• Norsko

• Dánsko

• Švédsko

Thriller / Drama / Romantický

Norsko / Francie / Dánsko / Švédsko, 2017, 116 min

Jako z devadesáti procent návštěvy kin jsem si nečetl, o čem film je, a že jdu na lesbický dramarománek jsem teda už vůbec nečekal.Upřímně řečeno na mě zapůsobil hlavně obrovský plakát ve Scale. První půle filmu mě moc nenadchla a táhlo se to jak býčí semeno. Formou to bylo rozlítané a nadchlo to převážně dobrou kamerou, záběry a „snové“ pasáže, které dokázaly dost vtáhnout. Druhá polovina byla až hororově lazená a divákovi nedovolila odtrhnout oči. Vyzdvihl bych hlavně scény v opeře a na rybníčku (v období zimním i letním (Jarním? Podzimním? Kdo ví?)). Konec teda na můj vkus trochu podivnej, ale budiž. Vcelku slušné ponuré dramíčko z Norských luhů a hájů až s Aronofskiho feelingem.(20.12.2017)

Zajímavý, ponurý a hlavně zvláštní thriller o křesťansky vychované dívce, která bojuje se svými démony. Příběh s pozvolně gradujicí atmosférou a překvapující pointou. Milé překvapení, na které se dobře koukalo, hlavně kvůli překrásné Eili. Velké plus za příjemnou lesbickou scénu, kterou mi pohazil jen ten hnusný had! :o)(11.5.2018)

Norské lesbičky miluju, ale zrovna Thelmě bych se do kalhotek dostávat nechtěla, mohla bych si pak na loďce hrát na živou pochodeň nebo tančit jak píská, nebo spíš jak se škube. Thelma a její záchvaty, kdy vypadala, že dostala paralyzérem do prdele, jsou sice celkem kominické ale buddha ví jaká švanda to zase neni. Lesbických scén je ukrutně málo a ukáže se toho ještě míň, vlastně když nepočítám Thelminy kůzlata tak neuvidíme ani piču. A zrovna na tu jsem se těšila. Hlavně že tam po cigaretě kouří hada...Film není takovej průser jak se může zdát, dokonce je celkem fajn, jenže to tempo. To se nevleče to se táhne jak smrad z hajzlu na rybářský lodi. Než se něco začne dít ve více než náznacích, tak je skoro konec filmu a já zjistila, že místo našlápnutý pecky, co sliboval trailer, jsem dostala div ne komorní lesbo dráma. A to nasere(11.1.2018)

Niečo pre skalných priaznivcov severskej kinematografie. S niečím tak zvláštnym, ponurým, dramaticky hlbokým no zároveň i s emotívne precíteným filmom plnom krehkej symboliky a zvláštnej obrazovej metafory môže prísť naozaj len severská produkcia. Zo začiatku osobná dráma hlavnej hrdinky s dôrazom na pocity duševnej prázdnoty a samoty a nakoniec temný thriller, dokonca s nádychom psychologického hororu. A to všetko spolu v jednom hrnci funguje priam bravúrne. Na škodu môže byť iba ak tak príliš pomalé tempo, hlavne zo začiatku, chce to čas prispôsobiť sa tejto krehkej nádhere. Joachim Trier opäť raz zabodoval, silný nadpriemer. 85/100(22.12.2017)

Thelma je zase trochu jiné severské drama s nadpřirozenými prvky a mysteriózní atmosférou, což mě na něm zaujalo asi nejvíc. Nejistotu a zvědavost diváka buduje už od prvních minut za pomoci perfektního soundtracku. Některé scény byly hrůzu nahánějící, některé zase trochu nezajímavé. Když to ale vemu kolem a kolem, byla to v některých momentech velmi skličující podívaná a z většiny filmu jsem si odnesla dobrý dojem.(19.4.2018)

• - Jedná se o první film režiséra Joachima Triera, který byl promítán v kinech v České republice. (Stoka)