Blood Drive (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 9 h 12 min (Minutáž: 13x45 min)

Škoda něco psát, tohle se prostě musí vidět. Rodriguez a jeho "grindhouse movies" dostávají tak trošku na prdel. Christina Ochoa je ukrutně sexy, Marama Corlett a hlavně Colin Cunningham výborní - hlavně Julian Slink, to je ultimátně kultovní postava. Nemám slov, už jsem myslel, že mě na televizní obrazovce nedokáže nic překvapit ... 90%(18.9.2017)

Ani nevím proč mě to baví. Béčkové horory rád nemám a gore tím tuplem ne. Pomáhají zajímavé postavy a až rozmařile komplexní svět, který sice nedává smysl ani v jednotlivostech, ani v celku, ale je tak krásně ujetý, že vždycky překvapí. A pochopitelně pomáhá to, že se seriál nebere ani trochu vážně. Občas probleskne stěžejní zápletka a vždy když se tak stane, ta braková atmosféra vyplivne trochu reality a osudovosti. Ani tohle kupodivu neruší. Asi jako všichni musím vyzdvihnout démonickéko Colina Cunninghama a přidám k němu i neméně skvělou Maramu Corlett. Na tomhle se muselo spoustu fanoušků žánru neskutečně vyřádit.(15.9.2017)

Povedená krvavá jízda inspirovaná béčkovými grindhousy. Skvělé herecké výkony, příjemně překvapila poměrně neznámá Christina Ochoa a nejlepší byl snad Colin Cunningham jako šílený Slink. Chápu, že mohly někomu vadit psycho epizody (The Chopsocky Special, Scar Tissue), pro mě to naopak bylo slušné zpestření. Blood Drive se opravdu vydařilo, rozhodně skvělé oživení v záplavě současných mainstreamových seriálů.(7.11.2017)

Svět, ve kterém se Blood Drive odehrává, je z některých úhlů pohledu až neuvěřitelně vypiplaný (ty geniální reklamy!), z jiných zase cíleně nedotažený (některé věci se prostě dějí bez jakéhokoliv vysvětlení a logiky), ale hlavně je doslova narvaný nejrůznějšími bizarnostmi a šílenostmi, podávanými s takovou dávkou nekorektnosti, nadsázky a uvědomělého sebeshazování a v takové kadenci, že (pokud přistoupíte na pravidla hry) se při sledování bavíte víceméně nonstop, ale přitom, když se přepne do vážnějšího módu, nevyznívají dané scény sebeparodicky. Ústřední dvojice postav, Arthur a Grace, pak nejsou nijak mnohorozměrní, ale jsou to sympaťáci, kterým se dá fandit; supporting charaktery tvoří neodolatelně ujeté panoptikum (moji favoriti byli Domi a Cliff, ale parádní jsou i Rib Bone, Gentleman, Clowndick a další) a naprostým tahounem je s neskutečným nadšením hrající Colin Cunnigham v roli Juliana Slinka, který je nejdůležitější tváří Blood Drive jak v rámci příběhu, tak i z pohledu diváka. Blood Drive je jednoduše ultimátní pocta osmdesátkovému grindhousu a pokleslým filmovým žánrům obecně (každý díl jinému. např. kanibalové, monstra, amazonky, kyborgové, asian movies, buddy cop movies, etc.), která své předobrazy v lecčem dokonce překonává. A to i přesto, že ústřední dějová linie moc kreativity a propracovanosti nepobrala (ale nemyslete si, tenhle seriál toto o sobě ví a neustále vám bude se sarkastickým pousmáním dávat najevo, že je to tak schválně v rámci udržení brakové poetiky).(7.9.2017)

Ta nejvíc sexy modrooká bruneta s lízátkem a teleskopickou řadící pákou, hezounovitý policajt jako od Mattela snažící se dělat všechno podle příručky a jeden z nejgeniálnějších a nejgrotesknějších padouchů Julian Slink. No a kromě jinýho jsou tu zombíci, roboti, šílený amazonky a spousta dalších věcí, který by člověka ani nenapadly. A tím vším se táhne jako nit krvavej závod plnej nabušnejch kár, proti nimž je Upír z Feratu jen neškodná tříkolka. Grindhouse ve svý nejryzejší podobě a pevně doufám, že odsouhlasení druhý řady bude jen formalita. 90%(17.9.2017)