poster

O šesti ošklivých princeznách (TV film)

Pohádka

Československo, 1969, 34 min

 • hanikrivi
  **

  Pohádka "vykradla" nápady skvělou rozhlasovou hru Princezna na vdávání z roku 1965 (Marvan, Jerneková, Navrátil). Ošklivá princezna, kterou se rodiče urputně snaží provdat, přeskakování příkopu, hádanka jak dělá pes... Změna je však podstatná: princezna byla milá a ošklivá - nikoli tlustá a hloupá. Drak a "hloupý" Honza jsou přidaní. Ovšem oproti rozhlasu postrádá televize překvapivou pointu a právě kritiku bezduché líbivosti. Naopak nabízí scénář, že všechny ženy, které jsou tlusté, jsou ošklivé a hloupé. Muži jsou tu možná chytřejší zato nehorázní zbabělci.(9.5.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Je pozoruhodné, kolik princů si všimne, jak jste krásná princezna, pokud je váš otec bohatý král. Tak nějak se na téma nevěst vyjádřila Stařenka Oggová. Tady se pracuje s princeznami, které jsou tak šeredné, že to ani královský majestát otce nezakryje a princové a knížata se pak snaží sňatku vyhnout a nikoli stát se královskými zeti. Honzovi je vyhlášená škaredost budoucí choti ukradená, je tak vystresován na téma, že by se měl oženit, svou vnoučat chtivou matkou, že bere všechno.(12.5.2017)

 • roswelll
  *****

  Na malém prostoru s dvěma princeznami místo šesti docela pohodová pohádka. Úsměvné snahy rytířů zbavit se přednosti vzít si jednu z ošklivých princezen a drak, ze kterého měla jit hrůza a nakonec působil docela mile.(19.4.2017)

 • otík
  ***

  Krátká a jednoduchá černobílá pohádka o šesti příšerně tlustých princeznách, o králi a královně, kteří horko těžko hledají ženichy i díky různým fíglům a o hloupém Honzovi, který draka z království vyhnal a šíleně tlustou a škaredou princeznu s celým královstvím získal. Kulisovka, která pobaví naprosto průměrně.(22.7.2018)

 • kocik1
  *

  Rytíři zřejmě ještě netuší, že o prachy jde až v první řadě a kázat vodu a pít víno je vlastně normální. Takže vzít si princeznu, která je ošklivá, vlastně není nic proti ničemu, hlavně, když bude mít věno, ona to pak nějaká milenka všechno srovná./ Pohádka je, jak to kulantně napsat, pro děti spíše nevhodná, neboť jejím poselstvím je obhajoba kultu krásy, což se vlatně strefilo o 47 let dopředu.(15.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace