Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

JosefTomas

Tento film je radikálně uchopený příběh, intelektuálně pojatý scénickou nevraživostí a probádá lidskou mysl nepříznivou sofistikovaností, spektakulózností a vzájemnou interaktivitou, přičemž eventuálně neztrácí komplexitu a zádumčivost. Pro toho, kdo nechápe, co to tady kecám, pusťte si tenhle filmeček a pochopíte. ()

Hyperbolic

Amatérsky ale krásně zachycený kousek epochy přelomu tisíciletí. Od oblečení, přes popkukturní narážky na plakátech, po zanedbatelně ale postřehnutelně jiný styl promluv. Kidy a výlevy intelektuálů jsou na úplně jiném levelu a já se docela bavil. Mladí tvůrci tohoto ražení se v minulosti měli více podporovat a naše kinematografie by (až na pár výjimek) nevypadaly tak jak vypadá. ()

Weissik

A já si řikám, amatérský filmy většinou takový kvality zdaleka nedosahujou. Docela příjemně parodická forma a perfektní hlavní náplň filmu - nebezpeční intelektuálové. Věřte mi, s několika z nich se setkávám každý týden ve škole a dávám si před nimi bacha. Tuhle mě jeden nutil mluvit o Descartovi a Kantovi. Ještě teď mívám po nocích horečky. ()

Blondie83

"Zas bude O.K Jen co vylezeš z poslele Koukneš na sebe a máš ránu Dáš si kouř místo koupele Už v tom lítáš.." Za Michala Davida hvězdičku navíc, hihi. ()

Claire.TJ

Český krátkometrážní film at its best. Hlášky padají od začátku do konce (možná je to tím gymplem, ale u nás ve třídě padají už několik let skoro pořád, včetně těch dlouhých a intelektuálských, jako např. "Jsoucno..."), smějete se od začátku do konce, nesmějete se jen hláškám, ale i drsným, ztřeštěným detailům (medvídky padajícími ze stropu při bouchnutí dveřmi to jen začíná, propiskou nasávající krev nekončí). Tenhle film budu mít navždy v mobilu a bude mě při delších čekáních bavit znova a znova. ()

koza3

Sakra to je ujetost! Někdy v roce 98 to bylo jako příloha na cédéčku score nebo levelu a bylo to první video, které jsem si na pc pustil. Běželo to z cd mechaniky a málem se mi rozpadl počítač jak to žhavilo. Tehdá se mi to líbilo asi právě kvůli tomu aktu prvního videa, protože když jsem si teď po téměř dvou dekádách pustil, valil jsem bulvy. Sakra to je ujetost! ()

HorstFuchs odpad!

To je fakt nehorázná s*ačka... Což ovšem dokazuje i finální vystoupení Michala Davida na konci filmu. Tenhle film patří určitě k těm, u kterých se zasmějete jen tomu, jaká je to příšerná hovadina. ()

Sekel

Nadhernej vtipnej a kultovni kratkej film panu Koprivy a Dobese, z kteryho je cejtit radost z brakove intelektualske zapletky a cit pro vtip. ()