Frigo kapitánem

The Love Nest

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1923, 20 min

Elgin Lessley

Lepšia je prvá polovica, keď je Frigo s „kapitánom Ahabom” , ako keď je sólo, lebo vtedy to má perfektný šmrnc, hm... nápady sa ešte nevyčerpali, a taktiež bude v ponuke dňa - MENU, že bude lietať, ako špinavá bielizeň. Terč 1. Terč 2. A terč 3. Zase prásk, prásk a prásk... !!! Myslím, že môže byť, aj keď sa mu všetko prisnilo.(25.2.2018)

Nemůžu si pomoct, ale Chaplinovy filmy mám stále radši než Keatonovy. Asi proto, že Chaplin je často smutný. Líbí se mi, že proti Keatonovi má celou škálu grimas a gest, umí být daleko roztomilejší a snad i díky tomu na mě jeho grotesky působí vtipnějším a silnějším dojmem. The Love Nest má několik slušných momentů, ale celkově mne tento počin příliš nepotěšil.(16.3.2016)

Lodní paluba a podpalubí sice Keatonovým superakrobatickým vylomeninám neposkytuje velký prostor, nicméně to neznamená, že se tentokrát nezasmějeme. Naopak. A dojde dokonce na slovní hříčky (ano, slovní hříčky v němém filmu).(17.10.2014)

Keby mám hodnotiť iba grotesknú časť a atleticizmus kariér Keatona-Chaplina, zvolím práve Bustera. Predsa len tie Charlieho špicaté topánky s širokým klobúkom ma nikdy nejak extra neťahali. Lenže ten, kto z grotesiek vytrieskal maximum a premenil ich na plnohodnotnejšie umenie, bol Chaplin. Keatonovho Friga si ešte dozaista užijem dosť, ale pochybujem, že v 5-tich hviezdičkách. Á tak, nikdy nehovor nikdy.(24.8.2014)

Poslední Keatonův krátký němý film. Buster, zhrzený láskou, se vydá na své lodičce Cupid na cestu kolem světa, aby zapomněl. Brzy však narazí na velrybářskou loď s milým názvem Love Nest, které velí už poněkud méně milý hromotlucký kapitán. Ten sebemenší přestupek trestá vyhozením přes palubu svého Hnízdečka lásky. Buster se stane jeho námořníkem a vyznamená se svérázným způsobem lovu ryb i velryb. Brzy se však kapitánovi znelíbí, zvlášť když na chvíli převezme velení. Jak se z téhle šlamastyky dostane uvidíte sami. Asi jediný film, kde je Keaton vousatý. Kdo ho máte rádi, musíte vidět jeho způsob rozhlížení se z lodi a taky pohled na Keatona rybařícího na cvičném terči námořnictva je prostě neopakovatelný. Záhadou pro mě zůstává, jak to, že kapitán na seznam námořníků ve verzi na dvd od firmy Network připíše Frigo (v jiné verzi připíše Buster), což bylo Keatonovo jméno pouze v českém prostředí. Že by spolupráce s NFA?(9.10.2007)

• - Poslední němý krátkometrážní snímek Buster Keatona. (formelin)