Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 3

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

Mitisko

Dokument ma trochu sklamal, čakal som od neho viac konfrontácie. Na druhú stranu sa Stonovi nedivím, pretože on už americkú politiku zažil na vlastnej koži, bojoval aj vo Vietname a určite nebolo jednoduché to prežiť. Predstavte si, že bojujete za krajinu s nejakými ideálmi a počas rokov zisťujete, že ten boj nebol za žiadnu demokraciu, ale len presazovanie chutí vojenských korporácií atd... V každom prípade klobuk dole pred pánom Oliverom Stovnom, pretože dnešné "objektívne" média a jejich "objektívne" videnie sveta ho za tento dokument ukrižuje a bude musieť čeliť útokom, jak je to dnes zvykom na každého kdo si dovolí vyložiť dejiny alebo súčastnosť trochu inak jako mainstream. K Putinovi by som sa vyjadrovať nemal, pretože niesom toho hoden a ani tento dokument moc neodhaluje z jeho osobnosti. Musím ale oceniť jeho dlhodobý pohlad na svet z jeho jednanie je jasne vidieť, že má cieľ a vidí skutočnosti na roky dopredu, nie na jedno volebné obdobie, ale aj desaťročia dopredu a snaží sa posobiť ako totálne stabilný centrálny bod Ruska, ktorý pomáha v Rusku zvišovať životnú úroveň čo je asi pre Rusko to najdoležitejšie od konca 90. rokov keď tam ludia nemali čo jesť. To či niekoho utlačuje alebo nie je ťažko hodnotiť lebo v Rusku nežijem, ale ak by mali utlačovať v našom ČeskoSlovensku oligarchov, alebo homosexuálov, preto aby sa vyrovnalo bohatstvo rovnomernejšie medzi ludmi a namiesto moderných gender ideológií sa presadí podpora tradičnej rodiny, tak by mi vobec nevadilo, keby takého politika máme aj tu. Putin má jasný rebríček hodnout a je jasne vidieť, že nejaký homosexuáli ho nepália a snaží sa aj v zákonnej rovine uchrániť dospievajúcich ludí od buzerantskej propagandy. K záveru musím vyjadriť obdiv k Putinovej sebeukáznosti, jak ukázal vo svojich názoroch, vo svojom športovaní a vo svejej nekompromistnosti pri jednaniach. Na záver poviem len tolko, že pokial má moc v Rusku Putin, tak sa Ruska nebojím a ani jeho atomového arzenálu, lebo pokial tomu velí, tak sebeukáznený človek so zmyslom pre morálku, tak viem, že žiadne agresívne Rusko neexistuje, Na druhej strane sa bojím toho faktu, že Putin je velmi dobrý šachoví hráč a keď mu dojdu možnosti a Rusko bude západ ďalej napádať či sankciami alebo vojensky, alebo organicovaním prevratov jak je to zvykom a Putin si spočíta, že teraz už musí nekompromisne konať, tak z jeho nátury je jasne vidieť, že nekompromisne použije všetky prostriedky pre ochranu Ruska a bojím sa toho, že zase na to doplatí najviac Európa ak nie celý svet. Som na 100% presvedčený, že keby vo vedení Ruska bol iný človek, tak už máme tretiu svetovú a práve preto musím vyjadriť velké poďakovanie za zdržanlivosť a sústavné ustupovanie Ruska západu. ()

Limous

Putin lže, jak když tiskne. Domluvená a prachobyčejná propaganda Ruska (KOMUNISMU) ideologie, která povraždila víc lidí, nežli nacisti. ()

pushover

V posledním díle konečně Stone přitlačí na pilu a padne pár palčivějších otázek. V každém případě, kdo od interview očekával, že se mu tam Putin rozbrečí a vyklopí na sebe něco šokujícího, ten je hodně naivní. Je hodně zajímavé sledovat protřelého politika jak v klidu a s kamennou tváří pronáší svoji pravdu. ()

