Lesní rituál

• Velká Británie The Ritual

Po tragické události, při které zemře jejich kamarád, se parta čtyř kamarádů vydává do švédské přírody uctít jeho památku a zároveň upevnit narušená přátelství. Po úrazu jednoho z nich a nepřízni počasí se zpátky do civilizace vydávají "zkratkou". Jak řekne jeden z nich - kdyby zkratka byla cesta, dávno by se jí říkalo cesta. A má pravdu - na co skupina v lese narazí, neexistuje příliš racionální vysvětlení a všichni musí bojovat s démony - ať už s těmi, na které nyní narazí, tak s těmi, které mají hluboko uvnitř po smrti kamaráda... (kery-)

ekzorcist

Dajte si pozor, čo urobíte s vianočným stromčekom z IKEA. Ak ho totiž do 45 dní po vianociach nevrátite na vrátnici, on hajzlík vyrastie, zažne LED denné svietenie a počká si vás na Devínskej Kobyle! Kombinácia Blair Witch, turistického horroru Kde Je Moja Buzola 3 a Cabin In The Woods. Postavy plytké, zápletka klišé a zlodusi nič moc. Slamený panák s kuracími nožkami na povale fajn, ale inak slabota a nuda! ()

st4nford

Chvíli jsem váhal, co mě vlastně bavilo víc. Příběh nebo filmový styl? Asi obojí. Jenkoda, že krize trvala tak dlouho a peripetie přišla později, protože už jsem se chvílemi začal trochu nudit, když banda chlapů lítá po tmě v lesích, mizí a do toho je nám neustále předkládána mentální subjektivita protagonisty. Následný zvrat to však zase celé pozitivně oživil. Dost si cením toho, že tvůrci dlouhou dobu neukázali monstrum v celé kráse. Tak to má být a drželo to napětí. ()

zbigi15

Tento film má veľmi pekne prekvapil, pretože je ukážkou toho, že aj horor môže mať istú myšlienku a nie len bezduché násilie a známe klišé momenty. ()

Kushina

Po dlouhé době zase kvalitní horor, který se Britům povedl. Co si budeme povídat,scénář mohl být lepší, ale kamera, režie a herecké výkony to vynahradily. Co sedá říci, že mě nejvíce zaujalo bylo to, jak se hlavní postavy chovaly v krajních situacích, zkrátka reálně. Naprosto nesnáším, když se postavy chovají jak naprostí kreténi a dělají úplné sračky, takže za mě dobré. 65%. ()

TesterX

Chvilema neprijemny, mrazivy, nechutny....a pak se to ukaze...a je to v pici. Jak natocit 2/3 slusnyho horroru a 1/3 trapny komedie? Podivejte se na The Ritual. ()

Catella

Tenhle film se s tím moc nepáře, bez dlouhejch caviků se hnedle ocitáme v odlehlé pustině kdesi v Norsku? Švédsku? Nevim.. Ale to je fuk. Parta chlapíků v krizi středního věku se vydává na čundr, aby uctili památku jednoho z nich, kterýmu v obchodě zloději rozsekli hlavu. A jak si tak jdou z výletu zpátky do civilizace, tak se rozhodnou zkrátit cestu přes les. Jenže v tom lese žije.....................................................................................................................................BUBÁK! Bubák, kterýho před námi filmaři až do konce skrývají, a když ho konečně ukážou, tak se jeden ani nediví, že ho do tý doby skrývali :-) ()

Scaevola

Jsem poněkud rozpolcen: Z počátku jsem sledoval závod o to, kdo řekne častěji slovo "fuck", až mi unikala samotná příběhová linka, a ke konci jsem zase nevěřícně kroutil hlavou nad proměnou žánru, stylu i atmosféry, aniž by mi kdokoli cokoli vysvětlil. Nicméně mezitím mne těšilo plíživé strašení bez zbytečné krvavosti a ač je zápletka už mnohokrát převařená, řemeslně ji tvůrci zpracovali na výbornou. A přičtu-li povedený design monstra, musím upravit svůj původní názor a prohlásím, že jsem vlastně spokojen. ()

