Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

vyfuk

Filmu by primárně pomohla lepší kamera. Za tu bych utratil více než za sice příjemné, ale zbytečné Čtvrtníčkovo cameo. Navíc Nohovi moc nejsem schopný věřit jeho bezďáctví s čerstvě umytými vlasy, který svítí jak prdel bělošky v černošském  pornu. Na debut je to docela dobré. V celku originální doplnění horor žánru, jenže postupem času se v celku jasný film, začne zbytečně zamotávat sám do sebe skoky mezi scénami a jinými vychytávkami. Ten samotný film volá do lesa  nebo do jámy, že je to béčko. Dobře pro něj.  Ale je to béčko. ()

Goldbeater

Je fajn vidět, že u nás jde natočit nějakou žánrovku za asi celkem málo peněz, o níž se dá říct, že má určité kvality, ačkoliv spíš jen jako satira. V principu to ale nepřináší vůbec nic nového. Vzpomněl jsem si hned na dva americké béčkové filmy z roků 1959 a 1960, které mají totožnou premisu. Češi prostě ve své nevyvinuté žánrové kinematografii dneska přichází s něčím, co frčelo v zahraničí před šesti dekádami. Možná to mohlo být daleko lepší - humoru je strašně málo, nějaké části filmu bych osekal a vynechal bych to audio „sexy našeptávání Tiffany“, které bylo fakt hrozně laciné a na facku. Nechci navyšovat hodnocení jen kvůli tomu, že je to z Česka a zároveň OK, takže za mě takových 50% (což je na současné české filmy ještě chvála). V rámci naší kinematografie je to zajímavý krok stranou, v rámci světové kinematografie je to „s křížkem po funuse“ a fungovat to může jen jako výpověď o nižších sociálních vrstvách společnosti. Mimochodem, proč Tiffany a ne třeba Taťána? Odehrává se to v Čechách a Audrey Hepburn jsem si v obsazení nevšiml. ()

MM_Ramone

Film "Nenásytná Tiffany" je celovečerný debut mladého českého režiséra Andyho Fehu. Natočil ho v roku 2015 podľa vlastného scénara. Musím priznať, že napriek nízkemu rozpočtu a poloamatérskemu vizuálu som sa dokázal ponoriť do deja a vychutnal som si príbeh o kopaní pokladu. Zaujalo ma to a i pobavilo. Hodne ku tomu prispel aj herecký výkon Leoša Nohu, ktorý stvárnil hlavnú úlohu. Režisér Andy Fehu ma svojou kreatívnou prácou oslovil. Som zvedavý na jeho ďalší film. **** ()

Bobik9

Je to dost složité hodnotit. Jedná se o poloamatérský film, ale zase je tam Leoš Noha a chviličku i Čtvrtníček. Určitě dávám body za originalitu a za nečeský nápad. Je to zábavné a celkem to utíká. Celou dobu si řákám, že je to super kousek, ale potom přijde posledních 10 minut. Ty poslední minuty byly zpackané, to mi nikdo nevymluví. A kořenová Tiffany? To byl vtip. To tam vůbec nemuselo být. ()

ledzepfan

Herecky je to příjemné (hlavně Čtvrtníček se ukázal v neobvykle civilní poloze). Scénář je OK. Námět kapánek jednodušší. Režie bez zádrhelů... Vše v normě, vše funguje a přesto je to trochu nuda. Ve výsledku je to taková klasická pohádková moralitka o nenasytnosti a chamtivosti která mě určitě neurazila, ale ani nenadchla.. ()

• Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)