Arsene

Buďto je Vladimír Vladimirovič naprosto výjimečný, osvícený a rozumně uvažující panovník (prezident) nebo jde o dokonalé PR režírované možná samotným Stonem, nabízející alternativní pohled na světovou politiku a její směřování. Je to ovšem pohled, který se mi zamlouvá mnohem více, než jak vidí svět a jeho vývoj vlády USA. A přestože se realita od Vladimírových proklamovaných názorů mnohdy značně liší nebo je zcela opačná, stojí za to si ho vyslechnout a pokusit se jeho svět pochopit. ()

Maniik88

Ja som rád, že čosi podobné vzniklo. Nech si myslíte čokoľvek o Rusoch a Putinovi, je to jeden z najmocnejších a najskúsenejších politikov sveta a rozhodne má čo povedať k svetovému dianiu. Majú pravdu aj tí čo vravia, že Stone bol tak trochu vlezdoritista a proste jeho obdiv k Putinovi sršal na všetky strany. Mohol si niekedy odpustiť tie jeho oslavné/obdivné dodatky, pretože iba zbytočne nahrali na smeč rusofóbom. No najmä 4. diel ril do Putina čo to dalo a nenechal sa odbiť všeobecnými frázami. Škoda, že sa nepoložili niektoré otázky ako napr. čo si myslí o zostrelenom Boingu nad Ukrajinov, obvineniach z umlčovania novinárov, či vražda toho špióna čo hral na všetky strany. Inak to ale bolo obsiahlé dielo a tí čo sa venujú globálnej politike to ocenia. Ja to nechám na každom, nech si upracú v hlave, čo bola a nebola lož, ale hlavne sa nepredpojato zamyslite o čom sa bavili, skonfrontujte to s tým čo dennodenne počúvate z našich médií a možno zistíte, že nie všetko čierne je čierne, ale že to je čiernobiele z oboch strán. Ja som si vypočul viacero prejavov ako Putina tak amerických prezidentov, či Merkelovej z rôznych fór a politická úroveň Putina je o niekoľko tried vyššie. ()

celticek

Sice trochu účelové, ale velmi zajímavě natočený "dokument". Stoneovy protiamerické názory jsou známé, připadalo mi, jak kdyby Putinovi v určitých okamžicích namazal. Věci o Ukrajině jsem konzultoval s kamarádem od Užhorodu. Nic není černobílé, ale už naši otcové se učili o "policajtovi světa". Pobavil dotaz na oslovení dvou nejmocnějších můžu na Zemi. Vladimíre, Baracku:) ()

Meev

Všechno je zmatené a chvilkami ani nevíte, o čem je řeč. Něco je potom zajímavé a chcete se dozvědět víc, je to jak v kolébce, jednou nahoru, potom dolu. ()

pestak odpad!

Mám rád Stoneovo snímky, ale dokument je dost neobjektivní hraní na ruku Putinovi, se směšnou propagandou. Připadá my to celé jako, kdyby zpovídal Babiše někdo třeba z Lidových novin, nebo některého jiného media, které vlastní.Vůbec mě to nepřipadá dokumentární, ale jenom návštěva s lezením do zadku Putinovi, který o sobě tvrdí, že žije skromně a přitom vlastní několik paláců, luxusních vil, velkou jízdárnu a ze svého zetě udělal podvodem jednoho z nejbohatších lidí na světě.Co mu nelze vytknout je fakt, že je zdatný manipulátor vyškolený v KGB. ()

DaleCoper

Zatím po shlédnutí dvou dílů s hodnocením počkám předběžně to ale nevidím na víc jak jednu hvězdu. Nepovažuji Putina (jinak dost těžkého narcise) za nového Hitlera s některými jeho názory se dá i souhlasit (otázkou zůstavá zda se ale nejedná o stylizaci s cílem udělat si P.R u televizního publika v USA a obecně na Západě je to nejednoznačná osobnost z historických postav se mu asi nejvíc blíží generál De Gaulle a španělský diktátor Franco) servilní styl jakým Oliver Stone (Četa je pro mne vůbec nejlepší film o vietnamské válce) rozhovor vede nedokážu strávit. I když v druhém dílu byl jeden nadějný záblesk který by výsledné hodnocení mohl mírně zvednout když Oliver nadhodil téma LGBT a Rusko. Pane britriku liberální intoši z kaváren se hambáči necpou většinou jsou to vegani leda že by byly sojové hambáče :-) Po shlédnutí všech čtyř dílů hodnocení mírně zvedám i tak ale tvrdím že Oliver Stone je nejspíš senilní a sehrál roli užitečného idiota. ()

