Byl jsem mladistvým intelektuálem

I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1998, 16 min

Koukám, že podle komentářů s nízkým počtem hvězdiček, tenhle film dorazil i k rádoby intelektuálům..:-D Jinak nemá co dodat, geniální, Baldýnský nenalezen a "Zas to bude okej, každej den není neděle....." Všimnul jsem si, že u některých záporných hodnocení se objevuje poznámka, že se jedná o horrorovou parodii a že tenhle filmek jako parodie na daný žánr nefunguje. To je ale mýlka, tvůrci se nesnaží parodovat tento žánr, ani to tak není. Parodují sice určité horrorové motivy a klišé, ale jdou mnohem hloubš, anebo spíše výš. Parodují totiž obecně béčkové filmy a nejenom je, nýbrž celou filmovou produkci a obecně vlastně veškerou současnou masovou popkulturu (McDonalds, Michal David). Snímek ji však pouze neparoduje, nýbrž ji i vzdává hold a to i v hlavních postavách, se kterými není problém se ztotožnit, neb tvůrci tuto kulturu sami uznávají. Vždyť přiznejme si otevřeně, všichni nadáváme na to, jak kvalitativně pokleslá je muzika Michala Davida, ale přesto, když začnou na plese při diskotéce ve dvě ráno hrát "Nonstop", paříme a s námi celý sál. Jen intelektuálové se k tomu nikdy nepřiznají.:-D(11.4.2011)

„Ideje, baba tě poleje!“ Místy zábavná, snad úmyslně řemeslně bídná parodie na nízkorozpočtové horory, píchající (ovladač) do hryzavých popíječů Kanta s dvěma cukry - marginálně si vědom diverzity místního jsoucna si dovolím tvrdit, že na csfd je spousta kousnutí, leč většina z nich fantomových.. Apropo, vůbec se šéfovi intošů nedivím, že se v okamžiku zjevení keyboardového monstra takhle rozprskl. To já bych si ani nestačil sáhnout do kapsy pro prášky na srdce..(27.9.2012)

"Jak můžeš sledovat takovou bezduchou slátaninu? Vždyť je to standardizovaný produkt masové kultury prostý jakéhokoliv hlubšího myšlenkového poselství. Jsi povrchní stejně jako ta komerce, kterou konzumuješ." Zde: http://www.youtube.com/watch?v=eFYkbwqxuwA a zde: http://www.youtube.com/watch?v=5WY9qPFdEVQ&feature=related(25.4.2008)

Kašlat na to, že zpracování je viditelně amatérské, protože obsahově se jedná o splněný sen snad každého filmového a popkulturního geeka a nerda. A nejlepší na tom je, že si to užijete i v případě, že vám jména jako Hegel či Heidegger nic neříkají... A ne - Sartre opravdu není druh trvanlivého salámu! ;-)(5.1.2003)

Tak tohle je pro mně snad nejlepší česká komedie s hororovou tématikou, jakou jsem kdy viděl ! Viděl jsem několikrát a určitě si to ještě několikrát (mimochodem taky kvůli vhodné délce filmu) zopakuji. Boj proti intelektuálům nemá chybu. Michal David, kterého nemám zrovna v lásce si u mně, za to že si dělá v podstatě prdel sám ze sebe, docela šplhnul......... PS: A navíc je ve filmu obsaženo hluboké poselství ;-)(1.1.2012)

• - Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)