Žádná volba

Hong Kong, 2017, 100 min

Wilson Yip

Lai-yin Leung

Kenny Tse

Som rád, že si dali ľudia na ČSFD poradiť a zaradili do žánrov už aj drámu, ktorú som požadoval ešte pri dvojke. Toto je jasná ukážka toho, ako je hongkongská produkcia čo sa týka dospelosti popredu pred inak mnou obľúbenou americkou. Opäť aktuálny motív, v podstate trošku reálnejšie podaný oproti dvojke, totálne ale totálne nepredvídateľný koniec, zabudnite na americký happyend a jednoducho, tak ako to tu už bolo raz spomenuté, depresívna dráma, ktorú podkresľuje skvelá akcia. Ale v prvom rade je to dráma, až potom akčný film. Dvojka bola síce lepšia, ale tam tomu pomohla väčšia emotívna zložka a hlavne bombastickejšie obsadenie. Toto však je len o stupienok nižšie. Nič v zlom. Už sa teším na Yip Mana 4, srdcová séria, ktorej život dal Wilson Yip a osudovo zahral famózny Donnie Yen.(12.1.2018)

Tenhle snímek by potřeboval, aby v něm Tony Jaa měl co nejvíce prostoru. Nevím, jestli je tak drahý nebo co, ale to je tak těžké pochopit, že Tony musí mít co nejvíc akčních scén, protože je v nich prostě nepřekonatelný? Bohužel ostatní postavy tak dobře nedokážou táhnout celý snímek, který nemá ani vyloženě skvělý scénář.(16.3.2018)

Wing Chi (Hanna Chan) se nepohodne s otcem a odlétá do Pattayae za kamarádkou. Po několika dnech obdrží honkongský inspektor Lee (Louis Koo) telefonát od Jenny, že je jeho dcera nezvěstná. Lee se okamžitě vydává do Thajska... Režisér snímku Wilson Yip je v titulcích uveden jako Yip Wai Shun. Akční režii na filmu dělal Sammo Hung a asistentem mu byl syn Jimmy Hung. Tony Jaa (plicista Tak) má pouze jediný souboj a oponentem mu je Chris Collins (Sacha). V akci se nejvíce předvede Wu Yue (thajský inspektor Chui Kit) a Louis Koo se také nenechá zahanbit. Ken Lo (policista Ban) nepředvede vůbec nic. V malé roli potěšil Vithaya Pansringarm (thajský policejní komisař Chai). Life is limited. Just accept it. Sacha Motto HODNOCENÍ 70%(17.12.2017)

Smutné zistenie, ani Samo Hung nie je úplne vo forme a strihá tu akciu viac, ako by sa na Hong Kong patrilo. Mňa to inač celý čas dosť bavilo (detektívna časť, sic bez prekvapenia, ale plne funkčná), ale záver bol taký nejaký rozpatlaný a zanechal pachuť nedotiahnutého. Že si to požičalo značku SPL mi príde úplne odveci. 70%(28.3.2018)

Absolutně dokonalý druhý díl je sice zdaleka nepřekonán, ovšem i toto třetí pokračování perfektní série SPL je natolik výjimečné a nadstandartní, že bez sebemenšího zaváhání dávám znovu plný počet * a rovnou přidávám dodatek, že ani u Paradox nemám jakýkoliv důvod kritizovat byť jen vteřinku z celého filmu. Opět zde mohu jen pět ódy nad fantastickou prací asiatů s příběhem, herci, atmosférou, emocemi, napětím a samozřejmě akcí, to prostě nemá obdoby, aby se tvůrcům tohle všechno podařilo tak efektně a přesvědčivě sladit v jeden dokonalý celek, který právě filmy z této série představují. Co se třeba zápletky týče, jde sice o velmi podobné téma jako v Času odplaty, ovšem zpracována je opět tak strhujícím a dech beroucím způsobem, že člověk si napětím a navozeným spádem okouše nehty i u palců na nohou. Navíc její vývoj je naprosto nepředvídatelný, nápaditý a hlavně se v něm dějí takové šokující zvraty, na které si třeba konkrétně hollywoodští scénáristé nedovolí ani pomyslet, natož aby je použili. Pecka! Atmosféra je též fascinující, syrová, podmanivá, nekompromisní, o emocích ani nemluvě, obrovsky silné, přesvědčivé, až z toho mrazí. Co se herců týče, pravdou je, že zrovna já ty asijské ksichtíky moc nemusím, připadají mi všechny stejné, podivné, snad až nechtěně komické, ale opět, tato série je v tomto ohledu zcela jinde, a stejně jako ve dvojce, i tady je casting dokonalý a ještě jednou dokonalý. Louis Koo, Yue Wu, Tony Jaa, ale prostě i všichni ostatní bez výjimky tu předvádějí neuvěřitelně působivé a silné výkony, pro které nemám prostě slov, úžasný. A samozřejmě ta akce! Té tu sice není tentokrát až tolik, ale i tak je jednoduše famózní a nepřekonatelná a speciálně pro ni platí, že oproti zbytku světa je o několik levelů úplně jinde, to je jeden obrovský dokonalý balet, to člověk jen otevře dokořán hubu a kochá se nad tím dech beroucím představením, co se na obrazovce odehrává, fascinující, přehledné, choreograficky nedostižné, neskutečně nekompromisní, nápadité, kulervoucí, pecka! Já jsem zkrátka i z tohoto pokračování totálně na větvi, pro mě se jedná opět o neskutečný filmový zážitek, který jsem si náramně užil a já mohu jen každému vřele doporučit, stojí to vážně za to.(15.7.2018)

• Yue Wu