Realm

USA, 2015, 4 min

Scott Speer

John Swetnam

Adelaide Kane

Claire je navonok úplne normálne mladé dievča, lenže nikto z jej okolia netuší, že vo svojom volnom čase pomáha posadnutým luďom poraziť vnútorných démonov, ktorí ovládajú ich životy. - Toto je presne ten krátkometrážny horor, ktorý chcem vidieť v celovečernej podobe. Parádna herečka, ktorú si pamätám ako nádhernú Zoey z The Purge, v hlavnej úlohe je len jedným z mnoha pozitívnych aspektov tohto projektu. Ďalej disponuje tento doslova niekolko sekúnd trvajúci horor parádnym vizuálom, perfektnou hudbou a celý dej je podložený zvukovým komentárom hlavnej herečky, ktorá má jeden z najkrajších hlasov, aké som kedy počul. Jediným negatívom je zrejme len podoba démona, ktorého maska, rovnako ako aj ostatné masky v tomto horore, vyzerá dobre, lenže má okolo seba akýsi nezmyselný digitálny oblak, ktorý mal zrejme symbolizovať koncentráciu démonických síl, ale mne skôr kazil dojem. Každopádne som nehorázne spokojný a musím uznať, že ma tento horor na pár sekúnd úplne pohltil a chcem ho vidieť v celovečernej forme. + herečka z The Purge a Where the Devil Hides(23.4.2016)

• George Stobbart

Vyzerá to ako TRAILER na nejaký lacný, teen fantasy seriál, s ultra-cool-husto-trápnou hlavnou ochechulou, ktorej by som neuveril ani reklamu na neherecké polená. Pri dlhšej minutáži by možno bolo čo reálne zhodnotiť, takto ale moc nie.(7.5.2016)

No nevím, tahle ta mysteriozní jednohubka zas tak špatná nebyla. Je sice pravda, že kdyby z toho vznikl celovečerní film, asi by to moc dobře nedopadlo, ale začátek na mě udělal docela dojem. Ponuré školní prostředí vypadalo pěkně – ovšem jen do doby než nastal ten finální fight. Tady už mi dost cukali koutky, ale tak v rámci možností jsem si tuhle „obdobu“ Bladea dokázal docela užít. Není na škodu si tu a tam pustit nějaký ten krátkometrážní kousek. 50%(28.9.2016)

Rád bych viděl Ádelhajdu v celovečeráku, nápad není vůbec špatnej, trošku lepší masky a cégéííí, no a mohla by to být druhá latexová Kate Zpátkyvprodeji. 65% P.s.: zabít Samaela=Satana mečíkem? ale no tak :)(23.4.2016)

• corpsy

Má to svoje plusy ( kamera ), ale evokuje to spústu kvalitnejších a hlavne menej samoúčelných snímkov podobného razenia. Premisa újde, ale v celovečernej podobe by sa z toho určite stal ďalší romantický horor pre mládež.(9.5.2018)