SpicyNugget

Chlapíci si vyrazí na výlet do švédských lesů, aby upevnili své přátelství a aby uctili památku svého zesnulého kamaráda. Samozřejmě, jako vždy, i v tomto filmu postavy sejdou z cesty a kult lidí s bohem jelením jim to dá pěkně sežrat… Film byl skvěle rozjetý, námět skvělý, děj je super, postavy sympatické, jejich problémy vylézají na povrch a napětím jsem ani nedýchala... A pak přišel konec a všechno šlo do hajzlu. Úplně to zazdili. Bohužel, nemohu dát víc hvězd. ()

Merenre

Strašně příjemně atmosferické a napínavé cca první dvě třetiny, kde se pracuje se strachem a nejistotou, začínají samy sebe pohřbívat s tím, jak se z nejasné hrozby stává explicitní stav nouze. Poslední třetina se nese ve znamení neskutečně omšelého kýče o zlých pohanech, kteří samozřejmě nedělají nic jiného než, že se páří se svými sourozenci a obětují lidi při krvavých rituálech u svých lesních chatrčí. Jako křesťanská agitka asi dobré, ale pokud to nebyl záměr, pak... Ale budiž. Bohužel, ale v poslední třetině už chybí to, co měly první dvě. Napětí, strach, atmosféra. O kolik lépe se s podobnou situací vypořádal starý dobrý Blair Witch, kde tajemství zůstalo svíravým tajemstvím a divákovi zůstal pocit nejistoty a mrazení v zádech i po závěrečných titulkách. ()

Sunwheel

Boli chvíle, kedy tam bola prítomná atmosféra a dalo sa to považovať za film, čo prinesie niečo napínavé (asi po prvú runu na strome). Ale väčšinu času som si prosto nemohol pomôcť. Pozerať sa na dementných Britov, čo sa stratia vo švédskom lese (očividne nie vo Švédsku) a ignorujú každú rozumnú možnosť ísť ďalej a na konci ich ultrazlí pohania chcú obetovať neuveriteľnému CGI monštru, ktoré vyzerá ako zhmotnená detská kresba? Asi som až moc vášnivý turista, v lese sa orientujem viac ako v meste a pohania ma nedesia ako niekoho, kto bol mimo kostola v obci maximálne pri ceduli, kde končí jeho dedina. Ale toto sa dalo urobiť hádam aj úplne inak. ()

taibrek

Tak si povedzme: Mohlo to dopadnúť horšie. Zachránili to herci. Stačilo keby jeden z tých kamarátov nezahral svoju rolu ako mal a celý film by spadol ako domček z karát. ()

Sebule

Naprosto skvělý film, který se 3/4 nese v atmosférickém hrůzu nahánějícím lese. Skvělý zvuk, světlo i kamera. Prostředí švédského lesa mi opravdu sedlo a scény v chatce nebo ve stanech byly opravdu creepy a dobře udělané. Jak došlo na poslední čtvrtinu, tak to napětí a atmosféra trochu upadly, ale i tak stále dobré, jelikož se celá poslední část proměnila ve fantasy sci-fi se skandinávským božstvem. Hodnocení: 7,5/10 ()

xwerm

Celkom fajn horor, len je škoda toho konca. Ten lokiho kámoš vypada ako jeleň. Ale do trochštvrín by som dal fiilmu aj 5. hviezd. Takto len štyry 7/10 ()

RavenSpector odpad!

Horor? Ale kdepak. Jen pořádná sračka. Mytologie na hovno, herci na hovno, příšera otřesná, atmosféra místy ušla. Finále? To snad ani nejde myslet vážně. Naprostá ztráta času a jedné a půl hodiny života. Bože lidi, vy to nevidíte? Takhle hodnotit takový hnůj? ()

TheKleofa

Když pominu, že to moc nedávalo smysl, tak za mě vlastně bezvadnej horor, kterej těží hlavně z fantastický přírody a správně vygradovaný atmosféry. ()

caniferus

Tak po dlhej dobe dobry pribeh, ktory som snad ani necakal. Uz ta prva scena mi dala sancu hladat pointu a kontinuitu, ale potom prislo trochu horor klise, no kam sme sa nakoniec uprostred severskych lesov dostali, to som teda necakal. Nakoniec severskou mytologiou ladeny pribeh ma nadchol. Proste Briti nesklamali. Kamera a hudba super. Parada!!! Mala pikoska na zaver, viete, co povedia inteligentni Briti ironicky cez zuby, ked sa fotia: "Brexit"! :-) ()