Literally, Right Before Aaron

Komedie / Drama

USA, 2017, 105 min

S Adamem se zasmějete, zastydíte i zasoucítíte. Jednoduchá a pohodová jednorázová záležitost s příjemným obsazením.(30.9.2017)

• silentname

Nie moc zvládnutý film. Je tu možno pár dobrých scénok a myslím si, že Cobbie Smulders a Justin Long majú medzi sebou nejakú tú chémiu, no je tu veľmi silne vidno, že Justin Long nebol správnou hereckou voľbou do role Adama a absolútne nevie predať svoju postavu. Jeho problém je, že v mnohých scénkach pôsobí veľmi nasilu, nedáva tomu veľkú charizmu a so svojimi kolegami si často nerozumie. Potom sa stáva, že mnohé scénky namiesto toho, aby boli humorné vyzerajú viac divne a neprirodzene a nasilu. a to najmä všetky časti s Kristen Schaal. Nielenže to rande im bolo dohdnuté, ale ani sami nevedia tomu dať nič, čo by čo len niečo reálne naznačilo. A ak my ako diváci nemáme pocit, že niečo je skutočné, ako môžu tomu uveriť postavy vo filme? Možno za to môže aj slabá réžia. Väčšina hercov je celkom okey a viac-menej asi vedia, čo môžu spraviť, no realita je taká, že Justin Long si pravdepodobne nerozumel ani s režisérom. Nikdy nemám pocit, že vie čo sa od neho očakáva a možno aj to je dôvod, prečo jeho postava pôsobí tak umelo a nesprávne spracovaná. A bohužiaľ je to dosť veľký problém. Môj druhý problém ale pramení aj z toho, že sa dokopy dozvieme o vzťahu medzi ním a Allison veľmi málo na to, aby sme ich vedeli pochopiť a vedeli mať predstavu, prečo ho to všetko tak trápi. A tých pár flashbackov tomu moc nepomôže. Aj keď je pravda, že vďaka ním máme asi jediné scénky, ktoré majú trošku charizmy. Ľudia, "Literally, Right Before Aaron" podľa mňa nie je dobrou komédiou a strata času. Pokiaľ chcete vidieť podobnú tému spracovanú lepšie, tak by som osobne asi doporučil tohtoročné "Table 19". Nie super komédia, ale dala tomu viac. Hodnotenie: C-(17.10.2017)