• Francie

Komedie

Francie, 2017, 97 min

Slušná komedie, ale na Francouze, co se týká humoru poměrně krotká. Hlavní hrdina je typický flákač, který si rozhodne založit si jesle, aby zaujal svou naštvanou ex přítelkyňi. Vtipné je, že spolu pořád bydlí a také je tam s nimi nový přítel, který nikdy nesundává oblek. Pár fórků ušlo, ale spíš se jedná o pohodovku, k záchvatu smíchu nedochází. Čekal jsem malinko víc. 65%(8.10.2019)

• Marze

O tom jak žena potřebuje zdětinštět (aby mohla pečovat a bavit se s dětmi) a dětina dospět. Komedie zmizí z vaší hlavy hned po východu z kina. Je to mnohokrát zfilmovaný příběh, v kterém muži pečují o děti. Samozřejmě skupina dětí svěřeným hrdinovi je politicky francouzsky korektně etnicky pestrá a náležitě roztomilá. Hrdina dětem svým jídelníčkem způsobí zácpu, ale jinak ve filmu moc legrace nenajdete. Do kina si radši vemte kapesníček,,až se budete dojímat a něžnit nad popovou besídkou dětí. Ale jinak se nebudete mít na co dívat. . Tedy kromě nekonečné výměny slovních banalit, ubírajících prostor situacím. Pobavilo mě ale několik skvělých hlášek.(16.4.2020)

• Necrotongue

Tahle komedie měla dva základní zápory: byla francouzská a hrály v ní děti. Příliš mnoho dětí. Kromě nich ve filmu vystupoval zastydlý puberťák, nesnesitelná blbka s "jasnými" životními prioritami a francouzský pokus o pana Darcyho z Deníku Bridget Jones. Občas jsem se i zasmál, ale většinu času se humor točil kolem vyměšování, takže mě film zrovna dvakrát nepobavil.(30.12.2019)

Odpočinková francouzská komedie, připomínající starou dobrou Bláznivou školku, která nenadchne ani neurazí, protože po příběhové stránce to jede v jednoduchých kolejích směrujících k už od začátku jasnému konci, ale přesto mě nečekaně dobře pobavila. Humor byl místy dost slušný a některé scény mi v hlavě určitě zůstanou (děti na psím spřežení, které táhnou taťku na skateboardu, ohrada pro děti z celofánu...). Hlavní postavy i děti byly hezky odlišné a navzájem se doplňující, jen škoda, že s humorem trochu více nepřitvrdili a ke konci film ztrácí dech a má snahu už jen "dovyprávět" příběh, ale i tak jde o pohodové zabití odpoledne.(2.11.2019)

Bláznivá školka ve francouzském hávu, v níž se hlavní hrdina rozhodne ze dne na den založit v bytě své expřítelkyně školku - nehledě na to, že se sám chová jako malé dítě. Na jedně straně jde o celkem předvídatelnou komedii, na druhé straně nabízí nejednu velmi humornou scénu (přebalování rulezzz!). Za měsíc si člověk na film už nejspíš moc nevzpomene, ale v kině pobavil a hezky utíkal. Když bych se náhodou někdy nějakou nehodou stal otcem, nejspíš by moje výchova vypadala dost podobně.(20.5.2019)

• - V scéne, kedy Adrien (Vincent Elbaz) ukazuje rodičom detí tanečné predstavenie, ktoré spolu pripravili, hrá legendárna pesnička zo sedemdesiatych rokov od skupiny Boney M s názvom „Daddy Cool“. (Patrik200s)