Reklama

Reklama

Out

  • Slovensko Out (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film je odyseou päťdesiatročného Ágostona, hlavy rodiny, ktorý sa vydáva na cestu po Východnej Európe s nádejou získať prácu a splniť si svoj sen o chytení veľkej ryby. Skončí v Pobaltí s prázdnymi vreckami a za jeho golierom ostáva len morská soľ a vietor. Počas svojej cesty sa dostáva do čoraz viac bizarných situácií, kde stretáva priateľskú ženu, Rusa s nepriateľskými zámermi a smutného vypchatého zajaca bez uší. Vlny zaplavujú piesok a znovu sa vracajú do mora. (ASFK)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

poz3n 

všechny recenze uživatele

Out mě v prvních asi 20 minutách velice mile překvapil. Zaujal mě vizuálně, tematicky a především zobrazením postav, které působily v tom nejlepším slova smyslu obyčejně a přirozeně. Když tedy hlavní hrdina vyrazil na svoji velkou cestu za prací, říkal jsem si, že tohle může být opravdu malé velké překvapení festivalu. Z nějakého podivného důvodu se však s příchodem do Lotyšska mění žánr, nálada i styl vyprávění. Zbylé minuty jsou tak vyplněné bizarní snůškou situací, ve kterých se skoro nikdo nechová logicky a nebaví se o normálních věcech. Out se tak z úvodního nadějného obyčejného dramatu mění na klasický festivalový mindfuck, který téměř nedává smysl a tím pádem i nudí. 4/10 ()

dhejbal 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že v historii kinematografie to Rusům ještě nikdy nikdo takhle nenatřel. Návštěva u Dmitrije a jeho paní, nebo co mělo být to stvoření s kachním zobákem zač, na to jsem fakt zíral s vykulenýma očima. Celkově mě dost bavilo, jak se ten film poměrně dlouho tvářil, že to bude takové vcelku normální sociální drama o nešťastném dělníkovi, který se musí vydat za prací daleko za hranice, načež se tam bez varování postupně začínají dít neskutečné bizarnosti. ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Hlavný hrdina ok ale ja fakt nie som divák pre podobné záležitosti. Najväčšie klady sú, že to to bolo krátke a že v dvoch scénach je Judit Bárdos. Zajtra si nespomeniem, že som to videl a do týždňa, že to vôbec existuje. Asi žijem v inom vesmíre. Tam kde majú dobré filmy príbehy, silný vizuál. zaujímavé rozprávanie alebo ma aspoň prinútia nad niečím premýšľať. 5/10 P.S. ale ak je to vážne študentský film, tak klobúk dole. V tej kategórii je to stovka ako oči ()

javak810i 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o studentský film, tak to ještě dopadlo celkem dobře. Některé momenty jsou dokonce vyloženě vtipné a povedené (výběr prutu, návštěva u toho Rusa a jeho "barbie"), zbytek filmu je ale takový mdlý a unylý, takže nudě se nevyhnete. Naštěstí stopáž nedosahuje ani hodiny a půl, takže se to dá vydržet. Za mě 2*, viděno na KVIFF 2017 ()

Capri2016 

všechny recenze uživatele

Vyborna tema - starsi muz, ktory strati zamestnanie si ide naivne hladat nove zamestnanie do cudziny podla svojho sna. Vyborne herecke vykony. V podstate velmi smutny pribeh, ale jedna cast filmu bola tak vtipna, ze som sa smiala tak ako dlho a hlasno ako davno nie (pozrite si film a budete vediet co myslim - len jedno slovo - ruska barbina...). Ale jednoducha zapletka a dost plochy, nerozvinuty pribeh preto pre mna 70% a 3 hviezdy. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Vôbec po prvýkrát, čo sa bude slovenská snímka, nakrútená v koprodukcii s Maďarskom a Českom, premietať v kinosále festivalového paláca. Producent Marek Urban sa k nominácii do Cannes vyjadril: „Už v samotnom námete sa ukrýval potenciál a som veľmi šťastný, že po piatich rokoch intenzívnej práce sa nám podarilo film dokončiť. Účasť na festivale je obrovskou satisfakciou.". Režisér snímky György Kristóf na margo nominácie zavtipkoval: "Možno mi po tomto úspechu umožnia dokončiť FAMU". (TeddyBearik)
  • K napsání scénáře Kristófa inspirovala jeho cesta z východu Slovenska za manželkou do Lotyšska. (ČSFD)
  • Film sa nakrúcal okrem Slovenska aj v Maďarsku, Lotyšsku a Estónsku. (Paldiny)

Související novinky

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

28.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia… (více)

Reklama

Reklama