poster

Byl jsem mladistvým intelektuálem

 • anglický

  I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1998, 16 min

 • Gilmour93
  ****

  „Ideje, baba tě poleje!“ Místy zábavná, snad úmyslně řemeslně bídná parodie na nízkorozpočtové horory, píchající (ovladač) do hryzavých popíječů Kanta s dvěma cukry - marginálně si vědom diverzity místního jsoucna si dovolím tvrdit, že na csfd je spousta kousnutí, leč většina z nich fantomových.. Apropo, vůbec se šéfovi intošů nedivím, že se v okamžiku zjevení keyboardového monstra takhle rozprskl. To já bych si ani nestačil sáhnout do kapsy pro prášky na srdce..(27.9.2012)

 • IMPAIRED
  odpad!

  To byla píčovinaaa! Jestli tohle někomu přijde inteligentně vtipný tak tyvole si může strčit celý svý zasraný myšlenkový nivó do prdele bytí, aby opustilo jsoucno, protože pokud přeteče nádoba s idejemi, mohl by se z toho skutečně impulzivně inteligentní divák zesrat. Tohle nemá žádnou inteligentní myšlenku, at už sebevíc / míň zhmotnělou nebo upřesněnou, vemtě nejtepleší námět a zpracujte to do želatiny klišé, turecký med který vypadá jako hovno najdete v každé druhé míse. A že člověk nespláchne neznamená že není chytřejší než vy. Gej level 3.(16.9.2010)

 • gjjm
  *****

  Skvělá parodie na upírskovlkodlačí horrory :)) Pozor na intelektuály, jsou mezi námi...:)) zpracování je geniální, hudba příjemně úchylná. Rozhodně se na to podívejte, je to geniální blbost :)) http://www.youtube.com/watch?v=eFYkbwqxuwA + http://www.youtube.com/watch?v=5WY9qPFdEVQ(16.4.2009)

 • smatana.sk
  ****

  Základný nápad filmu silne pripomína poviedku Woodyho Allena "Děvka z menzy", ale to je skôr silná stránka tohto dielka. Akurát namiesto upírov je tam pornobiznis: "Za stovku by vám děvce půjčilo desky s nahrávkami Bartóka, navečeřelo by se s vámi a pak byste ji mohli sledovat, jak prožívá nával úzkosti. Za sto padesát jste mohli v rádiu poslouchat stanici náročného posluchače na velmi krátkých vlnách ve společnosti dvojčat. A za tři stovky bylo kompletní menu: Hubená židovská bruneta by předstírala, že vás sbalí v Muzeu moderního umění, dá vám přečíst svoji dizertační práci, ve snobském podniku vás zatáhne do vášnivé hádky o Freudově názoru na ženy a pak spáchá sebevraždu podle vašeho vlastního vkusu - pro některé mužské je to dokonalý večer."(22.8.2013)

 • Toj
  *****

  Velmi vtipný a ironický komentář ke společenskému a kulturnímu směřování naší země po revoluci. Souhlasím se Subjektivem - vnímat tento film jen jako laciný útok na přehnaný intelektualismus, je tak povrchní a hloupé, že se toho mohou dopustit snad jen ty dvě hlavní postavy (schválně - pokud se nad mým komentářem rozčilujete - zkuste si zavázat tkaničku). Myslím, že orámování filmu Vladimírem Brabcem a Michalem Davidem poskytuje dost srozumitelný klíč, aby film nebyl vnímán tak jednoznačně. Pravděpodobně se nejedná o naprostý odsudek - dvojznačný vztah k populárním a pokleslým žánrům není nepodobný Tarantinovi. Ovšem zde chápu mnohem intenzivněji kritický rozměr, film (podobně jako i budoucí Choking Hazard) napadá a komentuje sám sebe zevnitř. Tomu tak činí pomocí kritických intelektuálních promluv (které se při sledování naivním divákem stanou jenom prázdnou atrakcí), ale i skrze záměrné trhliny v konzistenci vyprávění. Byl jsem mladistvým intelektuálem je jistě k nelibosti mnohých JoJo-žroutů velmi inteligentní film.(26.8.2011)

 • - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace