Byl jsem mladistvým intelektuálem

I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1998, 16 min

„Ideje, baba tě poleje!“ Místy zábavná, snad úmyslně řemeslně bídná parodie na nízkorozpočtové horory, píchající (ovladač) do hryzavých popíječů Kanta s dvěma cukry - marginálně si vědom diverzity místního jsoucna si dovolím tvrdit, že na csfd je spousta kousnutí, leč většina z nich fantomových.. Apropo, vůbec se šéfovi intošů nedivím, že se v okamžiku zjevení keyboardového monstra takhle rozprskl. To já bych si ani nestačil sáhnout do kapsy pro prášky na srdce..(27.9.2012)

• IMPAIRED

To byla píčovinaaa! Jestli tohle někomu přijde inteligentně vtipný tak tyvole si může strčit celý svý zasraný myšlenkový nivó do prdele bytí, aby opustilo jsoucno, protože pokud přeteče nádoba s idejemi, mohl by se z toho skutečně impulzivně inteligentní divák zesrat. Tohle nemá žádnou inteligentní myšlenku, at už sebevíc / míň zhmotnělou nebo upřesněnou, vemtě nejtepleší námět a zpracujte to do želatiny klišé, turecký med který vypadá jako hovno najdete v každé druhé míse. A že člověk nespláchne neznamená že není chytřejší než vy. Gej level 3.(16.9.2010)

Skvělá parodie na upírskovlkodlačí horrory :)) Pozor na intelektuály, jsou mezi námi...:)) zpracování je geniální, hudba příjemně úchylná. Rozhodně se na to podívejte, je to geniální blbost :)) http://www.youtube.com/watch?v=eFYkbwqxuwA + http://www.youtube.com/watch?v=5WY9qPFdEVQ(16.4.2009)

Základný nápad filmu silne pripomína poviedku Woodyho Allena "Děvka z menzy", ale to je skôr silná stránka tohto dielka. Akurát namiesto upírov je tam pornobiznis: "Za stovku by vám děvce půjčilo desky s nahrávkami Bartóka, navečeřelo by se s vámi a pak byste ji mohli sledovat, jak prožívá nával úzkosti. Za sto padesát jste mohli v rádiu poslouchat stanici náročného posluchače na velmi krátkých vlnách ve společnosti dvojčat. A za tři stovky bylo kompletní menu: Hubená židovská bruneta by předstírala, že vás sbalí v Muzeu moderního umění, dá vám přečíst svoji dizertační práci, ve snobském podniku vás zatáhne do vášnivé hádky o Freudově názoru na ženy a pak spáchá sebevraždu podle vašeho vlastního vkusu - pro některé mužské je to dokonalý večer."(22.8.2013)

Velmi vtipný a ironický komentář ke společenskému a kulturnímu směřování naší země po revoluci. Souhlasím se Subjektivem - vnímat tento film jen jako laciný útok na přehnaný intelektualismus, je tak povrchní a hloupé, že se toho mohou dopustit snad jen ty dvě hlavní postavy (schválně - pokud se nad mým komentářem rozčilujete - zkuste si zavázat tkaničku). Myslím, že orámování filmu Vladimírem Brabcem a Michalem Davidem poskytuje dost srozumitelný klíč, aby film nebyl vnímán tak jednoznačně. Pravděpodobně se nejedná o naprostý odsudek - dvojznačný vztah k populárním a pokleslým žánrům není nepodobný Tarantinovi. Ovšem zde chápu mnohem intenzivněji kritický rozměr, film (podobně jako i budoucí Choking Hazard) napadá a komentuje sám sebe zevnitř. Tomu tak činí pomocí kritických intelektuálních promluv (které se při sledování naivním divákem stanou jenom prázdnou atrakcí), ale i skrze záměrné trhliny v konzistenci vyprávění. Byl jsem mladistvým intelektuálem je jistě k nelibosti mnohých JoJo-žroutů velmi inteligentní film.(26.8.2011)

• - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)