poster

Thelma

 • Norsko

  Thelma

 • Francie

  Thelma

 • Dánsko

  Thelma

 • Švédsko

  Thelma

Thriller / Drama / Romantický

Norsko / Francie / Dánsko / Švédsko, 2017, 116 min

Režie:

Joachim Trier

Kamera:

Jakob Ihre

Hudba:

Ola Fløttum

Producenti:

Thomas Robsahm

Scénografie:

Roger Rosenberg

Masky:

Louise Kjær
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RedAK
  odpad!

  Na to nemusím být telekinetik, abych si odložil na stůl klíče a za půl vteřiny je nemohl najít v celým pojebaným baráku. A ani nemusím vidět kvaziartovku o hnusný vybledlý Norce, která se půl filmu třepe a vidí hady, když jí někdo hrábne na kundu. Už v prvních minutách mi došlo, že to bude nějaká transcendentní sračka o lesbách, ty jdou vždycky poznat už od oka. Lesbu okamžitě poznáte třeba podle toho, že zrovna líže někomu píču, fakt, to je tutovka. Takže první hodinu sledujeme tuhle homodíru, jak navazuje vztah s černou homodírou a u toho jim párkrát problikne lampička, další půlhodina s odhalováním temný okultní pravdy se vleče jak důchodce na přechodu a u velkýho finále s hořícím fotrem a vyblitým ptákem už jsem se smíchem popadal za kazajku a věřil, že jsem normální.(13.1.2018)

 • bari68
  ***

  Uznávam filmové kvality tohto snímku, Thelma má schopnosti byť oceneným snímkom, či už u kritiky alebo divákov. U diváka ale musí v prvej rade byť na rovnakej vlne, v tom prípade sa zažerie pod kožu ako severský mráz. Mňa zatiaľ len ovial vánok, z ktorého som ale napriek všetkým pochybám cítil surovosť, autentičnosť a typický sociálny pohľad, ktorý začína u Jutského poloostrova a končí za polárnym kruhom.(17.1.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  osobitý a hodně zvláštní kousek,který na jednu stranu diváka uspává svojí možná až moc poklidnou severskou atmosférou a na druhou stranu neustále drží diváka v napětí co stalo,děje a bude dít.Kombinace komorního niterného dramatu s mysteriózními prvky tu funguje i přesto,že vlastně není vysvětleno proč se děje to co se děje...70%(26.12.2017)

 • boshke
  ***

  Mňo... Když přistoupíte na metaforičnost příběhu, jak to očividně učinila má žena, tak vám Thelma může připadat svou filosofičností (až) zajímavá - tedy něco ve smyslu "be careful what you wish for". Pokud Thelmu uchopíte jako primitiv jako já, tedy bez "Hmm, tohle je zřejmá paralela na támhleto, tato scéna s největší pravděpodobností odkazuje na tuhlecto", tak vás Thelma zdrtí svou banálností. A ano, každý z nás si někdy hluboko uvnitř přeje, aby se ta která osoba propadla do země; nepotřebujeme však Thelmu k tomu, aby nám sdělila, že to ve finále nemyslíme vážně a že kdyby se něco takového nakonec stalo, že bychom toho litovali... 60%(15.12.2017)

 • Lukoboss
  ****

  Sice to není "TEN" Trier, kterej nás zásobuje neobvyklýma snímkama, nicméně tenhle jeho jmenovec ostudu rozhodně neudělal. Jedná se o výborný mystery-drama, který pojednává o konfrontaci přísné katolické výchovy a víry vůči reálným světu a všemožným pokušením, který na člověka číhají. Boj mladé dívky, která vyrůstala v určité sociální bublině, se svým vlastním tělem, mozkem, myšlenkama a přesvědčením je tady převedenej do velice zajímavé formy. Já musím říct, že se mně to fakt líbilo, ta symbolika, dvojsmysly a odkazy, s tím si tady tvůrci vyhráli až až. A zase se jaksi potvrdilo, že seveřani prostě umí...(21.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace