poster

Byl jsem mladistvým intelektuálem

 • anglický

  I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1998, 16 min

 • pekkanik
  ****

  Mal som možnosť vidieť tento filmeček niekoľkokrát a bolo zaujímavé sledovať spolusediacich, ako naňho reagovali. Bavili sa aj tí menej inteligentní, aj tí intelektuálnejší. Je tu spústa odkazov na upírske a vlkolacké filmy, Votrelca, Elm Street... Najkrajšie je, že tu vlastne nie je "normálny priemer". Proti sebe stoja fanatický intelektualizmus a totálna komercia. A Michal David ma dostal do kolien...(9.10.2013)

 • willis
  ***

  Poměrně vtipné, ale konečné zúčtování s buňkou intelektuálů mělo být daleko extrémnější, vynalézavější . Naplno se neschopnost tvůrců vypointovat jakoukoli scénu projevila ve filmu Choking hazard. Očekával jsem něco víc ve stylu starýho Jacksona. Lépe by tak vynikl existencionální kontrapunkt absurdního bytí. (25.2.2005)(26.1.2005)

 • Frankie
  ****

  Jsoucnost projektu odkazuje k neautentickému bytí nižších stupňů spirálovitého evolučního rámce každého samozvaného intelektuála a přeangažovaného floutka. Jejich postuláty jest spojeny s anticipačními tendencemi přehršle filosofických škol včetně těch poststrukturalistických i sofisticky relativistických dávných antických časů před klíčovými zlomy variujících eónů. Tím se vytrácí názornost a dopad paradigmaticky laděných syntéz Husserlovského typu absolutní reflexe! Budu si dávat bacha ať mě žádný nekousne.....;o)(29.4.2009)

 • mikulíšek
  *****

  Je hezké vidět, že když se chce, tak se i u nás dá dělat kvalitní humor. Je škoda, že jej není více. Klidně bych si na dané téma dovedl představit i více dílů. Co mě štvalo, byla otravná "hudba" a vysoko posazené kalhoty Soňy Tomečkové. Trochu zklamala role Fuky, protože jsem čekal víc. Ale i přesto považuji snímek, za ten nejlepší český 17 minutový film, co kdy vznikl.(25.11.2010)

 • Toj
  *****

  Velmi vtipný a ironický komentář ke společenskému a kulturnímu směřování naší země po revoluci. Souhlasím se Subjektivem - vnímat tento film jen jako laciný útok na přehnaný intelektualismus, je tak povrchní a hloupé, že se toho mohou dopustit snad jen ty dvě hlavní postavy (schválně - pokud se nad mým komentářem rozčilujete - zkuste si zavázat tkaničku). Myslím, že orámování filmu Vladimírem Brabcem a Michalem Davidem poskytuje dost srozumitelný klíč, aby film nebyl vnímán tak jednoznačně. Pravděpodobně se nejedná o naprostý odsudek - dvojznačný vztah k populárním a pokleslým žánrům není nepodobný Tarantinovi. Ovšem zde chápu mnohem intenzivněji kritický rozměr, film (podobně jako i budoucí Choking Hazard) napadá a komentuje sám sebe zevnitř. Tomu tak činí pomocí kritických intelektuálních promluv (které se při sledování naivním divákem stanou jenom prázdnou atrakcí), ale i skrze záměrné trhliny v konzistenci vyprávění. Byl jsem mladistvým intelektuálem je jistě k nelibosti mnohých JoJo-žroutů velmi inteligentní film.(26.8.2011)

 • - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace