Nízko hodnocený snímek, který jistě nepatří mezi Kachyňovy skvosty, nicméně jeho zvláštní atmosféra překonala mé původní rozpaky, Fandy si získal mé sympatie a zvedl výsledné hodnocení. Ač je příběh zasazen do doby, kdy byla práce jistotou, právě ve srovnání s dneškem, kdy naopak není jisté vůbec nic, si uvědomíme, že Fandyho přešlapování na místě je stále aktuální. Mladý člověk "vržený" do života dospělých, bojuje se svými představami, realita osobní vztahů i pracovních povinností ho naplňuje skepsí, hledá směr a náplň (tedy smysl) života. Stejně jako tehdy i dnes tak musí vzdorovat všeobecné "povinnosti" zařadit se mezi ty "normální". Ovšem Fandymu to půjde těžko....on si totiž spočítal, kolik let mu zbývá do důchodu, a při vyslovení slova láska se jen trpce ušklíbne...(1.8.2016)

Úsměvný příběh zamilovaného kluka, který by pro svou maminku a svou tajnou lásku udělal cokoliv, ale nějak mu to stále nevychází. Prochází tak životem kluka, který stojí na prahu dospělosti, ale zatím se mu ho překročit nějak nechce, i když srdce má na pravém místě. Chválím vynikající výkon pana Starého a jeho obětavé a milé maminky paní Dany Medřické, pro kterou to byla vlastně jedna z posledních rolí v jejích herecky naplněném životě.(31.8.2016)

Už tenkrát jsem z toho příběhu ze života byl spíš smutný. A jestli bych se u toho dnes spíš smál, to se mi raději ani nechce zkoušet. Ale přece jen si pamatuju něco, co mě hodně pobavilo. Nezbytná sexuální pomůcka - velký hrnec s velkýma ušima! Kdo film viděl, ví... To budu muset taky někdy zkusit (s nějakou žirafou :-).(14.7.2013)

• TSZ

Fandy, ó Fandy je držitelem jednoho mého smutného osobního rekordu - pravděpodobně je to jediná komedie, u které jsem se za celou dobu sledování ani jednou nezasmál. Dále mě iritovala extrémně otravná titulní píseň s ultradebilním textem, hrdinova láska se jmenovala Jára (a ano, vypadala spíš jako chlap), navíc ztvárněná velmi špatnou herečkou - v tomto ohledu si zdatně sekundovala s hlavním hrdinou. Jediný bodík dávám z úcty ke Karlu Kachyňovi a Daně Medřické, pro kterou to byla poslední filmová role.(15.3.2013)

Lehká komediální sonda do pracovního systému, jenž v socialismu fungoval jak na drátkách. Práce zde byla jistota, ale i nutnost, kterou musel každý ze zákona mít. Kde jsou ty časy pracovních povinností, dnes je situace o 180° jinde. Každopádně František, Fanánek, nebo-li Fandy, se do práce rozhodně netěší. Šikovný, i když občas nemotorný, skvělý šplhoun a hlavně snaživý elektrikář. Fandy udělal maturitu s odřenejma ušima a jeho první zaměstnání je plné opravdu zvláštních lidí. On si jde ovšem stále za svým a nakonec si naplánuje rodinný život se svou dlouholetou kamarádkou Járou.(18.5.2012)

• - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)

• - Filmovalo se v Praze, obci Skryje, na jezu Nezabudický mlýn, na Čertově skále u Hracholusk. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)