Prokletí smrti

• Itálie Operazione paura (více)

Italský gotický horor poprvé v Česku! Jedno z nejlepších děl klasika žánru Maria Bavy vás zahalí do věčné mlhy, provede vás po rozpadlých hradech a opuštěných hřbitovech a detailně vás seznámí s jedním strašlivým prokletím. Sedmnácté století, Transylvánie. Odlehlá vesnička je po léta sužována tajemnými úmrtími. Proč se obětem před smrtí zjevuje malá holčička v bílém? Jakou to má spojitost s baronkou Grapsovou, žijící v obrovské chátrající vile? A kam zmizel inspektor, vyšetřující záhadné vraždy? Takové jsou otázky, které si klade mladý lékař Paul Eswai, povolaný k objasnění celého případu. Spolu s místní čarodějnicí Ruth odhalují tajemství strašlivého prokletí. Prokletí smrti... (oficiální text distributora)

misterz

Ťažké rozhodovanie, medzi 3-4 hviezdami. Dejová linka bola zaujímavá a kulisy s výpravou tiež nemali chybu. Zdalo sa mi to však akési nevýrazné, ploché. Perfektné prostredie s exteriérami/interiérami sa podľa mňa, čo sa atmosféry týka, nevyužilo v plnej miere, ale len tak na polovicu. Aj s hudbou to bolo ako na striedačke. Boli miesta, kde neskutočne zapasovala a miesta, kde skôr trhala ušné bubienky. Čakal som viac, ale snímok ani nepokladám za stratený čas. 69/100 ()

Goldbeater

Tak tenhle Bavův horor mi teda moc nesedl. Potěšila mě sice pěkná atmosféra a moc dobře udělané kulisy, ale herci byli opravdu prkenní a scénář nebyl moc prokoumaný. Místy se mi zdálo, že děj se vůbec neposouvá, a proto jsem se chvilkama i trochu nudil. Navíc nájezdy kamery a její opětovné vracení mi připadaly trochu divné. Se vší úctou k režisérovi, tenhle film nedosahuje takových kvalit, jako například jeho o 6 let starší dílo Maska démona. V každém případě se ale jedná o přijatelný gotický horor, na který si každý musí udělat svůj vlastní názor. ()

B!shop

Nic moc sem necekal, precejen tyhle stary horory jsou vetsinou o nicem, ale byl jsem mile prekvapenej. Sice tu jsou klasicky veci, jako zabery do vystrasenejch obliceju, vsichni se boji ducha holcicky, kterej ale v podstate nic nedela, nicim originalni pribeh a hudba je takova vlezla a misty otravna, jenze tohle ma proste paradni atmosferu. Jednak se celej film odehrava v noci ve vesnici v nejakym silenym zapadakove, takze to vypada jak nekde na hrade a i kdyz je hudba misty otravna, dobre dotvari atmosferu. A ackoliv tu nejsou zadny lekacky ani litre krve a v podstate se nic moc nedeje, clovek stejne diky stale hustnouci atmosfere musi celou dobu bejt napnutej. Lepsi 4*. ()

tron

„Ich jediným zákonom je poverčivosť.“ Nie je to dokonalé (nezaujímavý hrdina, čudná bosorka), ale rozprávková atmosféra, ktorá z tohto talianskeho gotického hororu razí, je nezameniteľná. Staré stavby, hustá hmla, desivá dávna legenda, poverčiví dedinčania... ak sa vám páčila OSPALÁ DIERA (1999), prídete si na svoje. ()

JohnMiller

Prisahám bohu. Zo začiatku som mal pocit akoby som sledoval staršiu verziu BurtonovejOspalej Dieri. Malo to viac než len rovnaký spád... Do mestečka plného strachopudov ktorý veria každej povere prichádza patológ ktorý má zistiť či sa mladá slúžka zabila sama alebo o išlo o plánovanú vraždu. Obyvatelia pripisujú túto ale aj ostatné chladnokrvné vraždy jednému duchu, patológ sa tak púšťa do vyšetrovania na vlastnú päsť. Ďalej sa to už potom vybralo iným smerom. Keď sa na scénke objavuje duch malého dievčatka ktoré ovláda telekinézou ľudí a tím ich dokáže prinútiť sa zabiť to už také zábavné nebolo. Bola to v celku nuda bez silnejších nápadov ale malo to v sebe tú Bavovskú čarovnú gotickú atmosféru. Takže aj keď sa tam v celku nič nedialo, forma bola skvelá. ()

• Film je také znám pod jménem Curse of the Living Dead. (Chatterer)
  • V původních italských titulcích jsou uvedeni Giovanna Galletti a Giana Vivaldi. Ve skutečnosti byl Giana Vivaldi Gallettiho pseudonym. (Chatterer)

Časové pásmo bylo změněno