Kortexo

Současná situace si sama řekla o takový dokument.Představitelé USA velmi rádi a razantně vystupují v médiích a vše bez důkazů svádí na Rusko a Rusko mlčí.Logicky a chytře se ten nejchytřejší z američanů jménem Oliver Stone se vypravil k hoře a Mohamed mu vše a pravdivě řekl.Putin si na nic nehraje a co může řekne, až s překvapivou upřímností a hlavně nespochobnitelnou logikou, kterou dominuje celým pořadem.Bravo!!! 1:0 pro Rusko ()

helrohir

Oliver Stone sa pokúsil rozbiť tvrdý oriešok, toť skúsil vypáčiť nejaké zaujímavé informácie od jednej z najkontroverznejších postáv súčasnej politickej scény. Putin je v prvom rade vlastenec a všetko čo robí, robí pre Rusko ako také. Táto krajina mala vždy veľa nepriateľov, ktorý jej závideli jej veľkosť, surovinové bohatstvo a všemožnými prostriedkami sa ju snažili dostať na kolená. Nuž a keď musí prezident čeliť takýmto výzvam a hrozbám, je nutné postaviť sa im so všetkou silou. V samotných rozhovoroch máme možnosť vypočuť si Putinov pohľad na politiku, keďže v našich zúfalo neobjektívnych médiách je tej protirusky zameranej propagandy až nezdravo veľa. V niektorých momentoch síce zjavne fabuluje, ale tiež by som na verejnosť nevykvákal všetky národné tajomstvá. Netvrdím, že je svätec alebo niečo také, ale po všetkých tých odhaleniach špinavej a provokatívnej americkej, respektíve západnej politiky, skrytej či otvorenej podpore sýrskych teroristov či ukrajinských neonacistov a celkovom stave súčasného sveta (tie pasáže z filmu Snowden sú naozaj trefné) si myslím, že Putin je človek na správnom mieste a v mnohých veciach s ním súhlasím. ()

smatana.sk odpad!

Ruský web INSIDER odhalil a presne popísal 20 lží, ktorými Putin oklamal Olivera Stona. Český preklad je tu: http://forum24.cz/lzi-mi-priteli-dvacet-lzi-kterymi-vladimir-putin-obelstil-olivera-stone/ Je trápne, keď režisér, ktorý je v USA za krutého kritika establishmentu, vystupuje voči autoritatívnemu polodiktátorovi ako nesvojprávna bábka. Za tento rozmer inteview dávam "odpad". Ako historický dokument "ako sa autoritár pohráva s užitočným idiotom" by si to samozrejme zaslúžilo 5 hviezd. Najväčší trapas západného novinára od návštevy G. B. Shawa v Sovietskom zväze. ()

Phantasma odpad!

Zajisté chápu zášť, kterou má Stone vůči USA, ale tomuhle snad nemůže věřit nikdo. Putin je příkladný demagog, nomenklaturní dítě KGB. Podle tohoto dokumentu by snad měl dostat Putin Nobelovu cenu míru, jenže vše je přesně naopak. Tohle mělo do interview hodně daleko. Putin si jel v monologu svoje bomby a Stone ve svém několikanásobném orgasmu nestačil přikyvovat. Někdy jsem se vážně bavil, chyběl tomu už jen popcorn a cola. Už v úvodu to začalo otřepanou frází o tom, jak v 90. letech bylo všechno špatně, ale Putin je ten, kdo zemi vyvedl z krize. A když došla řeč na Snowdena, tak už vážně hraničilo s komedií. Bohužel na spoustu důležitých věcí se Stone vůbec nezeptal, cílem tohoto rozhovoru bylo vyobrazit podobu Ruska jako nevinného a mírumilovného státu. Z mého pohledu se nejednalo o objektivní dokument, spíše bych to viděl tak, že Stone se ptal na otázky, které se hodily jemu a Putinovi. Hodnotím spíše jako zklamání. S většinou nesouhlasím, protože nebyla řečena pravda. Stone patřil vždy mezi mé nejuznávanější v této branži, ale tohle byl velký přešlap ..... ()

