• rakovnik
  ***

  Do Karla Kachyni bych takový film neřekl, byť z něj čiší jeho charakteristický rukopis. Ve filmu mě dost štvalo, jak se Fandy chová. Já nevím, prostě jsem se s ním neztotožnil. Jediné, co jsem mu věřil, byla povinnost zůstat s kamarádem v hospodě :-) Jinak se od současné reality mílovými kroky vzdaluje, ale co by připomínka socialistického budování v osobním hávu je film více a více cenným.(7.7.2010)

 • Ygnor
  ***

  Pan Kachyňa asi pojedl nějakých hub, protože některé scény, zejména blbiny, v podnikové rýsovně nelze snad pochopit jinak. … a už asi vím, kde Tomáš Vorel v Kouři už trošku „opisoval“. No holt asi ty „fabriky“ vypadaly všude stejně. Ještě štěstí, že jsem v té době prožil jen období školy. Druhá rovina je čistota (naivita), pořád ještě dětské duše, docela uvěřitelného a neokoukaného hlavního hrdiny. Na místě je určitě paralela s Kleinovými básníky, které pojí stejný rok vzniku, kde však divy byly komerčně snesitelnější a chlapci více estetičtější. Tudíž jeden film zapadl a další se rozvrstvil do poměrné eponymní ságy. Holt život lékaře není život elektrikáře. Dále Fandu doslova potopila hudební složka, zejména v titulní skladbě, ať již ve výrazu obrýlené a tehdy populární zpěvačky, stupidního textu tak i velmi slabé ba až příšerné melodie. Ale nechám to na kontroverzní trojce, byť takové „menzelovsky“ vachrlaté.(7.7.2014)

 • Atia
  ***

  Film jsem viděla poprvé až nyní (2011), tu dobu jsem nezažila. Jistě, je to místy dost přitažené za vlasy - za každou cenu gag, pokus o crazy komedii atd., ale stejně to je snímek pozoruhodně svižný a pro mě osobně překvapivý v tom, jak znázorňoval tehdejší pracovní morálku v některých regionech a morálku doby obecně. Taky mě překvapila scéna s Bédou coby prostitutem. Prostě na tu dobu poměrně nezvyklé. Tři hvězdičky si to zaslouží.(19.11.2011)

 • gombarix
  ****

  Na poslední dialog "lůzra" Fandyho a "femme-fatale" Járy si častokrát vzpomenu. - - - Představitelka Járy Stanislava Coufalová má ve dvou scénách brýle na dálku v ukázkových socialisticko-dělnických obroučkách. - (tak za tyhle dvě "přidané hodnoty" ty 4*...)(2.11.2007)

 • roswelll
  *****

  Úsměvný příběh zamilovaného kluka, který by pro svou maminku a svou tajnou lásku udělal cokoliv, ale nějak mu to stále nevychází. Prochází tak životem kluka, který stojí na prahu dospělosti, ale zatím se mu ho překročit nějak nechce, i když srdce má na pravém místě. Chválím vynikající výkon pana Starého a jeho obětavé a milé maminky paní Dany Medřické, pro kterou to byla vlastně jedna z posledních rolí v jejích herecky naplněném životě.(31.8.2016)

 • - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace