocan, či co to bylo za ptáka, nenahradí. Chybí i lepší hudba a celkové poselství. Fajn, přátelství nad kariéru, ale důvod pro tání sněhu bych viděl někde jinde. Z tohoto filmu to asi děti moc nepochopí. Vizuálně snímek vypadá vcelku povedeně, ale pravda je, že pro úspěch je to už dnes jeden ze základních stavebních kamenů. ()

Reklama

ModryPlamen 

všechny recenze uživatele

Nie je to ani najhorší animák, ani najhorší animák z polárneho prostredia. Samotné animácie sú taký priemer, minimálne od dosť slabej animácie videnej v Ľadovej sezóne to má našťastie dosť ďaleko a nie je problém ju pozerať. Hlavná postava animáku, polárny lišiak Blesk mi nakoniec prišiel slabo sympatický, ale… Na tom, že si chce splniť svoj sen, a to roznášať poštu, nie je samozrejme nič nesympatické. V niekoľkých scénach mi ale prišlo jeho vystupovanie až príliš agresívne, na prefackanie, čo znižuje sympatie k nemu. Najlepšie je to vidieť na scéne, keď svojmu kolegovi medveďovi vypráva, čo videl v mrožovom sídle, a vy proste fandíte medveďovi a nie jemu. Keby pôsobil pokojnejšie, nebol by problem mu naozaj fandiť. Spomenutý medveď najsympatickejšia postava animáku, spolu so šikovnou líščou dámou, ktorej meno som si bohužiaľ nezapamätal. Ďalšie postavy, ako Marta, albatros či francúzskym prízvukom hovoriace lasičky či čo to boli, slúžia skôr na pobavenie detí a dospelí to budú brať ako neutrál. Mrož samozrejme klasická šablona čo si chce zničiť svet zaplavením, aby mu mohol vládnuť, ale čo už. Príbeh mi ale až tak šablonovitý neprišiel a celkovo pôsobí zaujímavo, detektívne, minimálne nie je nudný. Je tu aj téma ochrany ŽP, no na rozdiel od Žralokov na sushi či Happy Feet-u to nepôsobí extra rušivo. A pri scéne, keď albatros nestíha pečiatkovať zásielky, som sa aj pousmial. Film v súčte hodnotím "přiměřeně". ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Podpriemerný animák. Akože funguje tam prakticky všetko, čo by malo fungovať na deti - pekné animácie, jednoduchá dejová linka, milé zvieracie postavičky a aj chytľavý hudobný podmaz. Čo ma ale irituje, je fakt, že niečo podobné len s menšími obmenami sme tu mali už minimálne miliónkrát. Proste absolútne žiadna prevratnejšia scénka, u ktorej by ste sa nejako unikátnejšie zabavili. Preto nemôžem hodnotiť inak ako dvoma hviezdami, aj keď silnými. 45 % ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

V dnešní době už točí bohužel animáky snad každý a podle toho to taky vypadá. Já vím, že je to animák a to asi nejlepší scénář na světě mět nebude zvláště, když to netočí ty větší firmy Dreamworks, Pixar nebo Sony třeba, ale tohle nedává ani smysl posuďte sami chlápek chce zatopit celý svět vodou , aby mu ostatní zvířata co přežijou sloužily budiž, ale pokud to sledujete pozorně zjistíte, že je tam jeden mrož , x papuchalků a jeden pták a jeden lední medvěd ty papuchalkové už mu slouží mrož je záporák tak zbývají tu dva to mu bude sloužit opravdu hodně postav. Postavy až na tu lišku (ne ten lišák opravdu sympaticky nepůsobí) moc sympaticky nepůsobí a o humor se starají papuchalkové (zde filmová alternativa Mimoňů) a zhulený albatros. P.s. jaký měl smysl únos těch tažných psů, když to byly jediné zvířata co mu tu poštu nesly a proč rovnou neunesl tu lišku a měl by po starostech? 40 procent ()

Galerie (68)

Zajímavosti (2)

  • Šéfová Magda ukončí jeden rozhovor větou: „Nejsem los, ale karibu.“ Do té chvíle byl její druh, potažmo pohlaví nejasné. Ovšem karibu, stejně jako všechny druhy sobů, jsou jediní z jelenovitých, u kterých mají parohy i samice. (Prochy38)

Reklama

Reklama