• Francie

Komedie

Francie, 2017, 97 min

Slušná komedie, ale na Francouze, co se týká humoru poměrně krotká. Hlavní hrdina je typický flákač, který si rozhodne založit si jesle, aby zaujal svou naštvanou ex přítelkyňi. Vtipné je, že spolu pořád bydlí a také je tam s nimi nový přítel, který nikdy nesundává oblek. Pár fórků ušlo, ale spíš se jedná o pohodovku, k záchvatu smíchu nedochází. Čekal jsem malinko víc. 65%(8.10.2019)

• BOURQUE

Taký Francúzky humor je na mňa trošku priveľa. Príbeh klasický, občas vtipne fungujúce scény, ale z celkového pohľadu povrchná komédia, ktorá dlho nezostane v pamäti diváka. Za dobré (a mierne originálne) sa dá považovať úvodné a záverečné namaľované obrázky, zachytávajúce spoločný život dvoch hlavných postáv. Osobné hodnotenie: 67% (**) (11.12.2018)

V rámci francúzskej komediálnej produkcie jeden z tých lepších kúskov za posledné obdobie, ale stále to nedosahuje kvality niekdajšej zašlej slávy. Základ tejto komédie je v podstate úplne prostý a dej priamočiary, ale ako sa vraví - v jednoduchosti je krása. Paradoxne, filmu najviac uškodilo to zbytočné tlačenie na pílu a zveličovanie niektorých scén, ktoré by aj bez toho vyzneli s príjemným dôvtipom. Bohém Adrien v úlohe učiteľa v škôlke bol skutočne nápaditý (aj keď mi v mnohých ohľadoch pripomínal Zekiho z Fack ju Göhte). Ale z celkového pohľadu, fajn oddychovka, ktorá síce nesiaha k métam nadpriemernosti, no rozhodne sa človek pri tom nenudí.(25.10.2019)

Odpočinková francouzská komedie, připomínající starou dobrou Bláznivou školku, která nenadchne ani neurazí, protože po příběhové stránce to jede v jednoduchých kolejích směrujících k už od začátku jasnému konci, ale přesto mě nečekaně dobře pobavila. Humor byl místy dost slušný a některé scény mi v hlavě určitě zůstanou (děti na psím spřežení, které táhnou taťku na skateboardu, ohrada pro děti z celofánu...). Hlavní postavy i děti byly hezky odlišné a navzájem se doplňující, jen škoda, že s humorem trochu více nepřitvrdili a ke konci film ztrácí dech a má snahu už jen "dovyprávět" příběh, ale i tak jde o pohodové zabití odpoledne.(2.11.2019)

Bláznivá školka ve francouzském hávu, v níž se hlavní hrdina rozhodne ze dne na den založit v bytě své expřítelkyně školku - nehledě na to, že se sám chová jako malé dítě. Na jedně straně jde o celkem předvídatelnou komedii, na druhé straně nabízí nejednu velmi humornou scénu (přebalování rulezzz!). Za měsíc si člověk na film už nejspíš moc nevzpomene, ale v kině pobavil a hezky utíkal. Když bych se náhodou někdy nějakou nehodou stal otcem, nejspíš by moje výchova vypadala dost podobně.(20.5.2019)

• - V scéne, kedy Adrien (Vincent Elbaz) ukazuje rodičom detí tanečné predstavenie, ktoré spolu pripravili, hrá legendárna pesnička zo sedemdesiatych rokov od skupiny Boney M s názvom „Daddy Cool“. (Patrik200s)