Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po smrti Richarda Lvího srdce se král Jan (George Macready) vrací ke starým způsobům, posiluje svou armádu najatých žoldnéřů (z kontinentu, neopírá se o Brity) a zvyšuje daně, aby měl na náklady s tím spojené. Jeho dávný protivník (a obhájce práv lidu a drobné šlechty) Robin Hood již nežije, ale v cestě stojí jeho syn stejného jména (John Derek). Nejprve se pokusí zabít ho prostřednictvím vlámského vévody (Lowell Gilmore), kterému připraví kopí s nefunkční ochranou hrotu pro souboj. Robin to ale přežije a společně s Malým Johnem (poslední role Alana Hale, Malého Johna hrál počtvrté) znovu dá dohromady otcovy přátele z Sherwoodského lesa a obnoví boj proti králi Janovi (a jeho pomocníkovi vlámskému vévodovi) . Významnou roli hraje i zpravodajství, které zajišťují cvičení holubi dvorní dámy Lady Mariany de Beaudray (Diana Lynn), Robinovy lásky a pomocnice u dvora. O tu usiluje i vévoda, aby byla zápletka bohatší. Na konci donutí Robin a arcibiskup z Canterbury krále Jana, aby podepsal Magnu Chartu, v tomto filmu podanou jako pravý základ demokracie. Gordon Douglas natočil technikolorovou pohádku míchající všemožné motivy robinhoodovské ságy, s nákladnými kostýmy a četnými souboji, ale ve značně idealizovaném hollywoodském stylu, pokud jde o historickou věrnost a roli lidu. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Další film společnosti Columbia, který se zabývá látkou Robina Hooda, respektive jeho syna Roberta z Huntingdonu. Nejedná se o sequel k The Bandit of Sherwood Forest, spíše o úplně nový příběh, který nemá dějově nic společného s o čtyři roky starší Banditou. Co však zůstává jsou postavy mladého Roberta a starých věrných zbojníků jeho otce, který se tu bohužel neukáže (hrají je jiní herci) a také jejich boj proti tyranii. Některé záběry jsou použity znova a není jich málo. Děj se zabývá nátlakem šlechty na krále Jana a jeho přijetí Magny Charty v roce 1215. Její naivní interpretace jako první demokratické ústavy je opět do očí bijící. No řekněte sami - nikdo nesmí být považován za vinného, doku není vinna prokázána anebo článek o tom, že žádná žena nesmí být nucena do svatby, to působí ve 13. století lehce mimo. ()

pipapa 

všechny recenze uživatele

Celkem pohledný Robin Hood (jeden z mála, nebo jediný?), ale opět šedivý příběh, zpracovaný bez jakékoli invence. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Po smrti Richarda Lví Srdce se na anglickém trůnu definitivně uvelebil Jan Bezzemek. Aby posilnil svoji moc, plánuje spojenectví s flanderským hrabětem, jemuž nabídl ruku lady Marianny. Tu se však podaří z vězení osvobodit Robinu of Huntington, synu legendárního Robina Hooda. Šlechta je na nohou a Magna Charta Libertatum na stole... No ano, s robinhoodskou látkou lze nakládat různě, to si patrně myslel i Gordon Douglas. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama