Dvojitý milenec

• Francie L'Amant double (více)

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já? (Aerofilms)

PTuranyi

Ťažký psychologický thriller založený na zameniteľnosti dvojčiat. Tá vytvára prostredie, v ktorom hlavná postava Chloé nevie rozpoznať čo je pravda a čo nie. Odhaľovanie minulosti a oscilácia medzi dobrým a zlým dvojčaťom stupňuje napätie a bezradnosť. Temnú atmosféru dopĺňajú informácie o parazitujúcich dvojčatách, vzťahy s mačkami a iné bizarnosti. Divák je vydaný napospas režisérovi, neschopný rozoznať nie len čo je pravda, ale aj či je to skutočné alebo sa to odohráva len v hlave hlavnej hrdinky. Herci sú perfektní a film si vystačí takmer bez hudby. Film znesie porovnanie so Základným inštinktom. Postreh: Jazdí sa tu na Škodovkách. ()

datel13

Je fajn, když vás film přinutí se zamyslet, ale tady nic nevymyslíte, ať už si budete lámat hlavu jakkoli dlouho. Měla hlavní hrdinka schizofrenii jen trochu anebo byla úplně mimo? Nevíme. Nedotažené motivy, totální nepřehlednost. Cestou z kina se různí lidé bavili o tom, co mě taky tanulo na mysli: pochopil vůbec někdo něco? To se odvíjí od odpovědi na výše položenou otázku. Jenže odpověď nevíme. Má to sex, má to záhadu, ale nemá to smysl. Režisér tomu dal spád a obstojné nápady, ale celkově to prostě neukočíroval. ()

malle_babbe

Člověk si v jistém věku začne myslet, že už je dost otrlý, než aby ho opravdu důkladně vyvedlo z míry něco jiného než dokument. Omyl. Návod k použití Dvojitého milence: nic předem nečíst a hlavně jít na film do kina. Nejen kvůli tomu, co se děje na plátně, ale i před ním. ()

DrifterSoul

Mixed feelings. (+): napínavé, mysteriózní, psychologické, okořeněné erotikou; (-): naopak téma dvojčat, naturalisticky a surově rozpitvané  bylo pro mne fakt "disgusting".  Takže jen 3*. Škoda. ()

JB001

Svého času jsem miloval Jacqueline Bisset, ale to už je dávno. Ta Marine Vacth ale taky není špatná. Solidní erotický thriler, který neurazí ale ani nenadchne. Jinak docela fajn reklama na Škoda auto ()

adaben

Natočené je to pěkně, herci zajímaví, hlavně samozřejmě hlavní hrdinka, ale výborná je i třeba Jacqueline Bisset, leč samotné rozuzlení zápletky mne nechytlo a i mi zkazilo dojem z filmu. Sexu je tam možná až příliš. Čtyři hvězdičky jsem nakonec dal z vlastenecké povinnosti pro ty automobily, kterými hlavní hrdinové jezdí. Kdysi se naše Škodověnky objevovaly jen v komediích s L.de Funesem jako venkovská auta ke zničení, teď už je to naštěstí hold jiné. ()

LadyCarousel

Jeden z dalších filmů, kde nevím, zda jsem ho nepochopila, nebo jsem ho vlastně ani chápat dle záměru režiséra neměla. Sexuální scény... možná tak jedna dobrá. Herečka hezká, s krátkými vlasy o dosti méně. Při sledování jsem si říkala, že být chlap, tak mi asi její tělo vůbec sexy nepřijde. Záběry pěkné, obtížné rozeznat kde je sen a kde je realita. ()

Vojta.Cina odpad!

Absolutní paskvil, děj je zmatený. Střídající se předvídatelné scény absolutního kýče se scénami, které jsou mišmaš všeho, co překvapivého a šokujícího by mohlo ve filmu být. Nedopororučuji absolutně nikomu. Hudba byla velice divoká, ale vůbec se k ničemu nehodila. Film nevyvolává žádné emoce. Je to ztráta času. ()