Reklama

Reklama

Jack zabíjí obra

  • USA Jack the Giant Killer
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Pohádkový příběh hrdinného Jacka, jehož úkolem je zachránit princeznu ze spárů ďábelského Pendragona. Nathan Juran, režisér Sedmé Sindibádovy cesty (The Seventh Voyage of Sinbad), opět rozpoutává pohádkový příběh plný triků, a to i s relativně nižším rozpočtem. Díky kvalitním filmovým trikům působí tato verze starého pohádkového příběhu velice svěžím dojmem i bezmála padesát let od svého vzniku. Torin Thatcher, který si také zahrál v příběhu o Sindibádovi, zde ztělesnil zlého a proradného čaroděje Pendragona, který touží získat cornwallský trůn, a to sňatkem s královskou dcerou a následným sesazením krále z trůnu. Aby svůj ďábelský plán uskutečnil, využívá děsivé čarodějnice a množství kouzel. Obr, kterého čaroděj ovládá, unese překrásnou princeznu (Judi Meredith). Kerwin Mathews, který také účinkoval v Sedmé Sindibádově cestě, ztvárnil roli hrdinného farmáře Jacka, jehož úkolem je princeznu ze spárů ďábelského čaroděje zachránit. Cestou do Pendragonova hradu Jack obra zabije. To je ovšem pouze začátek – Pendragon si to v žádném případě nenechá líbit a se svými kouzly se vydává do protiútoku... Animátor Jim Danforth vytvořil několik stvůr šlehajících oheň, a to ve stejném duchu jako Ray Harryhausen v Sindibádovi, Danforth se však v žádném případě neuchyluje k pouhé imitaci, ale přidává také značnou dávku kreativity. Mezi vedlejšími herci vyniká zejména Don Beddoe v roli neposedného džina. V nové verzi snímku byla většina původních hlasů předabována a změn doznal také původní soundtrack. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Typická fantasy 60., 70. a 80. let v tom nejlepším stylu Sindibáda, Iásóna a Titánů, tentokrát sice bez účasti páně Harryhausena, ale přesto s neméně stylovými potvorami. Výborné obsazení známé právě ze Sindibáda, skvělá atmosféra, poctivé dobrodružství a naprosto klasická fantasy, která má výtečného záporáka (Pendragon je fakt super), nápadité triky, povedený příběh, dobrou hudbu i veškeré další propriety, které k tomu patří. A super džina navrch. Jack, přemožitel obrů, sice není tak dobrý, jako všechny výše jmenované filmy, ale kvalitou ani půvabem za nimi příliš nezaostává. Poctivá žánrová klasika, která mi udělala velkou radost. 75%. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Na začiatku ma ovládli podobné pocity, ako keď som prvýkrát sledoval THE 7th VOYAGE OF SINDBAD. Strhujúca a non-stop akčná fantasy rozprávka, ktorá má grády. Vravel som si. Avšak, ak dôjde k tomu, že sa náš hrdina dostaví na diabolský ostrov, snímok paradoxne začne strácať paru aj napriek tomu, že atrakciami sa opäť nešetrí. Prvotný ošiaľ začína upadať a rovnako sa začínam aj nudiť. Napriek tomu, ale musím pochváliť dielo za svoje väčšinové plusy, atmosféru, výpravu, triky ( aj keď v tomto prípade je badať, že sa o to nepostaral samotný majster Harryhausen ) a masky ( ktoré sú podľa mňa najlepšie vo svojej dobe ). Veľké prekvapenie, ktoré som nečakal. