Mokgyeokja

The Witness

Thriller

Jižní Korea, 2018, 111 min

Kyoo-jang Jo

Jížní Korea servíruje opět thriller se sériovým vrahem, ale je škoda, že tentokrát se vyvaruje násilí. Příběh se zaměřuje na hlavního hrdinu, který v noci z balkónu vidí muže zavraždit kladivem ženu a vrah si jej samozřejjmě všimne a jdou si po krku celý film. Zápletka je rozhodně fajn, sériový vrah za celý film ani nepromluví pouze sledujeme jeho chladnokrevný výraz a v jistých scénách se daří filmu solidně budovat napětí ( napínavé naháněčky), co však zamrzí, že hlavní hrdina není žádným hrdinou pouze obyčejným strachuplným občanem bojící se o svou rodinu a proto nehodlá s policií spolupracovat, natož se vrahovi postavit. Škoda, že nedošlo k žádnému nápaditému zvratu, který by mohl film něčím vyzdvihnout. Korea nabídla lepší kousky, ale při nouzi potěší i tohle. 60%(5.6.2019)

Námět je zajímavý a pokud máte rádi thriller, a ty nejznámější kousky už jste viděli, mohla by přijít řada třeba na tenhle. Film o náhodném svědkovi vraždy a vrahovi, který ví, že měl svědka, ale zatím neví, kdo přesně jím je. To zní jako slušný drama, že? Počítejte ale s tím, že film má svoje mouchy. Hlavní hrdina mohl mít lépe vypracovaný charakter, a já bych jako divák ráda znala víc jeho pocity. Takhle mi moc nedávalo smysl jeho - řekla bych náhlé - jednání. Myslím si, že se nejen z jeho postavy dalo vytáhnout více. Samotný konec byl pak hodně mimo mísu a přála bych si dostat rozsáhlejší vysvětlení. Můj verdikt? Je to dobrý a napínavý film, ale bohužel trochu nedotažený. 3*(4.5.2019)