Film je odyseou päťdesiatročného Ágostona, hlavy rodiny, ktorý sa vydáva na cestu po Východnej Európe s nádejou získať prácu a splniť si svoj sen o chytení veľkej ryby. Skončí v Pobaltí s prázdnymi vreckami a za jeho golierom ostáva len morská soľ a vietor. Počas svojej cesty sa dostáva do čoraz viac bizarných situácií, kde stretáva priateľskú ženu, Rusa s nepriateľskými zámermi a smutného vypchatého zajaca bez uší. Vlny zaplavujú piesok a znovu sa vracajú do mora. (ASFK)

Marze

Taková celkem banální námět o mužském snu o svobodě. Padesátník ztratí celoživotní práci v elektrárně a z východu Slovenska doputuje až k Baltu. Opět se dostaví odcizené prvky panelákového přežívání a generační skepse v osobě jeho dcery. Je zde dost příběhů na cestě , hrdinové potkávají bizarní bytosti a nalézají sami sebe. Odysea vášnivého rybáře vede postsocialistickou krajinou podivných existencí, kde se nakonec každý s každým domluví ruštinou u vodky a kde se romantizuje představa, že čím více ztratíte, tím lépe se vám začíná od nuly. ()

dhejbal

Mám pocit, že v historii kinematografie to Rusům ještě nikdy nikdo takhle nenatřel. Návštěva u Dmitrije a jeho paní, nebo co mělo být to stvoření s kachním zobákem zač, na to jsem fakt zíral s vykulenýma očima. Celkově mě dost bavilo, jak se ten film poměrně dlouho tvářil, že to bude takové vcelku normální sociální drama o nešťastném dělníkovi, který se musí vydat za prací daleko za hranice, načež se tam bez varování postupně začínají dít neskutečné bizarnosti. ()

poz3n

Out mě v prvních asi 20 minutách velice mile překvapil. Zaujal mě vizuálně, tematicky a především zobrazením postav, které působily v tom nejlepším slova smyslu obyčejně a přirozeně. Když tedy hlavní hrdina vyrazil na svoji velkou cestu za prací, říkal jsem si, že tohle může být opravdu malé velké překvapení festivalu. Z nějakého podivného důvodu se však s příchodem do Lotyšska mění žánr, nálada i styl vyprávění. Zbylé minuty jsou tak vyplněné bizarní snůškou situací, ve kterých se skoro nikdo nechová logicky a nebaví se o normálních věcech. Out se tak z úvodního nadějného obyčejného dramatu mění na klasický festivalový mindfuck, který téměř nedává smysl a tím pádem i nudí. 4/10 ()

pepo

Hlavný hrdina ok ale ja fakt nie som divák pre podobné záležitosti. Najväčšie klady sú, že to to bolo krátke a že v dvoch scénach je Judit Bárdos. Zajtra si nespomeniem, že som to videl a do týždňa, že to vôbec existuje. Asi žijem v inom vesmíre. Tam kde majú dobré filmy príbehy, silný vizuál. zaujímavé rozprávanie alebo ma aspoň prinútia nad niečím premýšľať. 5/10 P.S. ale ak je to vážne študentský film, tak klobúk dole. V tej kategórii je to stovka ako oči ()

javak810i

Na to, že se jedná o studentský film, tak to ještě dopadlo celkem dobře. Některé momenty jsou dokonce vyloženě vtipné a povedené (výběr prutu, návštěva u toho Rusa a jeho "barbie"), zbytek filmu je ale takový mdlý a unylý, takže nudě se nevyhnete. Naštěstí stopáž nedosahuje ani hodiny a půl, takže se to dá vydržet. Za mě 2*, viděno na KVIFF 2017 ()

• Vôbec po prvýkrát, čo sa bude slovenská snímka, nakrútená v koprodukcii s Maďarskom a Českom, premietať v kinosále festivalového paláca. Producent Marek Urban sa k nominácii do Cannes vyjadril: „Už v samotnom námete sa ukrýval potenciál a som veľmi šťastný, že po piatich rokoch intenzívnej práce sa nám podarilo film dokončiť. Účasť na festivale je obrovskou satisfakciou.". Režisér snímky György Kristóf na margo nominácie zavtipkoval: "Možno mi po tomto úspechu umožnia dokončiť FAMU". (TeddyBearik)
  • Film sa nakrúcal okrem Slovenska aj v Maďarsku, Lotyšsku a Estónsku. (Paldiny)
  • K napsání scénáře Kristófa inspirovala jeho cesta z východu Slovenska za manželkou do Lotyšska. (Stoka)