Byl jsem mladistvým intelektuálem

• angličtina

I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1999, 17 min

zábavné, chytré a citující známé horory. Se skvělými hostujícími herci a... intelektuály. Nic strašnějšího neexistuje, pamatujte si! A závěrečné cameo a pointa jsou bezchybné. No na plný počet to stejně nemá. To by to muselo být ještě trochu vtipnější. (i když uznávám, často jsem si připadal, jako bych potřeboval titulky)(30.3.2011)

Kašlat na to, že zpracování je viditelně amatérské, protože obsahově se jedná o splněný sen snad každého filmového a popkulturního geeka a nerda. A nejlepší na tom je, že si to užijete i v případě, že vám jména jako Hegel či Heidegger nic neříkají... A ne - Sartre opravdu není druh trvanlivého salámu! ;-)(5.1.2003)

Je hezké vidět, že když se chce, tak se i u nás dá dělat kvalitní humor. Je škoda, že jej není více. Klidně bych si na dané téma dovedl představit i více dílů. Co mě štvalo, byla otravná "hudba" a vysoko posazené kalhoty Soňy Tomečkové. Trochu zklamala role Fuky, protože jsem čekal víc. Ale i přesto považuji snímek, za ten nejlepší český 17 minutový film, co kdy vznikl.(25.11.2010)

Velmi příjemné krátkometrážní překvapení. Asi takto by měl krátký film vypadat. Pointa. Originalita. Sdělení. Nezapomínejme, že ač itelektuál nebo jednoduchý konzument, všichni jsme jen lidé. Další z uměle vytvářených konfliktů uvnitř společnosti. Závěr s Míšou Davidem nemá chybu. Frajer, že do toho šel. A je vidět, k čemu se hlásí. :-))) Celkový dojem kazí silně amatérské provedení, které nemůže kompenzovat ani nápaditost.(2.10.2012)

Společně já a slabomyslný vojín Čilpan, který mi napovídá "uáuáublumbúúú", chceme v tomto narychlo stvořeném konsorciu vytvořit kvalitní, úderné a vševypovídající heslo pro nastávající revoluční dobu. Dobu, která již klepe na dveře a může být části zdejší populace mnohem nebezpečnější a zároveň k nim nepopsatelně zákeřnější, než například ozubený Kafka či duchaplná Krafka. Zatím nemáme ještě finální a vybroušenou verzi pro široká masa ni vegany, spokojte se, prosím, s pracovní verzí (nebo spíše primární tezí a ideou)... takže, pazóór, hrajeme. Horrori, Poklopi,Fokuméééé, chcem Bestlamu na Volné!!! Uznávám, není to jistě zdaleka brilantní, ale pokud to nechápeš, voe, pak jsi mladistvý intoš, bejku, a didovoleprdele, sráči...navíc mě pokousal jen sousedovic zablešenej pudl HOMO. No já se bavil, děti, že jsem se plácal do stehen, muhehe. Díky reakcím na můj zhulený odstavec, chci vše uvést na pravou míru, respektive jen naznačit, že kdo nechápe, pak je minimálně Michal David. Už je to lepší? Ano? Jste tedy nebezpečný intelektuál.(26.9.2012)

• - Knihkupectví, kde se u Pavla (Vladimír Škultéty) objeví první projev intelektu, je dodnes existuící žánrové knihkupectví Arkham v Čáslavské ulici. Nápis nad výlohou je také stále aktuální. (messiah)

• - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)