Out (studentský film) (festivalový název)

Vychladnutie

Zvuk:

Jan Richter

Scénografie:

Branislav Mihálik

(Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)(1.7.2017)

Socialna drama, ktora sa snazi odlisovat svojim humorom a bizarnostou. Za to aj 3 hviezdicka.(14.9.2017)

Hlavný hrdina ok ale ja fakt nie som divák pre podobné záležitosti. Najväčšie klady sú, že to to bolo krátke a že v dvoch scénach je Judit Bárdos. Zajtra si nespomeniem, že som to videl a do týždňa, že to vôbec existuje. Asi žijem v inom vesmíre. Tam kde majú dobré filmy príbehy, silný vizuál. zaujímavé rozprávanie alebo ma aspoň prinútia nad niečím premýšľať. 5/10 P.S. ale ak je to vážne študentský film, tak klobúk dole. V tej kategórii je to stovka ako oči(22.6.2017)

• javak810i

Na to, že se jedná o studentský film, tak to ještě dopadlo celkem dobře. Některé momenty jsou dokonce vyloženě vtipné a povedené (výběr prutu, návštěva u toho Rusa a jeho "barbie"), zbytek filmu je ale takový mdlý a unylý, takže nudě se nevyhnete. Naštěstí stopáž nedosahuje ani hodiny a půl, takže se to dá vydržet. Za mě 2*, viděno na KVIFF 2017(8.7.2017)

Mám pocit, že v historii kinematografie to Rusům ještě nikdy nikdo takhle nenatřel. Návštěva u Dmitrije a jeho paní, nebo co mělo být to stvoření s kachním zobákem zač, na to jsem fakt zíral s vykulenýma očima. Celkově mě dost bavilo, jak se ten film poměrně dlouho tvářil, že to bude takové vcelku normální sociální drama o nešťastném dělníkovi, který se musí vydat za prací daleko za hranice, načež se tam bez varování postupně začínají dít neskutečné bizarnosti.(16.7.2017)

• - Do sekce Určitý pohled na festivalu v Cannes se naposledy před tímto snímkem dostal režisér Karel Smyczek s filmem Proč? v roce 1988. [Zdroj: E15] (hippyman)

• - Film sa nakrúcal okrem Slovenska aj v Maďarsku, Lotyšsku a Estónsku. (Paldiny)

• - Vôbec po prvýkrát, čo sa bude slovenská snímka, nakrútená v koprodukcii s Maďarskom a Českom, premietať v kinosále festivalového paláca. Producent Marek Urban sa k nominácii do Cannes vyjadril: „Už v samotnom námete sa ukrýval potenciál a som veľmi šťastný, že po piatich rokoch intenzívnej práce sa nám podarilo film dokončiť. Účasť na festivale je obrovskou satisfakciou.". Režisér snímky György Kristóf na margo nominácie zavtipkoval: "Možno mi po tomto úspechu umožnia dokončiť FAMU". (TeddyBearik)