"Fandy ó Fandy, máš triko a kšandy". To je jeden z mnoha veršů titulní melodie, jimiž autor věrohodně prokázal lehkou mentální disfunkci. Taky příběh o Fanánkově prvních krocích v zaměstnání je prostinký. Jenže na mne dýchla vzpomínka na atmosféru let dávno minulých, kdy každý musel pracovat, neboť pro nepracující bylo v šatlavě vždy dost místa. Kromě toho se mi nezapomenutelně do paměti vryly léty pracovního flákání neuvěřitelně propracované takřka levitační polohy na židli v podání Ing. Růžičky..(12.7.2018)

Co je to za svět, kde neexistují žádný důvody, proč se v práci snažit. Kde je všem ukradená bezpečnost práce, kde jsou jenom samý netáhla. A to prosím pořád mluvím jenom o práci. Když není řeč o práci, tak se pro změnu sedí nad půlitrem piva v hospodě a dlouze se diskutuje o všem, co koho napadne. Tehdejší doba byla přesně pro takový lemply, jako byl Fandy. Nebyl blbej, ale byl šíleně línej. Do ničeho se mu nechtělo, v ničem nijak extra nevynikal, nic ho nezajímalo, ale stal se z něj div ne doktor v laboratoři a měla o něj zájem kdejaká kočička, i když, uznávám, kolikrát valných kvalit. To je ale jediná kaňka na celém tohle příběhu a za tu pohodu a pro mě utopii nemůžu dát jinak než tři hvězdičky.(7.7.2014)

Úsměvný příběh zamilovaného kluka, který by pro svou maminku a svou tajnou lásku udělal cokoliv, ale nějak mu to stále nevychází. Prochází tak životem kluka, který stojí na prahu dospělosti, ale zatím se mu ho překročit nějak nechce, i když srdce má na pravém místě. Chválím vynikající výkon pana Starého a jeho obětavé a milé maminky paní Dany Medřické, pro kterou to byla vlastně jedna z posledních rolí v jejích herecky naplněném životě.(31.8.2016)

Na poslední dialog "lůzra" Fandyho a "femme-fatale" Járy si častokrát vzpomenu. - - - Představitelka Járy Stanislava Coufalová má ve dvou scénách brýle na dálku v ukázkových socialisticko-dělnických obroučkách. - (tak za tyhle dvě "přidané hodnoty" ty 4*...)(2.11.2007)

• TSZ

Fandy, ó Fandy je držitelem jednoho mého smutného osobního rekordu - pravděpodobně je to jediná komedie, u které jsem se za celou dobu sledování ani jednou nezasmál. Dále mě iritovala extrémně otravná titulní píseň s ultradebilním textem, hrdinova láska se jmenovala Jára (a ano, vypadala spíš jako chlap), navíc ztvárněná velmi špatnou herečkou - v tomto ohledu si zdatně sekundovala s hlavním hrdinou. Jediný bodík dávám z úcty ke Karlu Kachyňovi a Daně Medřické, pro kterou to byla poslední filmová role.(15.3.2013)

• - Filmovalo se v Praze, obci Skryje, na jezu Nezabudický mlýn, na Čertově skále u Hracholusk. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)