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velice hezká pohádka, ve které je všechno. Odvážný chasník, sličná slečna v nesnázích, proradný padouch, kouzla a čáry, humor i napětí... A v neposlední řadě i monstra, která jako by vzešla přímo z rukou mistra Harryhausena. Líbilo se mi to moc, takové nenáročné pokoukání, od něhož člověk příliš neočekává, a o to víc je pak spokojen. Kdyby si filmaři odpustili zdlouhavou scénu souboje námořníků a čarodějnic, bylo by to ještě lepší. Závěrečný monstr-duel je sice dobrý (ačkoliv mořský "chapadlatec" mohl působit méně gumově), nicméně vyřízení draka je opravdovým vrcholem.__P.S. Jsem zvědavý na remake (?) Bryana Singera a na to, jestli v něm Jack taky obra zabije pomocí mlýnu a kosy (a jestli pak taky jako Kerwin Mathews utrousí, že to nic nebylo, neboť obry zabíjí každý den před snídaní). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Čtyři roky po úspěchu "7. Sindibádovy cesty/dobrodružství", natočil stejný režisér Nathan Juran na nátlak producenta Edwarda Smalla, který se pokoušel z předchozího úspěchu nějak profitovat, a byl jím ostatně i najat, jakýsi podobný remake tohoto úspěšného fantasy se stejným hercem v hlavní roli Kerwinem Mathewsem (předtím hlavní role Sindibáda-zde hrdinný farmář Jack). Zahrál si zde i Torin Thatcher (předtím kouzelník Sokurah -zde darebák a opět skvělý záporák, čaroděj Pendragon), hlavní ženskou roli princeznu Elaine si zahrála opravdu krásná Judy Meredith (taky vám ta holka tak děsně někoho připomínala?) a zajímavou a opravdu roztomilou roli vytvořil klasik Don Beddoe jako džin Imp. Výsledek i s menším rozpočtem byl dle mého posouzení hodně přesvědčivý, tato jakási svěží pohádková rodinná fantasy vynikala především parádním jednoduchým příběhem (romanticky dojemným), skvěle ztvárněnými charaktery, výtvarnou stránkou (animací) a pak především speciálními trikovými a všemožnými vizuálními kouzly, které neměl na svědomí jako u Sindibádovy cesty/dobrodružství uznávaný Ray Harryhausen (duch a vliv však zůstal), ale Augie Lohman (speciální efekty) a Jim Danforth (animátor pohybů). Myslím si, že oba odvedli velmi slušnou práci s předchozím filmem téměř srovnatelnou, ne-li místy dokonce lepší - všecky ty příšery jako děsivý obr hned v úvodu (vypadal jak z plasteliny), čarodějnice-démoni šlehající a prskající oheň (zde parádní scéna na lodi), mořský had, vs. dvouhlavý obr (na konci filmu), velký dravý orel jako sám čaroděj, všemožná triková kouzla a jiné vymoženosti, strašidelný hrad (vojáci-rytíři nebo ruce kouzlem samy od sebe šermující), kostry atd. Jako dítě jsem film nikdy neviděl, určitě bych neměl klidné spaní, ale oslovilo mě to i teď, v době Adventu se mi zachtělo krásné vizuálně perfektní, ale hlavně nedoceněné pohádky pro téměř všechny generace. Zarazilo mě rovněž, že zde doposud není skoro žádné hodnocení ani komentář oproti IMDb, to si tento jistě skvělý film nezaslouží. Doporučuji..Podobné filmy: Sedmá Sindibádova cesta / Sindibádova dobrodružství, Jáson a Argonauti, Zloděj z Bagdádu, 3 světy Gullivera nebo Zlatá Sindibádova cesta. ()

Compadre 

všechny recenze uživatele

Hodně oldschoolová monster pohádka na způsob starýho Sindibáda...a přesně takový já mám rád. Akorát ty potvory tady nějsou to pravý ořechový. Seňor Harryhausen asi neměl čas nebo co, a tak se prací na nestvůrách musel zabavit někdo jinej...no, je to druhá liga, ale vsadim se, že zhlédnout Jacka obrbijce někdy když mi bylo osm deset let, tak z toho tejden nespim. Sympatická, dnes poměrně úsměvná záležitost :) ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama