Reklama

Reklama

Zvířata

(festivalový název)
  • Švýcarsko Tiere (více)
Mysteriózní / Thriller
Švýcarsko / Rakousko / Polsko, 2017, 95 min

Obsahy(1)

Komu máte věřit, když už ani na mluvící kočku se nedá spolehnout? Při sestupu do temných hlubin této lahodně vyšinuté pohádky pro dospělé od švýcarsko-polského tvůrce Grega Zglinského se vám nejednou u podobných dilemat zavaří mozek. Co se zpočátku jeví jako vcelku realistická dávka ohavností, které vyplouvají na povrch při sondování dysfunkčního vztahu vídeňských manželů, toho času hledajících smíření v Alpách, se téměř nepozorovaně zvrtává v něco docela jiného a diváctvo je unášeno kamsi do říše lynchovského nelogična, tázajíc se přitom jako ze sna, kde že to ztratilo nit příběhu. Ono totiž ani tolik nejde o to, tuhle zašmodrchaninu rozřešit, daleko větší potěšení působí se do ní zamotat. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (5)

verbal 

všechny recenze uživatele

S velkou pompou otevírá kulantní festiválek Kino na Granici filmem Zvířata. Na pódium nabíhá samotný režisér s půlkou štábu, programový ředitel v tesilkách po Havlovi a buzerantských ponožkách má nagelovanou hlavu, kterou se režisérovi snaží bez servítek nacpat do prdele, jaký je to prý boreček, fešák a artista. Až mám podezření, jestli spolu nejsou v tom kudlankovském Polsku tajně zaregistrovaní. Ten jinak sympaťák pak poměrně skromně, koktavě a zakřiknutě charakterizuje své veledílo jako psychonapínač a já se celkem těším. A kurva, říkám si po prvních deseti minutách, během nichž kamera lačně sjíždí nějaký secesní barák shora dolů a dává si záležet na každé prasklině v omítce. Naději však ještě neztrácím. A do piče, říkám si s mravenčením po celé dřevěné prdeli po hodině a půl, kdy dvě odpudivé němcoidní štěrbiny, jeden manekýn, jeden slizák do počtu a mluvící kočka za doprovodu hlubokých artových ponorů rozehráli s chudákem divákem rádoby sofistikovanou hru na zhuleného kokota a na myš, přičemž soutěžili o to, komu že to vlastně doopravdy jebe. Nakonec se ukázalo, že jebalo jen režisérovi a scénáristovi v jedné osobě. Nebo zneužíval piko. Prostě skvělý matroš na hledání nestrávených zbytků v hovně. Flešbeky, flešforvardy, několik ran do hlavy, jinotaje, symboly a kouzelný Saab měnící potahy sedaček podle hadrů hlavní hrdinky zamíchali ty hičkokovské pomeje pro artové hnědopichy tak fikaně, že nakonec bylo tak nějak úplně jedno, komu vlastně jebalo. A já jdu shánět po Cieszyně drogy, abych se do další podobné projekce mohl náležitě položit. Doufám, že takových už moc nebude, ať se tu příliš nevysmažím. ()

LIVINGDEAD odpad!

všechny recenze uživatele

Netuším pro koho takové filmy točí? Nevíte co je realita a co jen představa, ke všemu se motá život několika postav dohromady...a nejlépe do toho ještě napatlat situace z budoucnosti, které se teprve mají stát..... Díky této hovadine jsem ztratil energii na celý týden :-( ()

Reklama

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Popravdě Zvířata bych k Trierovýmu Antikristu vůbec nepřirovnával, protože se mu prakticky vůbec nepřibližují. Možná se otírá o jeho téma, ale obsahem a formou zpracování je mu na míle daleko. Jak již bylo řečeno, tak Zvířata se vůbec neberou vážně a působí více nadsazeně, tragikomicky až absurdně. Radši bych se proto přirovnání obloukem vyhnul a pokud chcete shlédnout film s vidinou intenzivního psycha, které vám udělá díru do hlavy (jako Antikrist), tak s ní moc nepočítejte. Režie mi také nepřišla kulervoucí, aby mě dokonale zamotala do bizarního příběhu plných halucinačních scének. Spíše uspávala, což je škoda, sliboval jsem si mnohem víc. ()

snaked 

všechny recenze uživatele

verbal to popsal docela pěkně.) Tenhle film mě prostě bavil. Podle mě se nebere tak vážně, jak se někomu může zdát. Absurdní a groteskní situace to neustále rozbíjí. Divák si skládá příběh jen podle toho, co mu režisér dovolí. 4-5 ()

Simbo 

všechny recenze uživatele

V sylabu na KVIFFu popisovali snímek jako vzdání holdu Davidu Lynchovi. A přesně tím směrem film určitě jde. Pokud autor podá své dílo v tak efektním hávu, jako se to povedlo zde, může si dovolit vynechat i takové náležitosti jako smysl příběhu. Já ho tam určitě nehledal, to by byl marný boj. Není ho třeba, aby si člověk snímek užil... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 13. února 2017 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

Reklama

Reklama