Camino na kolečkách

Dokumentární

Česko, 2017, 90 min

Eva Toulová

Petr Hirsch

Působivý dokument o ještě působivější cestě. Velmi obdivuji nejen hlavního protagonistu p. Duška, ale i celý jeho tým, který mu splnil jeho sen, klobouk dolů. Nebudu skrývat, že jsem nebyl několikrát upřímně dojatý. Celý dokument je navíc prošpikován nádhernými záběry z výšky, příjemnou hudbou, která ale mohla být v některých pasážích tišší, protože třeba není tolik slyšet mluvené slovo p. Preisse či některých účinkujících. To je ale však ta nejmenší a vlastně i jediná chybička z celé výpravy. Dokument mi je o to bližší, že jsou pánové rodáci ze Dvora Králové a mohu vidět záběry i ze Žirče, z místa, kde jsem několikrát byl coby návštěvník, a je jen co by kamenem dohodil od mého bydliště. A v neposlední řadě je Honzův příběh pro mě silnější právě proto, že mám z dětství s vozíkem také několikaměsíční zkušenosti. Inu, víc takových cest a lidí, kterým dělá dobře, udělat někomu dobře :)(17.11.2017)

"Dělejte, co chcete. Žijte teď a plačte až zítra. Na pláč je vždycky dost času." Jan Dušek(7.11.2017)