Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po smrti Richarda Lvího srdce se král Jan (George Macready) vrací ke starým způsobům, posiluje svou armádu najatých žoldnéřů (z kontinentu, neopírá se o Brity) a zvyšuje daně, aby měl na náklady s tím spojené. Jeho dávný protivník (a obhájce práv lidu a drobné šlechty) Robin Hood již nežije, ale v cestě stojí jeho syn stejného jména (John Derek). Nejprve se pokusí zabít ho prostřednictvím vlámského vévody (Lowell Gilmore), kterému připraví kopí s nefunkční ochranou hrotu pro souboj. Robin to ale přežije a společně s Malým Johnem (poslední role Alana Hale, Malého Johna hrál počtvrté) znovu dá dohromady otcovy přátele z Sherwoodského lesa a obnoví boj proti králi Janovi (a jeho pomocníkovi vlámskému vévodovi) . Významnou roli hraje i zpravodajství, které zajišťují cvičení holubi dvorní dámy Lady Mariany de Beaudray (Diana Lynn), Robinovy lásky a pomocnice u dvora. O tu usiluje i vévoda, aby byla zápletka bohatší. Na konci donutí Robin a arcibiskup z Canterbury krále Jana, aby podepsal Magnu Chartu, v tomto filmu podanou jako pravý základ demokracie. Gordon Douglas natočil technikolorovou pohádku míchající všemožné motivy robinhoodovské ságy, s nákladnými kostýmy a četnými souboji, ale ve značně idealizovaném hollywoodském stylu, pokud jde o historickou věrnost a roli lidu. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Po smrti Richarda Lví Srdce se na anglickém trůnu definitivně uvelebil Jan Bezzemek. Aby posilnil svoji moc, plánuje spojenectví s flanderským hrabětem, jemuž nabídl ruku lady Marianny. Tu se však podaří z vězení osvobodit Robinu of Huntington, synu legendárního Robina Hooda. Šlechta je na nohou a Magna Charta Libertatum na stole... No ano, s robinhoodskou látkou lze nakládat různě, to si patrně myslel i Gordon Douglas. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Další film společnosti Columbia, který se zabývá látkou Robina Hooda, respektive jeho syna Roberta z Huntingdonu. Nejedná se o sequel k The Bandit of Sherwood Forest, spíše o úplně nový příběh, který nemá dějově nic společného s o čtyři roky starší Banditou. Co však zůstává jsou postavy mladého Roberta a starých věrných zbojníků jeho otce, který se tu bohužel neukáže (hrají je jiní herci) a také jejich boj proti tyranii. Některé záběry jsou použity znova a není jich málo. Děj se zabývá nátlakem šlechty na krále Jana a jeho přijetí Magny Charty v roce 1215. Její naivní interpretace jako první demokratické ústavy je opět do očí bijící. No řekněte sami - nikdo nesmí být považován za vinného, doku není vinna prokázána anebo článek o tom, že žádná žena nesmí být nucena do svatby, to působí ve 13. století lehce mimo. ()

Reklama

pipapa 

všechny recenze uživatele

Celkem pohledný Robin Hood (jeden z mála, nebo jediný?), ale opět šedivý příběh, zpracovaný bez jakékoli invence. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama