poster

Zvířata (festivalový název)

 • Švýcarsko

  Tiere

 • Rakousko

  Tiere

 • Polsko

  Zwierzęta

 • Slovensko

  Zvieratá

  (festivalový název)
 • Nizozemsko

  Animals

Mysteriózní / Thriller

Švýcarsko / Rakousko / Polsko, 2017, 95 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • snaked
  *****

  verbal to popsal docela pěkně.) Tenhle film mě prostě bavil. Podle mě se nebere tak vážně, jak se někomu může zdát. Absurdní a groteskní situace to neustále rozbíjí. Divák si skládá příběh jen podle toho, co mu režisér dovolí. 4-5(4.5.2017)

 • Seabeast
  ***

  Popravdě Zvířata bych k Trierovýmu Antikristu vůbec nepřirovnával, protože se mu prakticky vůbec nepřibližují. Možná se otírá o jeho téma, ale obsahem a formou zpracování je mu na míle daleko. Jak již bylo řečeno, tak Zvířata se vůbec neberou vážně a působí více nadsazeně, tragikomicky až absurdně. Radši bych se proto přirovnání obloukem vyhnul a pokud chcete shlédnout film s vidinou intenzivního psycha, které vám udělá díru do hlavy (jako Antikrist), tak s ní moc nepočítejte. Režie mi také nepřišla kulervoucí, aby mě dokonale zamotala do bizarního příběhu plných halucinačních scének. Spíše uspávala, což je škoda, sliboval jsem si mnohem víc.(13.7.2017)

 • Simbo
  *****

  V sylabu na KVIFFu popisovali snímek jako vzdání holdu Davidu Lynchovi. A přesně tím směrem film určitě jde. Pokud autor podá své dílo v tak efektním hávu, jako se to povedlo zde, může si dovolit vynechat i takové náležitosti jako smysl příběhu. Já ho tam určitě nehledal, to by byl marný boj. Není ho třeba, aby si člověk snímek užil...(7.7.2017)

 • verbal
  *

  S velkou pompou otevírá kulantní festiválek Kino na Granici filmem Zvířata. Na pódium nabíhá samotný režisér s půlkou štábu, programový ředitel v tesilkách po Havlovi a buzerantských ponožkách má nagelovanou hlavu, kterou se režisérovi snaží bez servítek nacpat do prdele, jaký je to prý boreček, fešák a artista. Až mám podezření, jestli spolu nejsou v tom kudlankovském Polsku tajně zaregistrovaní. Ten jinak sympaťák pak poměrně skromně, koktavě a zakřiknutě charakterizuje své veledílo jako psychonapínač a já se celkem těším. A kurva, říkám si po prvních deseti minutách, během nichž kamera lačně sjíždí nějaký secesní barák shora dolů a dává si záležet na každé prasklině v omítce. Naději však ještě neztrácím. A do piče, říkám si s mravenčením po celé dřevěné prdeli po hodině a půl, kdy dvě odpudivé němcoidní štěrbiny, jeden manekýn, jeden slizák do počtu a mluvící kočka za doprovodu hlubokých artových ponorů rozehráli s chudákem divákem rádoby sofistikovanou hru na zhuleného kokota a na myš, přičemž soutěžili o to, komu že to vlastně doopravdy jebe. Nakonec se ukázalo, že jebalo jen režisérovi a scénáristovi v jedné osobě. Nebo zneužíval piko. Prostě skvělý matroš na hledání nestrávených zbytků v hovně. Flešbeky, flešforvardy, několik ran do hlavy, jinotaje, symboly a kouzelný Saab měnící potahy sedaček podle hadrů hlavní hrdinky zamíchali ty hičkokovské pomeje pro artové hnědopichy tak fikaně, že nakonec bylo tak nějak úplně jedno, komu vlastně jebalo. A já jdu shánět po Cieszyně drogy, abych se do další podobné projekce mohl náležitě položit. Doufám, že takových už moc nebude, ať se tu příliš nevysmažím.(29.4.2017)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 13. února 2017 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace