poster

Thelma

 • Norsko

  Thelma

 • Francie

  Thelma

 • Dánsko

  Thelma

 • Švédsko

  Thelma

 • Slovensko

  Thelma

Thriller / Drama / Romantický

Norsko / Francie / Dánsko / Švédsko, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  ***

  Výtvarně výtečný film. Pohledná dvacetiletá studentka katolička postižená schizofrenií je poprvé mimo dosah rodičů. Dívčí sexualita se probouzí. Vytváří mezirasové kamarádství s kamarádkou ateistkou. Artově mírně ujeté. Děj mnohdy nečekaný, ale kvůli vypadáajícímu rytmu nás nevtáhne. "Táta bydlí v Norsku, má spoustu dětí". "A jsi na něho naštvaná?". "Vůbec si nejsem jista, jestli má své děti vůbec rád, čím jsem starší, tím se ho snažím víc vytěsnit ze svého života."(4.4.2018)

 • Cheeter
  ****

  Ačkoli jsem na konci filmu trochu zmatený, co vlastně (ne)stalo, jsem jím v podstatě i nadšen. Něco mě v něm neustále táhle sledovat ho až do konce, jakási nit, kterou nelze přerušit. Objevila se zde řada symbolů a ne všechny jsou mi jasné. Ale některé ano. Líbí se mi, že všechno není vysvětleno a zároveň je divák dokola nucen přemýšlet nad tím, co se vlastně stalo. Co se s jistotou povedlo je skvělá atmosféra filmu. K tomu výborné herecké výkony vhodně zvolených herců. Co víc si přát od kvalitního filmu.(18.6.2018)

 • ScarPoul
  *****

  Pre mňa myšlienkovo, filmársky a charakterovo lahodné. Postupné vrstvenie základnej témy, obalenej v typickom duchu severských filmov. Hutná atmosféra a uhrančivá, melancholická hudba a prvotriedne vedené postavy postupne odhaľujúce typický zrod hrdinky. Pričom to vôbec nie je o superhrdinoch, ani o lesbičkách, ani o kresťanských sektách, ani o zúfalstve a samote. Je to skrátka o príjatí toho kto v skutočnosti sme. A Joachim Trier to robí pomocou výborných režíjnych nápadov a niekoľkých zaužívaných konvencií. Prispôsobuje si ich a vytvára podľa môjho názoru originálny, nenásilný a zaujímavý film. Podobné emócie som mal pri Lanthimosovom Lobsterovi. Pre mňa bez chyby. A Kaya Wilkins je dychberúco krásna.(5.3.2018)

 • POMO
  *****

  Škandinávsky ponurá, vnútorne krehká dráma o osamelosti a skľučujúcej uväznenosti dospievajúceho človeka v náboženských myšlienkových mantineloch. Perfektne skĺbená s nadprirodzeným thrillerom hororových rozmerov, a s boľavým srdcom tlčúcim túžbou po naplnení prvej, “zakázanej” lásky. Úžasný, brilantne zrežírovaný zážitok a pravdepodobne európsky film roku. [Sitges FF](11.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Ke konci roku znepokojivá záležitost z Norska.Hlavní hrdinka Thelma silně věřící doposud nepolíbena ničím, postupně začíná ochutnávat hříchy života na střední škole a zamiluje se do dívky, ale kolem ní se začínají dít divné a nevysvětlitelné věci. Zní to jako povídka od Kinga ( Carrie), ale film zasahuje spíš do psychologie než čistého hororu, ale pár scén rozhodně stojí za to ( Ty s dítětem či samovzplanutí na loďce). Trošku mě zklamal otevřený konec, což příliš nemusím, ale jinak bezesporu kvalitní záležitost se sociálním podtextem. Dobře natočené s inteligentními dialogy, atmosférické, ponuré a s lesbickým nádechem. Dobré, bavilo mě to. 80%(20.12.2017)

 • - Jedná se o první film režiséra Joachima Triera, který byl promítán v kinech v České republice. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace