Reklama

Reklama

Epizody(13)

Sci-fi drama odehrávající se v blízké budoucnosti zužované nedostatkem vody a vysokými cenami pohonných hmot. Jak si lze v těchto podmínkách přilepšit? Blood Drive. Smrtelný závod o několik miliónů dolarů pořádaný skupinou šílených individuí vyžívajících se v nechutnostech. K těmto individuím se nešťastnou náhodou dostane obyčejný policista Arthur (Alan Ritchson), který je donucen závodit společně s oblíbenou aktérkou závodu Grace (Christina Ochoa). Podaří se jim společně zvítězit v závodě aut, která jsou poháněna lidskou krví? (CarLoSiiin)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (40)

xmy 

všechny recenze uživatele

Povedená krvavá jízda inspirovaná béčkovými grindhousy. Skvělé herecké výkony, příjemně překvapila poměrně neznámá Christina Ochoa a nejlepší byl snad Colin Cunningham jako šílený Slink. Chápu, že mohly někomu vadit psycho epizody (The Chopsocky Special, Scar Tissue), pro mě to naopak bylo slušné zpestření. Blood Drive se opravdu vydařilo, rozhodně skvělé oživení v záplavě současných mainstreamových seriálů. ()

strikeman 

všechny recenze uživatele

Škoda něco psát, tohle se prostě musí vidět. Rodriguez a jeho "grindhouse movies" dostávají tak trošku na prdel. Christina Ochoa je ukrutně sexy, Marama Corlett a hlavně Colin Cunningham výborní - hlavně Julian Slink, to je ultimátně kultovní postava. Nemám slov, už jsem myslel, že mě na televizní obrazovce nedokáže nic překvapit ... 90% ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla teda fakt ujetá jízda. Když Syfy oznámilo, že udělá seriál ve stylu starých grindhouse bijáků, tak jsem byl v pozoru a velmi mě zajímalo, co z toho vypadne. Hlavní hvězda Alan Ritchson, který pro mě asi vždy zůstane Thad Castle, tady hraje drsnýho sympoše, k sobě dostane sexy kočku, která je stejně drsná a společně jedou závod plný smrti. K tomu perfektně ujetý Slink v podání Colina Cunninghama, kterého si naposledy pamatuji jako Popa z Falling Skies, který mění strany podle potřeby. I ostatní postavy jsou velice zajímavé. Seriál je dost brutální, sprostý a občas i nějaký ten sex nebo nahota se najde ( ten je teda cenzurován černým obdelníčkem). Vše je naprosto přehnané a ujeté jako už v grindhouse filmech bývá zvykem. Docela se divím, že to vůbec na takové slušné televizi jako je Syfy mohlo běžet. Možná nějaká dospělejší stanice (Showtime, HBO) by tomu dala trochu víc šmrncu, ale i tak to bylo hodně ujeté. Akce, humor, násilý, závody v autech... v seriálu je všeho tak akorát, pěkně promíchané a člověk se nestíhá nudit. Jediné, co zamrzí, je zrušení po prvé sérii, pokračování na vězeňském ostrově jak naznačil konec by mohlo být zajímavé. Škoda no. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ta nejvíc sexy modrooká bruneta s lízátkem a teleskopickou řadící pákou, hezounovitý policajt jako od Mattela snažící se dělat všechno podle příručky a jeden z nejgeniálnějších a nejgrotesknějších padouchů Julian Slink. No a kromě jinýho jsou tu zombíci, roboti, šílený amazonky a spousta dalších věcí, který by člověka ani nenapadly. A tím vším se táhne jako nit krvavej závod plnej nabušnejch kár, proti nimž je Upír z Feratu jen neškodná tříkolka. Grindhouse ve svý nejryzejší podobě a pevně doufám, že odsouhlasení druhý řady bude jen formalita. 90% ()

Israha 

všechny recenze uživatele

Svět, ve kterém se Blood Drive odehrává, je z některých úhlů pohledu až neuvěřitelně vypiplaný (ty geniální reklamy!), z jiných zase cíleně nedotažený (některé věci se prostě dějí bez jakéhokoliv vysvětlení a logiky), ale hlavně je doslova narvaný nejrůznějšími bizarnostmi a šílenostmi, podávanými s takovou dávkou nekorektnosti, nadsázky a uvědomělého sebeshazování a v takové kadenci, že (pokud přistoupíte na pravidla hry) se při sledování bavíte víceméně nonstop, ale přitom, když se přepne do vážnějšího módu, nevyznívají dané scény sebeparodicky. Ústřední dvojice postav, Arthur a Grace, pak nejsou nijak mnohorozměrní, ale jsou to sympaťáci, kterým se dá fandit; supporting charaktery tvoří neodolatelně ujeté panoptikum (moji favoriti byli Domi a Cliff, ale parádní jsou i Rib Bone, Gentleman, Clowndick a další) a naprostým tahounem je s neskutečným nadšením hrající Colin Cunnigham v roli Juliana Slinka, který je nejdůležitější tváří Blood Drive jak v rámci příběhu, tak i z pohledu diváka. Blood Drive je jednoduše ultimátní pocta osmdesátkovému grindhousu a pokleslým filmovým žánrům obecně (každý díl jinému. např. kanibalové, monstra, amazonky, kyborgové, asian movies, buddy cop movies, etc.). A to i přesto, že ústřední dějová linie moc kreativity a propracovanosti nepobrala (ale nemyslete si, tenhle seriál toto o sobě ví a neustále vám bude se sarkastickým pousmáním dávat najevo, že je to tak schválně v rámci udržení brakové poetiky). EDIT: Po druhém shlédnutí kompletní série jsem z Blood Drive nadšen ještě o něco více, protože lépe vyznívá jeho podvratnost, sebeironie, hrátky s klišé a žánrovými stereotypy a celkově jakási "uvědomělost", kterou geniálně podporuje formát "seriálu v seriálu" se Slinkem jako tmelícím prvkem. Vážně škoda, že tohle uspělo jen u okrajového spektra diváků, a další řady se nenatočily. I když...vlastně to i docela chápu. ()

Galerie (263)

Reklama

Reklama