Mladý muž se vydá na divoký západ, aby se stal cowboyem, jenomže nezvládá nic z této práce. Společnost mu dělá kráva, která je mezi ostatními kravami ousider. Kvůli bankrotu musí majitel stáda poslat všechny krávy na jatka a Frigo se rozhodne svoji oblíbenou krávu zachránit. Zachrání i podnik před krachem? (Rosana)

kaylin

Bustera Keatona jsem měl vždycky rád ne tolik proto, že by byl extra vtipný, ale proto, že do svých filmů dovedl dát kousky, které jsou z dnešního hlediska kaskadérsky naprosto neuvěřitelné. Jeho pobíhání po střeše jedoucího vlaku je prostě parádní a po devadesáti letech stále působivé. Stejně jako jeho práce se zvířaty. On byl šílenec, ale díky za to. ()

lamps

Tentokrát o poznání menší zábava než například u Navigátora, ale skoro až dojímavý příběh o přátelství loosera-člověka s looser-krávou a naprosto bizarní zakončení se stádem dobytka prohánějícím se městskými ulicemi všechno vynahrazuje. Škoda ale, že z tematiky divokého západu nebylo vytěženo více groteskních situací. 75% ()

corpsy

Na začiatok, videl som akúsi 83 min verziu, nedopátral som sa však nikde, o akú konkrétne ide, zrejme ale obsahuje nejaké extended, alebo alternatívne scény. Každopádne, nejde o Keatonovu typickú, turbulentnú komédiu s wow effect kaskadérskymi kúskami ( teda s výnimkou grandiózneho finále ), ale o veselohru s náznakmi vyššie zmienenými. Na kvalite to však neuberá, pretože Buster má stále kapsu plnú nápadov. ()

Iggy

Frigo a kráva je jedním ze slabších Keatonových celovečerních němých filmů, ale to neznamená, že byste se u něj nudili!. Nebohý Buster nemůže sehnat práci a nemá žádné přátele. Odjede proto do New Yorku, kde ho málem ušlape dav proudící ulicemi. Inspirován heslem Go West nasedne do vlaku a na západě se nechá najmout na farmu jako honák dobytka. Zažívá mnohé trable s běžnými kovbojskými činnostmi: dojení krávy, značkování, společný oběd ve stylu kdo zaváhá nežere apod. Nakonec ale přeci jen najde přítele - mladou krávu Brown Eyes. Ta má ale naneštěstí jít brzy na jatka spolu se zbytkem stáda. Buster ji nemůže vykoupit, tak ji alespoň doprovází na cestě v dobytčáku. Farmářův sok má ale v plánu vlak unést, což mu Buster překazí. Film vrcholí triumfálním pochodem obrovského stáda dobytka v čele s Busterem ulicemi Los Angeles. Krávy působí v městě paniku a jejich anarchické řádění v ulicích města je zdrojem mnoha gagů. Buster nakonec zachrání farmářovu živnost a za odměnu dostane svou vyvolenou. ()

Rattlehead

Z pamětí Bustera Keatona : Všechno šlo dobře, dokud jsme Hnědookou nevyvedli do úmorné žhavé pouště. Tady jsme s ní nedokázali nic, ale vůbec nic. Stáli jsme před hádankou, až nám jeden rančer vysvětlil : "No, kráva má období páření. Nenaděláte s ní nic, dokud ji to nepřejde". "Jak dlouho to trvá ?", zeptal jsem se. "No, tak deset dní", sdělil nám. Náš personál pro natáčení v exteriérech čítal třicet lidí. Představa, jakou sumu pohltí denní výdaje, než se dočkáme, až krávu přejdou chutě na sex, mě děsila. ()

• Na roli hlavní krávy se konaly velké konkurzy, vybranou Hnědoočku Buster Keaton vycvičil sám během několika týdnů. (Rosana)
  • Na začátku natáčení měla Hnědoočka kopulační období a nebylo možné s ní pracovat. Filmaři se i pokoušeli spářit jí s býkem, ale býk byl jiného plemena a na Hnědoočku zaútočil. Nakonec museli posunout začátek natáčení o 14 dní, než to Hnědoočku přešlo. (Rosana)
  • Nešikovnou chůzí v širokých kalhotech Buster Keaton paroduje tehdejší westerny. Znepřátelil si tak jejich tvůrce, i když sám tvrdil, že parodovat se dá jenom kvalitní dílo. (Rosana)