• Francie

Zvuk:

David Rit

Kostýmy:

Catherine Rigault

Chlap, ktorý sa z pochybných pohnútok rozhodne starať o deti. To nie je nič originálne a každý vie čo asi môže očakávať. Francúzi však vedia aj z obohranej platne urobiť celkom dobrú zábavu. Reálne by také niečo asi nebolo možné ale nad tým sa zamýšlať netreba. Film má príjemný humor bez výrazných trápností. Primeranú dávku romantiky s citlivým odkazom pre všetky generácie. Opäť sa potvrdilo, že na rozdiel od Americkej produkcie vie Európa spraviť komédiu aj bez alkoholu, drog a nezmyselných životných situácií. Je to milé, zábavné a napriek klasickým klišé sa na tom dá zasmiať.(20.5.2019)

Zaujimava komedia,ktora ma pobavila,aj miestami ponudila,aj natahovala v tom,ako to vlastne dopadne ( fakt som sa bala,ze ho na konci zrazi auto alebo co..). Komedia fungovala,len miestami ma rozculoval ten otrasny brajgel v byte a tiez to neustale fajcenie...ale to je mozno tym,ze som typicka matka,ktora ma uz ine priority,ako si vecne uzivat nezavisly party zivot;) 3*(18.5.2019)

Škoda, že film sklouzl z povedené, ulítlé komedie do roviny romantické... Ale ono by to ani tak nevadilo, kdyby ta část romantická nedostala až tolik prostoru. Každopádně komediální rovina mi osobně seděla výborně, Vincent je tlama šílená, ta naštvaná kočka taky neměla chybu, ale asi nejvíc se mi líbily obrázky a obrázkové titulky v závěru. Velmi pěkné! Zarazilo mě, že ačkoli se jedná o francouzský film, tvůrci si příliš nelámali hlavu s pěknějšími lokacemi. Vyjma bytu, který odpovídal soužití dvou kreativních lidí, toho v tomto filmu moc nenajdeme. Nejde o žádné veledílo, ale Daddy Cool pobavit může, pakliže je divák v pohodě a snese pohled na normální, tradiční výchovu, která je dnes, a já dodávám BOHUŽEL, na ústupu. Biomatky u toho dostanou psotník. :)(23.5.2019)

Bláznivá školka ve francouzském hávu, v níž se hlavní hrdina rozhodne ze dne na den založit v bytě své expřítelkyně školku - nehledě na to, že se sám chová jako malé dítě. Na jedně straně jde o celkem předvídatelnou komedii, na druhé straně nabízí nejednu velmi humornou scénu (přebalování rulezzz!). Za měsíc si člověk na film už nejspíš moc nevzpomene, ale v kině pobavil a hezky utíkal. Když bych se náhodou někdy nějakou nehodou stal otcem, nejspíš by moje výchova vypadala dost podobně.(20.5.2019)

• BOURQUE

Taký Francúzky humor je na mňa trošku priveľa. Príbeh klasický, občas vtipne fungujúce scény, ale z celkového pohľadu povrchná komédia, ktorá dlho nezostane v pamäti diváka. Za dobré (a mierne originálne) sa dá považovať úvodné a záverečné namaľované obrázky, zachytávajúce spoločný život dvoch hlavných postáv. Osobné hodnotenie: 67% (**) (11.12.2018)