Reklama

Reklama

Frigo u kováře

  • USA The Blacksmith
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1922, 21 min

Obsahy(1)

Poté, co se díky Frigovu přičinění dostal kovář k šerifovi do vazby, zbývá všechna práce právě na klaunovi s kamennou tváří... Frigo ková koně a opravuje auta, ale ne vždy se kýžený výsledek dostaví... (Morien)

Recenze (31)

Wiliem 

všechny recenze uživatele

Další povedená Keatonova groteska, začátek filmu je sice slabší, závěrečné finále to ale vše vynahrazuje. Scénka kdy Buster doslova zdevastoval toho veterána, na to jen tak hned nezapomenu. Je zde i pár další vtipných situací, které stojí za shlédnutí. Celkově tedy asi trochu slabší Keatonova groteska, i když stále velice vtipná a nápaditá. 70%. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Frigo (Buster Keaton) jako nešikovný kovářův pomocník, který zkazí vše na co sáhne. Kováře (Joe Roberts) dostane ze hry a ze zákazníků kovárny a autoopravny se stávají oběti smutného pomocníka. Nakonec alespoň vyhraje jackpot v podobě jedné z jeho obětí (Virginia Fox). Nechybí honičky, pranice a občas velmi dobrý fórek. ()

Reklama

Iggy 

všechny recenze uživatele

Asi nejvydařenější jsou v téhle grotesce vtip s velkým magnetem, balónek držící auto a scéna neúmyslné totální destrukce naleštěného auta, na kterém měl Frigo provést drobnou triviální opravu. Vůbec nejlepší je ale konec: Takhle končívají všechny líbánky. Detail na vlak řítící se z mostu do propasti. Když se ale kamera oddálí vidíme elektrický vláček a rodinnou idylu. Moc krásný happyend! ()

classic 

všechny recenze uživatele

Predstavte si, že by som dal Frigovi vybrúsiť jeden hranol, tak z pôvodnej hrúbky 50 cm, by asi zostalo nakoniec 1 cm ? Keaton je cieľavedomý ANTI - KUTIL, čím si získava čoraz väčšie sympatie u publika, pretože čím horšie, tým lepšie, ako legendárni československí PAT a MAT. A týmto vizionárom sa všetci doteraz aj inšpirujú. Z môjho pohľadu trochu slabšie, že sa venuje podkovám a opravám áut naraz, na jednej strane úspešný, a na strane druhej - KAZISVET šiesty ! Ak to teraz spojím dohromady, tak vzniká niečo takéto... I napriek môjmu priemernému hodnoteniu, stále ide o nadštandard. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Naprosto fantastická záležitost, něco takového se jen tak nevidí. Originální gagy a vynikající na jedničku vychytané vtípky, fantastické nápady a další důkaz toho, že Keatonovy grotesky patří k nejlepším (alespoň tahle je rozhodně jedna z nejlepších vůbec). Sedlo tlumící drcavou jízdu, magnet nad vchodem, zašpinění koně, to jsou věci, které se v jiných groteskách opravdu nevidí. Samozřejmě nechybí nezbytná destrukce a happy end. Naprosto geniální záležitost, která po téměř stech letech ani trochu nezestárla. 100%. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama