Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier. (Aerofilms)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (229)

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Ačkoli jsem na konci filmu trochu zmatený, co vlastně (ne)stalo, jsem jím v podstatě i nadšen. Něco mě v něm neustále táhle sledovat ho až do konce, jakási nit, kterou nelze přerušit. Objevila se zde řada symbolů a ne všechny jsou mi jasné. Ale některé ano. Líbí se mi, že všechno není vysvětleno a zároveň je divák dokola nucen přemýšlet nad tím, co se vlastně stalo. Co se s jistotou povedlo je skvělá atmosféra filmu. K tomu výborné herecké výkony vhodně zvolených herců. Co víc si přát od kvalitního filmu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet NOK 47,5miliónaTržby USA $147,391Tržby Celosvetovo $1,328,000▐ Severania vedia točiť o tom niet pochýb, dejovo nevyspytateľné stále na vážkach, kam budú viesť chodníčky. Miestami mrazivé, desivé, dokonca až psychadelické ale pre kompatibilnejší celok by to ešte niečo chcelo na viac. Herecky na úrovni. Štýlom mi to pripomenulo dokonalý severský film Nech vojde ten pravý (Let the Right One In,2008) /70%/ ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Atmosféra dobrá, herečka v hlavní roli výtečná a technická stránka věci také moc chyb neměla. Jenže mě to přišlo celé takové banální a místy hodně nudné. V holce se probouzí sexualita a protože je vychovaná v křesťanském duchu, je pro ní fakt, že něco cítí k jiné ženě, docela problém. A protože má tak trochu nadpřirozené schopnosti, začne dělat bezděčeně menší paseku. A to je vlastně všechno. Jsou tu scény, které sice mají něco do sebe a třeba hned ta úvodní hodně navnadila. Jenže to jsou takové ojedinělé výkřiky do tmy, které se přetaví do zajímavějšího celku až v nějakých posledních dvaceti minutách. Čekal jsem teda mnohem víc. 55% ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Nejde o to, co je vidět na povrchu, jde o to, co máte vidět uvnitř. Nenápadný děj o tiché studentce, která byla doma křesťansky vychována otcem lékařem a invalidní matkou. A pak přišel první záchvat. Tápaní a zničující poznání, že nic není, jak vypadá mez inebem a zemí. Skvělá Eili Harboe, perfektní atmosféra, moc se mi to líbilo. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

osobitý a hodně zvláštní kousek,který na jednu stranu diváka uspává svojí možná až moc poklidnou severskou atmosférou a na druhou stranu neustále drží diváka v napětí co stalo,děje a bude dít.Kombinace komorního niterného dramatu s mysteriózními prvky tu funguje i přesto,že vlastně není vysvětleno proč se děje to co se děje...70% ()

Galerie (51)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první film režiséra Joachima Triera, který byl promítán v kinech v České republice. (ČSFD)

Související novinky

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

27.09.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya) byl vybrán k režii remaku norského snímku Joachima Triera z roku 2017 Thelma. Práva na film získala společnost FilmNation Entertainment, Thelma přitom skončila… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (více)

Reklama

Reklama