Reklama

Reklama

Nesmělá mladá studentka Thelma právě zanechala svou pobožnou rodinu v malém městě na západním pobřeží Norska a odjela studovat vysokou školu do Osla. Jednoho dne však prodělá v knihovně prudký, nečekaný záchvat. Brzy poté se vášnivě zamiluje do krásné spolužačky Anji, která Thelminu lásku opětuje. Jak semestr pokračuje, začnou Thelmě přerůstat její silné city k Anje přes hlavu – city, které se neodvažuje přiznat ani sama sobě – a současně ji přepadají ještě extrémnější záchvaty. Když vyjde najevo, že jsou příznakem těchto záchvatů její nevysvětlitelné a často i nebezpečné nadpřirozené síly, Thelma musí čelit tragickým tajemstvím z minulosti a děsivým důsledkům svých schopností. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (209)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet NOK 47,5miliónaTržby USA $147,391Tržby Celosvetovo $1,328,000▐ Severania vedia točiť o tom niet pochýb, dejovo nevyspytateľné stále na vážkach, kam budú viesť chodníčky. Miestami mrazivé, desivé, dokonca až psychadelické ale pre kompatibilnejší celok by to ešte niečo chcelo na viac. Herecky na úrovni. Štýlom mi to pripomenulo dokonalý severský film Nech vojde ten pravý (Let the Right One In,2008) /70%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Škandinávsky ponurá, vnútorne krehká dráma o osamelosti a skľučujúcej uväznenosti dospievajúceho človeka v náboženských myšlienkových mantineloch. Perfektne skĺbená s nadprirodzeným thrillerom hororových rozmerov, a s boľavým srdcom tlčúcim túžbou po naplnení prvej, “zakázanej” lásky. Úžasný, brilantne zrežírovaný zážitok a pravdepodobne európsky film roku. [Sitges FF] ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ŽÁDALI O TO TVÉ NEJHLUBŠÍ MYŠLENKY A TAK SE TO STALO…“ /// Jmenovat se Trier… to už je filmařská zodpovědnost. A překvapivě má Joachim se svým slavnějším jmenovcem hodně společnýho. Třeba cit pro výběr látky. Kdo je Thelma? – to je to, oč tu běží. Křesťanská dívka, která podlehla pokušení, nebo… vypadá to na takovej normální příběh, ale ten je čím dál častěji prošpikováván podivnostmi (čímž nemyslím touhu ženy po ženě). A dlouho nevím... Dramatickej thriller s blíže nespecifikovaným nadpřirozenem, kterej je strašidelnější, než kdejakej horor. Hezky se na to kouká a přestože je to zvláštní, není to podivný. I když to tak nejdřív vypadalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám ne-epileptický záchvaty. 2.) Kromě záchvatů mám na svědomí celou rodinu. 3.) Thx za titule „J.e.t.h.r.o“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se mě líbilo jak film pracuje s naznáky, ale když jsem zjistil, že celý film bude o naznácích mé nadšení opadlo, naštěstí se do toho všeho vesralo to podstatný, lidská osamělost v kombinaci s tím co Thelma nafasovala do sudiček to vyznělo hodně originálně, ale zase mě tady s těma pěti hvězdama neblbněte hlavu. ()

RedAK odpad!

všechny recenze uživatele

Na to nemusím být telekinetik, abych si odložil na stůl klíče a za půl vteřiny je nemohl najít v celým pojebaným baráku. A ani nemusím vidět kvaziartovku o hnusný vybledlý Norce, která se půl filmu třepe a vidí hady, když jí někdo hrábne na kundu. Už v prvních minutách mi došlo, že to bude nějaká transcendentní sračka o lesbách, ty jdou vždycky poznat už od oka. Lesbu okamžitě poznáte třeba podle toho, že zrovna líže někomu píču, fakt, to je tutovka. Takže první hodinu sledujeme tuhle homodíru, jak navazuje vztah s černou homodírou a u toho jim párkrát problikne lampička, další půlhodina s odhalováním temný okultní pravdy se vleče jak důchodce na přechodu a u velkýho finále s hořícím fotrem a vyblitým ptákem už jsem se smíchem popadal za kazajku a věřil, že jsem normální. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první film režiséra Joachima Triera, který byl promítán v kinech v České republice. (Stoka)

Reklama

Reklama