Reklama

Reklama

Frigo u kováře

  • USA The Blacksmith
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1922, 21 min

Obsahy(1)

Poté, co se díky Frigovu přičinění dostal kovář k šerifovi do vazby, zbývá všechna práce právě na klaunovi s kamennou tváří... Frigo ková koně a opravuje auta, ale ne vždy se kýžený výsledek dostaví... (Morien)

Recenze (28)

classic 

všechny recenze uživatele

Predstavte si, že by som dal Frigovi vybrúsiť jeden hranol, tak z pôvodnej hrúbky 50 cm, by asi zostalo nakoniec 1 cm ? Keaton je cieľavedomý ANTI - KUTIL, čím si získava čoraz väčšie sympatie u publika, pretože čím horšie, tým lepšie, ako legendárni československí PAT a MAT. A týmto vizionárom sa všetci doteraz aj inšpirujú. Z môjho pohľadu trochu slabšie, že sa venuje podkovám a opravám áut naraz, na jednej strane úspešný, a na strane druhej - KAZISVET šiesty ! Ak to teraz spojím dohromady, tak vzniká niečo takéto... I napriek môjmu priemernému hodnoteniu, stále ide o nadštandard. ()

Webb 

všechny recenze uživatele

Jako kovářův pomocník musí Frigo umět nejen vybrat správnou podkovu či pomoci dámě, která spadla z koně, ale též opravit auto, což není zrovna jeho předností a pomáhá si při tom, jak umí. Scéna z balónkem nahrazujicím hever nebo naprostá destrukce krásného bílého automobilu patří mezi perly Busterových grotesek. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Frigo u kováře je vedle Friga na mašině (The General) můj oblíbený kousek Bustera Keatona. Nechci srovnávat žánr komedie nebo grotesky dvacátých let a současné doby, ale vzledem k tomu, že jsem včera viděl Post Coitum, neodpustím si jízlivou poznámečku, že nafouknutý balónek použitý místo heveru při opravě auta je mnohem legračnější a inteligentnější než lascivní "humor" v některých novějších filmech... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Povedená svým způsobem demoliční komedie, ale k Frigovi bych si auto spravit nedal. Vychytaný vtípky (Frigův neposedný klobou, sedlo tlumící drncající jízdu na koni, magnet nad vchodem, nebo výběr podkov pro koně). Rozhodně stojí za shlédnutí, Buster Keaton má dobrý smysl pro humor a originalitu vtipu. ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Oblíbený díl mojí mamky, se asi stal i mým oblíbeným. Komedie, která je stará přes osmdesát let a člověk z 21. století se ještě dokáže smát. Keaton nás přežije všechny. Skeče, které jsem doposud jetě neviděl v žádné komedii, takže můj úsměv byl jednoznačně od ucha k uchu. Scénka s opravou kola u auta se mi snad líbí ze všeho nejvíc. Takže zbývá jedniné: BRAVO, BUSTERE. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama