Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti, povzdechne si často mnohý rodič. Nejinak je na tom i matka osmnáctiletého Františka, který právě složil bez velké slávy maturitu a má nastoupit do svého prvního zaměstnání. Fandy má ještě plno klukovských snů, touží po kariéře veslařského reprezentanta, s kamarádem soupeří o přízeň obdivované dívky a vůbec se zarputile brání brát život vážně... (oficiální text distributora)

Fannyss

Jeden z mála mých nejlepších filmů 80.let.Bohumil Starý a Ondra Vetchý zde excelují opravdu na 100 %.Vtipné , svižné , zkrátka co víc si přát . ()

otacz

Naprosto nepochopitelné problémy začínajícího elektrikáře v roce 1983 - po maturitě:"42 let do důchodu-půl století makačky, práce - blbost, práce - někdo to musí dělat; v budoucnu budou pracovat jen roboti". Dnes platí pouze hláška o robotech, s dodatkem: aby mohli bydlet. ()

milos.bradik

Tak toto je naprostá tragédie. Dvě hvězdičky pouze za Danu Medřickou. Kachyňa někdy točil opravdu shit. Rok potom natočil Dobré světlo. Takový nepoměr mezi filmy od odpadu až po vysoký nadprůměr, to jsem u žádného jiného režiséra nezaznamenal. ()

Scott67

Kachyňova poetika tomuhle filmu jednoznačně pomohla. Točit to někdo jiný, vyšel by z toho určitě průser. Hodnocení ovlivněno tím, že jsme v tomhle žili a mnozí jsme prožívali podobné akce. Komedie to moc není. Spíš z toho srší marnost snažení se o cokoliv smysluplného v té době. ()