Noc požírá svět

(festivalový název)
  • Francie La Nuit a dévoré le monde (více)

Po evropsku artový a minimalistický zombie horor z Francie pojednává o osudu novodobého Robinsona Crusoea. Pro muzikanta Sama ovšem opuštěný ostrov, na kterém ztroskotal a osaměl, představuje činžovní dům v Paříži, a širým mořem se pro něj staly ulice plné nebezpečných, krvelačných oživlých mrtvol. (Letní filmová škola)

George Stobbart

Názov skvelý, ale film skôr priemerný. Tichší, pomalší zombie počin, ktorému by sedela tiesnivá atmosféra - aká tu však nie je. Celé to plynie tak nejak v pohode, masky a útoky zombíkov sú síce fajn, prostredie tiež, ale hlavný blbeček je zväčša neohrozený a bohužiaľ aj nezaujímavý. Za 3* v pohode, ale čakal som viac; názov a trailer ma pred časom zbytočne nalákali. ()

kaylin

Francouzský snímek „Noc požírá svět“ je dobrou ukázkou toho, že je možné natočit zombie film, který bude trochu jiná a přitom povedený. Není to skvělý film, není to nic vyloženě nového, ale je to docela dobrý pohled na jednoho člověka a na jeho osobní boj ve světě, který se hodně změnil a který má jiná pravidla. To vyrovnávání se je z psychického hlediska zachyceno velmi dobře. ()

Forsberg11

Príbeh o tom, čo sa stane keď ostanete sám v jednom veľkom dome, uprostred obrovského mesta počas zombie apokalypsy. Už od začiatku svieži a veľmi zaujímavý počin, ktorý dokázal zombie subžánru vdýchnuť konečne nejakú novú myšlienku. Jediným mínusom je mierna strata tempa v druhej polovici, ale záverečných 15 minút je opäť skvelou hororovou chuťouvkou s tými správnymi grádmi. Nechýba napätie, tiesnivá atmosféra, ani strašidelné útoky nemŕtvych. Za mňa veľmi dobré, na hrane 3* a 4*, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Skrátiť to o 20 minút a pridať viac gore, mohlo to byť takmer dokonalé. 65 %!! ()

klukluka

Mi se to nelíbilo. :( Děsně jsem se nudil, neurodila se ve mně žádná sympatie k hlavnímu hrdinovi, za celou dobu svého nedobrovolného azylu neudělal nic, čím by si mě (pro film) získal. Základní myšlenka dobrá, žádnou další už k ní ale nepřidali a byť to nebylo dlouhé, těšil jsem se na konec do té míry, že bych vzal po čtyřiceti minutách třeba i jeho sebevražedný skok mezi zombíky. Miluju artové filmy s touhle tematikou, v TOP10 mám The Battery, Noc ale odsouvám na sice pomyslné, avšak mnohem méně lichotivé pozice. ()

juta

Existují případy, kdy takto vyprávěný příběh funguje, ale tady to vůbec nefungovalo. Bylo to určitě myšleno dobře, ale myslet je hovno vědět a diváka to spíš nechá chladným a brzo na něco takového zapomene. Nic se tam neděje, celý film je bez pořádného dialogu a ani hlavní hrdina není moc sympatický. ()

• Když Sam (Anders Danielsen Lie) krvácí z nosu, na jeho krabici kapou kapky krve, když však krabici zvedne, na krabici není ani stopa po krvi. (ČSFD)

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)