Ringo del Nebraska

Savage Gringo

Western

Itálie / Španělsko, 1966, 82 min

Bava byl velice dobrý režisér, ale tady působil jen jako režisér druhého štábu. Lze to pochopit - při natáčení Prokletí smrti se naprosto rozpadla produkce a Bava nakonec nedostal zaplaceno, mohl být rád, že byl film dokončen a uveden, proto zřejmě přijal pomocné práce na tomto béčkovém westernu, který jako by vypadl z oka padesátkové americké produkci. Ken Clark ostatně vypadá spíše jako Wayne než jako Eastwood. Na nedělní odpoledne celkem ok, ale jinak to vážně není nic extra.(20.11.2017)

Mario Bava je znamy hlavne horormi, westernom nech sa radsej vyhyba. Kilisy len priemerne, dialogy o nocom : 50 %(21.2.2017)

Výborný Ken Clark, Piero Lulli a krásná "mexikánská" musica...(23.7.2008)

• Mariin

Western ve španělsko-italském stylu poloviny 60. let. Poměrně jednoduchý děj, ne příliš charismatičtí herci v rolích relativně kladných postav, prakticky žádná gradace napětí, jen nekonečný sled krátkých sekvencí směřujících k závěrečnému klišé. Nikdy jsem si nemyslel, že Bava je dobrý režisér.(30.3.2012)

• giallo

Zásadně musím nesouhlasit s názorem uživatele Mariin. Mario Bava byl pan režisér! Jeho vliv na euro horrory a potažmo na celý horrorový žánr byl nedostižný. Stál u resuscitace úpírské tématiky v 50. letech, v 60. letech vytvořil sub žánr gialla horrorů a v 70. letech pomohl definovat subžánr slasher! Pro mě je to pan "maestro" i navzdory velmi špatnému Savage Gringovi... Bava věděl, proč se po zbytek kariery vybodnul na westerny.(6.2.2014)