Subete ga F ni naru: The Perfect Insider

• Japonsko すべてがFになる THE PERFECT INSIDER (více)

Epizody(11)

Souhei Saikawa je mladý vědec, který vede svůj vlastní výzkumný tým. Věda a bádání jsou pro něj prací i koníčkem a tak i ve volném čase přemýšlí třeba nad nejdůležitějšími otázkami lidského bytí: "Odkud přicházíme? Kdo jsme? Kam jdeme?". Vše začíná, když si se svým týmem naplánuje společnou dovolenou, na kterou s nimi nakonec jede i dcera jeho mentora Moe Nishinosono. Klidný průběh dovolené je však záhy narušen nálezem mrtvoly. A tak se Souhei a Moe pouští do vyšetřování záhadného případu, který se rozvine v sérii vražd. (Jeoffrey)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Subete ga F ni naru: The Perfect Insider (2015)

Ono je fajn, když něco hezky vypadá, dobře se na to dívá i poslouchá. Bohužel to ale nestačí. Pokud totiž detektivní příběh prezentujete tak, že se divák nudí a většina věcí ho tedy nezajímá a pokud mu zjištění a zvraty prezentujete prostě tak, že nad nimi nemusí přemýšlet pak je výsledek prostě špatně. Navíc když to zaobalíte do hromady filozofování, které časem prostě ubíjí a likviduje jakýkoli náboj a tak i zajímavé věci za chvíli přestanete vnímat, tak je zase něco prostě špatně. Klidně můžete mít i vcelku snesitelné a poměrně uvěřitelné postavy, ale ani to to nezachrání. Obzvlášť když se opravdu jak píše Goku chovají nelogicky a místo aby se starali o to co se děje kolem nich se spíš zaměřují sami na sebe a na své pro děj vcelku podružné problémy a opět filozofují nad "životem brouka". No a když nastal zlomový moment celého díla, kdy měl být odhalen pachatel, zkrátka okamžik, který je vrcholem celé detektivky a upřímně s touto pointou to i vrchol být mohl, tak můj dojem byl v tu chvíli jen velmi nevýrazné "hmmm" a tedy je výsledek prostě jen velké zklamání... Zklamání z promrhaného potenciálu, rozvleklého děje s hromadou keců, který naprosto rozmělnil jakýkoli náboj a naprosto zabil i poměrně zajímavou (tedy v jiném provedení určitě) pointu. Takže když to sečtu, tak jsem si vlastně mohl ušetřit spoustu vět a jen napsat, že jak Goku, tak Starletka to popisují naprosto přesně. No alespoň jsem si pocvičil psaní... Závěr nepřinesl nic navíc, maximálně pár docela hlubokých myšlenek o životě, který u mě potvrdil, že tohle dílo má nějaký ten drobný filozofický potenciál, který možná zaujme pár intelektuálů jako byl třeba Saikawa-sensei, ale diváka který chtěl vidět povedenou detektivku prostě neohromí. 4/10 ()