Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (série)

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

Španělsko, 2020, 6 h 33 min (Minutáž: 42–60 min)

„AŤ SE NAHOŘE DĚLO COKOLIV, MUSELI JSME DOSTAT ZLATO...“ /// Tak serou mě… jako by jim docházeli nápady! Ovšem poslední 4 díly celkem baví. Jsou akčnější a mají překvapivý momenty. Nejvíc pak nasere, že není pátá série! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(28.5.2020)

• bearmeedek

Závěr každé série říká, že horší už to být nemůže. A ejhle, jde, protože s dobrým nápadem jde všechno - tady totiž všechno přešlo do sci-fi. Pokud to tedy nebylo točeno za zdmi blázince. V tomto geniálním projektu nelze vyjmenovat všechno, ale ve třetí sérii jsem zapomněl zmínit dvě úžasné věci. Přenosná huť na tavení zlata. A potom medicína na nejvyšší úrovni. Loupežníci si nezapomněli vzít s sebou kompletní vybavení chirurgického operačního sálu a napěchovali se předem znalostmi, aby se mohli navzájem operovat, a to i v těch nejtěžších případech. Jejich debilní mozky chrlí jeden klenot za druhým, Profesorovi bych ukopnul hlavu jen ho uvidím a svět dále tleská, což potvrzuje, že blbci jsou všude.(31.5.2020)

Před spaním jsem si pustila první díl na dobrou noc. Z plánovaného jednoho dílu byla pomalu celá série zhlédnuta skoro na jeden zátah. Sice na 1. sérii to nemá, ale i tak jsem byla napnuta jako guma od trenek a určitě nelituji probdělé noci. Těším se na 5. sérii, která doufám, že bude poslední, tak vysokou laťku nelze udržet donekonečna.(4.4.2020)

Obával jsem se těch kupících se názorů, že se v prozatím poslední sérii z našich oblíbených lupičů stali nepříjemně arogantní tupci, kterým přestával fandit i sebezarytější divák. K tomu bohužel zpočátku řady skutečně došlo a mě osobně nesmírně zamrzelo, kam se původně tak geniální seriál vypracoval. Druhá půlka se naštěstí uklidnila v rámci zbytečných vztahových patosů a vrátila mou zvědavost zpátky tam, kde mile ráda posečká na sezónu pátou.(30.6.2020)

8/10 Zábavná blbost. A blbost ve velkém. Postavy jsou hnacím motorem, symboly těží tvůrci do maxima a pomalu si uvědomujete, že tahle španělská Kobra 11 začíná ve velkém připomínat Rychle a Zběsile. Uvidíme, kam to až povede. Více: https://www.youtube.com/watch?v=nNy292opj1g&t=151s(28.5.2020)

• - V epizodě se policie snaží přerušit satelitní komunikaci skriptem psaným v jazyce PHP. Jde o skutečný DDoS skript, který ale slouží k zahlcení webových serverů mnoha požadavky v jednu chvíli. (OndrejBakan)

• - Gandía (José Manuel Poga) používa zbraň od Českej zbrojovky (ČZ P-09). (Maikl42)

• - Ve 38. minutě epizody vidíme Gandíu (José Manuel Poga), jak se dostává z pout pomocí Palermovy rady, a to sice tak, že si vykloubí palec na své pravé ruce – logicky by pak měl mít volnou právě tuhle ruku. Hned v následujícím záběru mu ale pouta zůstávají viset na pravé ruce a volnou má levou ruku. (Baldfee)