poster

Suor Omicidi

 • USA

  Killer Nun

 • Velká Británie

  Killer Nun

 • Velká Británie

  The Killer Nun

Horor / Mysteriózní / Thriller

Itálie, 1979, 88 min

 • JohnMiller
  **

  ☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 44/72☠. Chyba tejto snímky je tá že, to nemalo žiaden výraznejší dej či hmatateľný príbeh. Pri sledovaní ma nutkalo sa usmievať a nie kvôli zlému spracovaniu či nehereckým výkonom (ktoré tu neboli) ale kvôli pocitu s toho ako sa mohli cítiť fanatický kresťania keď na vlastné oči videli aké zverstvá sa v tomto, zo začiatku nie tak relatívne šokujúco vyzerajúceho, filmu dejú s mníškami. Sex, homosexualita.vražda, drogy to všetko tu predvádza, schizofréniou trpiaca, sestra Gertrúda a neštíti sa to robiť v sanatóriu pre psychicky chorých (aspoň tak som to pochopil). Miestami tu boli aj surrealistické vsuvky, s fantastickou skladbou Suor Omicidi od skladateľa menom Alessandro Alessandroni, ktoré sa sem nehodili už len s toho dôvod že neboli podľa mňa dostatočne kreatívne. Skladbu takisto použilo duo Cattet-Forzani do svojho filmu Strange Colour of Your Body's Tears. Tento opus si určite znovupoužitie zaslúžil. Je totiž až príliš dobrý aby skončil iba v takomto filme ktorý sa snaží iba šokovať veriacich... 2.5*(12.8.2014)

 • dwi
  ****

  Bývalý sexuální symbol Anita Ekberg zpodobnila duševně nemocnou jeptišku, která pracuje v sanatoriu pro mentálně postižené. Sužována obsesí, že trpí rakovinou, je závislá na morfiu a hranice mezi realitou a halucinacemi se nebezpečně propojují. K tomu všemu se v sanatoriu objevuje až příliš mnoho nešťastných úmrtí pacientů a Anita, jako sestra Gertruda, upadá brzo v podezření. Dnes již klasický horor potěší zejména příznivce ladných křivek (Paola Morra jako sestra Mathieu je až ďábelsky svůdná) a minimalistickým nádechem s poctivě padnoucí hudbou. Spíše než na zobrazení násilí se G. Berruti zaměřil na psychologickou analýzu hlavní hrdinky, jejíž patologické chování staví do opozice se zdánlivě puritánským prostředím křesťanského sanatoria. Puncu autenticity se dostalo filmu i v tom směru, že příběh je založen na skutečných událostech.(28.11.2004)

 • Hennes
  ****

  Možná z nostalgie, týden po úmrtí Anity Ekberg, jsem si pustil tento snímek. Jestliže někdo neví co znamená nunsploitation a vydá se hledat na wikipedii, nalezne kromě informací, jako typický příklad právě tento snímek. A přesně tak to beru i já, jako typický snímek tohoto žánru. Anita zde ztvárňuje křesťanskou jeptišku, která má velmi blízko k erotice a díky závislosti na morfiu začne mít také blízko k vraždám. Nechybí krev, napětí a nahota. Anitě bylo v době natáčení již 48 let a stále byla sexy a svůdná. Krásu mladého nahého těla tady ztvárnila Paola Morra. Filmu nechybí nic ze základních prvků nunsploitation jako náboženský útlak, potlačování sexuality, feminismus. Celý příběh graduje skvělým závěrem a že je příběh založen na pravdivém základu je asi obecně známé.(18.1.2015)

 • Shanen29
  ***

  Tento filmík jsem si pustil po dvaceti letech znovu a stále má své tajemné i brutální kouzlo ikdyž Anita Ekberg již není mezi námi.Opravdový půvab této Švédky vystihl film Ve jménu Říma (1959) a Boccaccio(1962),kde si zahrála spolu i s R.Schneider.Někdy si tyto filmy po letech připomínám.I když Suor Omicidi byl zatracován,přesto se začal po určité době promítat dále a to je dobře.(30.3.2018)

 • Bloody13
  ***

  Jeden z těch známějších nunsploiterů a dokonce hříšník na nechvalně proslulém "videonasties" listu. Tahle účast je mi záhadou, i když na listu vydržel film pouhý rok. The Killer Nun neoplývá značnou brutalitou, jeho kontroverznost bych tak viděl spíše na samotném obsahu, který je založen na skutečné události z roku 1977, kdy Belgií otřásl tento případ feťácké a vraždící jeptišky. V tomhle ohledu je to vážně celkem nepříjemná podívaná, ke všemu pěkně zahrána hlavní anti-hrdinkou, ale dnešním divákům přijde zcela jistě "softly" nebo dokonce "boring". Palec nahoru však dávám za závěr.(31.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace