poster

Ringo del Nebraska

 • USA

  Savage Gringo

Western

Itálie / Španělsko, 1966, 82 min

 • špaček421
  ***

  Bava byl velice dobrý režisér, ale tady působil jen jako režisér druhého štábu. Lze to pochopit - při natáčení Prokletí smrti se naprosto rozpadla produkce a Bava nakonec nedostal zaplaceno, mohl být rád, že byl film dokončen a uveden, proto zřejmě přijal pomocné práce na tomto béčkovém westernu, který jako by vypadl z oka padesátkové americké produkci. Ken Clark ostatně vypadá spíše jako Wayne než jako Eastwood. Na nedělní odpoledne celkem ok, ale jinak to vážně není nic extra.(20.11.2017)

 • Martin741
  ***

  Mario Bava je znamy hlavne horormi, westernom nech sa radsej vyhyba. Kilisy len priemerne, dialogy o nocom : 50 %(21.2.2017)

 • LiVentura
  ****

  Výborný Ken Clark, Piero Lulli a krásná "mexikánská" musica...(23.7.2008)

 • Mariin
  **

  Western ve španělsko-italském stylu poloviny 60. let. Poměrně jednoduchý děj, ne příliš charismatičtí herci v rolích relativně kladných postav, prakticky žádná gradace napětí, jen nekonečný sled krátkých sekvencí směřujících k závěrečnému klišé. Nikdy jsem si nemyslel, že Bava je dobrý režisér.(30.3.2012)

 • giallo
  **

  Zásadně musím nesouhlasit s názorem uživatele Mariin. Mario Bava byl pan režisér! Jeho vliv na euro horrory a potažmo na celý horrorový žánr byl nedostižný. Stál u resuscitace úpírské tématiky v 50. letech, v 60. letech vytvořil sub žánr gialla horrorů a v 70. letech pomohl definovat subžánr slasher! Pro mě je to pan "maestro" i navzdory velmi špatnému Savage Gringovi... Bava věděl, proč se po zbytek kariery vybodnul na westerny.(6.2.2014)