BaronMartin

Jak tady jeden z kolegů komentátorů píše, „vymyká se standardům a šablonám“. No, i takto se dá nazvat tento díl, i když já osobně bych radši použil výraz toho nejméně epického, velkolepého a osudového finále, co jsem kdy asi v seriálu viděl :D Ne, vážně, tenhle díl vůbec, ale jakože VŮBEC nepůsobí jako finálová epizoda řady seriálu. Chybí zde jakákoliv epičnost, jakákoliv urgence, cokoliv :D Abych tedy začal, samotný děj je jakž takž fajn, i když se zde opět projevuje naprosto klasické odfláklé psaní, aneb to, na co si stěžuju u téměř každé epizody. Prostě to celé působí tak nějak nepromyšleně, nekomplexně a nedokonale. Jako krásné příklady mohu uvést třeba to, že odstranění Mininých snů a nadějí očividně vůbec k ničemu nevedlo, jelikož v tomto díle se Mina chová naprosto normálně a tento čin od Tandy tedy neměl absolutně žádné následky (teď když mě to tak napadá, seriál na konci dílu vlastně vůbec neukázal, co se s Minou sakra stalo :D co jsme ji naposled viděli, bylo z ní krvelačné monstrum. Ach jo...). Dále, celá dějová linka se zatčenou O'Reilly: každý aspoň trochu kompetentní scénárista by udělal nějaký zajímavý dialog mezi ní a ostatními policisty, třeba nějaké pochyby z jejich strany, jestli dělají tu správnou věc, nějakou výměnu názorů. Ale tady prostě nic není :D Policajti jsou zde naprostá NPC, kterým je šumák, že se Connors chystá popravit jejich kolegyni. Abych na chvilku odbočil k pozitivům, líbil se mi origin Divine Pairingu napříč historií a všechny ty flashbacky byly moc hezky zpracované. A taky, posledních 5 minut epizody je fajn a aspoň působí trošku epicky (ale to, že seriál neuzavírá ani polovinu svých příběhových linek, to zmiňovat nebudu...). No, zpátky k negativům :D Díl má klasicky podivné střihy a sem tam i hodně špatné dialogy, které moc nedávají smysl a já se jen marně snažil pochopit jejich význam (ale opět něco, na co jsem byl už tak nějak zvyklý u tohoto seriálu :D). Taky chci zmínit jak dementně se seriál vypořádal se svými záporáky: Connors je prostě jen tak vtažen Cloakem bez pořádného vysvětlení a jeho linka nepůsobí vůbec ukončeně, spíš jakoby v půlce jen tak skončila, a Scarborougha (který ale upřímně měl v celém seriálu třeba 20 minut screentimu :D) se prostě zbaví v prvních 10 minutách tím nejméně uspokojivým způsobem vůbec. Na závěr chci zmínit jak obě hlavní postavy vlastně zabíjejí nevinné lidi - jen tak si masakrují Terrory, ale přece jenom, Terroři jsou pořád jen lidi pod vlivem nějaké podivné, nevysvětlené energie. A „smrt“ O'Reilly přišla naprosto odnikud :D A tím nemyslím to, že byla nečekaná. Ne, myslím to, že to působí, jakoby si to scénáristé vymysleli na poslední chvíli (to je taky vidět na tom, že její „smrt“ vlastně nikdo neřeší :D). Nevím, finále první řady má vlastně úplně ty stejné problémy, které měla celá série, akorát rozšířené a prohloubené: tedy nelogické situace a momenty, podivné dialogy, střihy a celkově pocit toho, že tenhle seriál buď někdo splácal za extrémně krátkou chvíli a naprosto ho odflákl, nebo si prostě myslel, že diváci budou úplní tupci a scénárista se nemusí vůbec snažit :D Hodnocení: 52% () (méně) (více)

Tom10000

10. a poslední díl 1.série. Městu hrozí zkáza, pokud vybuchnou všechny spoje potrubí zadržujících magickou, ale dost nebezpečnou látku činících z lidí šílence. Jedině Cloak a spolu s ním i Dagger mohou katastrofě zachránit. Tyrone prchá před spravedlností, dokud se kolem něj na ulici neshromáždí mnoho lidí, před nimiž své schopnosti zatajit nedokáže. Do cesty se mu připletla i O´Reyliová, jediná kladná policistka ve městě. Oba dva končí na policejní stanici, nikoli však v cele. Zjizvený policajt chystá konečnou odvetu, těsně před ní je však stanice napadena nakaženými lidmi. Po první explozi je totiž postižených již mnohem více než předtím. Dagger hledá s Minou centrum Roxxonu, avšak sama Mina skončí nakažená, a dívce se superschopnostmi nezbývá mnoho možností. Jen Tyrone ji dokáže pomoci. Společně poté čelí osudu, jenž může býti k jednomu z nich nemilosrdný, a překonají ho. Oba přežijí. Jenomže hlavní pozornost příběhu se nyní soustředí i na policistku. Její záporný kolega ji vystavil zlé moci a poté schodil do moře. Když z něj vyplula, získala možnost rychle se pohybovat. 90 procent, zajímavé ukončení první řady. ()