Byl jsem mladistvým intelektuálem (TV film)

I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1998, 16 min

,,Pavle? Co tam děláš tak dlouho?“ ,,Uh, čistim si zuby.“ Tohle je už klasika. Stylový kraťas o boji proti zrůdným intelektuálům je krásnou parodií na hororový žánr i vtipným zamyšlením nad konzumní kulturou. Nejdůležitější je v tomto filmečku každopádně Michal David, bez nějž by to nebylo ono!(15.7.2013)

Je hezké vidět, že když se chce, tak se i u nás dá dělat kvalitní humor. Je škoda, že jej není více. Klidně bych si na dané téma dovedl představit i více dílů. Co mě štvalo, byla otravná "hudba" a vysoko posazené kalhoty Soňy Tomečkové. Trochu zklamala role Fuky, protože jsem čekal víc. Ale i přesto považuji snímek, za ten nejlepší český 17 minutový film, co kdy vznikl.(25.11.2010)

Sakra, jak jsem na tohle mohl zapomenout?! Jeden z nejlepších českých filmů. Ever. Dokonalý v každém ohledu – scénář jako pocta i parodie brakového žánru, originální humor, (anti)herecké výkony, hudba, to vše korunováno lahůdkovými pidiroličkami známých tváří. Škoda, že podobných laskomin nevzniká víc. V bídné kvalitě k vidění na youtube. 100 %(9.11.2014)

Tak tohle je pro mně snad nejlepší česká komedie s hororovou tématikou, jakou jsem kdy viděl ! Viděl jsem několikrát a určitě si to ještě několikrát (mimochodem taky kvůli vhodné délce filmu) zopakuji. Boj proti intelektuálům nemá chybu. Michal David, kterého nemám zrovna v lásce si u mně, za to že si dělá v podstatě prdel sám ze sebe, docela šplhnul......... PS: A navíc je ve filmu obsaženo hluboké poselství ;-)(1.1.2012)

Tato krátkometrážní parodující hororová komedie vznikla v koprodukci České televize a studia Brutto. Jedná se o parodii obyčejného života lidí a intelektuálů, kteří vším normálním opovrhují, protože se cítí být na výši a lepší než všichni ostatní. Film je nabytý různými odkazy na známé filmy či seriály.Doprovází ho solidní hudební podtext, který se občas skládá z písní Michala Davida, jenž si ve filmu taktéž na chvíli zahrál (lépe řečeno zazpíval). Ve filmu se objeví spousta intelektuálních průpovídek, které jsem pořádně ani nepochopil, protože já patřím do té sorty méně chápajících lidí. To však nic nemění na tom, že jsem se docela bavil.(12.5.2010)

• - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)