tatopulos

Mně tedy nepřipadá, že by USA byly tou fantastickou a demokratickou zemí, jak se nám v Česku 28 let bezhlavě hlásá. ČT, pravicový establishment, Havlovi fanoušci tady zavedl jednotně hlásanou ideologii- co přichází z USA a z tzv. demokratického západu je správné, demokracie je diskuse, ale jiné názory netolerujeme. Přitom historie západu je právě o toleranci, zajímat se názor druhých, připustit, že se mýlím. Musím s Putinovou kritikou existence NATO souhlasit. Proč jsou americké rakety kolem západních a východních hranic Ruska ? Proč vůbec NATO ještě existuje ? Chtějí snad USA studenou či horkou válku s Ruskem ? Velice chytré bylo, když Putin stále mluvil o USA jako o partnerech přitom všem, co Rusku Američané způsobili (např. jak Američané zasahovali do ruských voleb 2012, McCain řečnil na mítinku neonacistů, američtí politici zasahující na dění na Ukrajině, americká podpora fašistické vlády na Ukrajině, americké neziskovy operující v Rusku a na Ukrajině...) Netvrdím, že Putin je beránek, ale potřebujeme několik velmocí a nikoli jednu. V rámci určité rovnováhy moci a zájmů. A špatná zpráva pro strýčka Sama- bůh už dávno není Američan. ()

Boulderman

Ponechme stranou, zda je člověk rusofil nebo ne. Myslím, že rozhovory s Hitlerem nebo Bushem by vypadaly podobně. Pohled na svět očima diktátora. Proč ale to pochlebování ze strany režie? ()

majky19

Nad některými hodnoceními a komentáři uživatelů skutečně zůstává rozum stát. Ačkoliv jsem viděl teprve pouze dva díly, jedná se podle mého názoru o velmi kvalitní a povedený projekt, který nás nechává nahlédnout do života jednoho z nejmocnějších mužů světa, a sice ruského prezidenta Vladimira Putina. Divák si při sledování této série bezesporu utvoří svůj názor sám, i bez rádoby chytrých komentářů ostatních diskutujících. Mě se na tom projektu líbí zejména pasáže, kdy Putin není zobrazován pouze jako jeden z nejmocnějších mužů planety, ale je divákovi zobrazován i jako "obyčejný člověk", který se rád věnuje svým koníčkům, pravidelně sportuje, účastní se kulturních akcí a má respekt ke svému národu a ke svým občanům. Ačkoliv se názory na jeho osobnost různí, musí se mu nechat, že je to velmi silná a dynamická osobnost, kterou každá světová velmoc neoddiskutovatelně potřebuje. První díly na mě udělaly velmi pozitivní dojem a těším se na další. ()

PaulCZE

Bohužel západní politici (Bush, McCain, Clintonová, Merkel..) jsou na tom tak bídně, že i novodobý ruský car oproti nim vypadá přívětivěji. Od třetího dílu převládá nuda a Putin řekne jen pár věcí, které mají nějakou hodnotu nebo přesah. Stone svou slizkostí rozhovorům zrovna nepomohl. ()

Luthien

Český název tohoto "dokumentu" je plně odpovídající, dozvíte se, jak vypadá svět podle Putina. Nebo přesněji, dozvíte se, co Putin chce, abyste si mysleli. Nicméně, mně to konečně dokázalo aspoň trochu objasnit, proč je Putin u určité vrstvy Rusů tak oblíbený. Já, jakožto východoevropanka, jsem pořád jen vyděšená z psychopatologických rysů ruského cara, totiž prezidenta. ()