Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

skaann

Skvělá parodie na klasické hororové snímky s výborným obsazením plná humoru. Nejlepší hláška: "Do prdele, intelektuálové!" ()

Scaevola

Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety jsem byl fascinován, přestože jsem už tehdy cítil, že tenhle filmeček je čímsi jinačí a pouze jsem si to nechtěl přiznat. ()

Emperor1

Himlhergotschopenhauerhegelkantkrucifix ... Myšlenka zajímavá, provedení nic moc. Navíc to na nás intelektuály nevrhá dobré světlo. A ten milý pán na začátku, nehrál on v M*A*S*H?. ()

PenelopaW

Stará dobrá klasika mého mládí, na které já úplně ulítávám! Oč horší pro mne bylo zjištění,  že můj muž, který si v sobotu po ránu v místním knihkupectví zakoupil Platóna a spolu s jinými, včetně Hegela, si ho potají čte v pokojíčku (nechápu proč s tím dělá takové drahoty, jsem ráda, že jsem se spářila s jedincem stejného druhu!), tento snímeček nikdy neviděl! Musela jsem mu rozšířit obzory, abych nakonec rozšířila i ty své, neb teprve včera mne napadlo číst si i jména v titulcích a zjistila jsem velký podíl Jiřího Pavlovského či Tomáše Baldýnského, kteří s Frantou Fukou patřili mezi muže formující můj světonázor. (Ostatně pana Pavlovského již nějakých dobře 18 let toužím pozvat na kávu, takže Jiří, jestli to čtete a nevadí Vám, že jsem již poněkud ztratila svůj pel, dáme sraz v existenciální kavárně?) V tomto snímku nevidím jediné hluché místo a řadím je do zlatého fondu české kinematografie. ()

LooX

Jak můžete sledovat takový bezduchý brak?Proč se raději nepokusíte ponořit do koncekutivně nonvoluntaristického světa tvůrců nezávislých,na tržním mamonu?Věděli byste pak,že bytí,nebo-li jsoucno,není něčím,nýbrž ničím. ()

MaryLou

Krásný kousek aneb "za málo peněz hodně muziky". A začínám se bát toho, že by Michal David byl nesmrtelný. :-) ()

veere

Spolutvůrce Pavlovský je můj oblíbený povídkář... Aneb jedna, dvě Intoš jde, intoš si jde pro tebe... ()

PanNafka

Neuvěřitelná konina a herecké výkony fakt nic moc... Na druhou stranu scéna s Michalem Davidem je opravdu geniální a docela mě zaráží i fakt, že tzv. intelektuálové podobného ražení opravdu existují (a to myslím jen s minimem nadsázky). ()

Flippy

Nejlepší krátký film, který u nás vzniknul. Výborné a hlavně pravdivé :) vyobrazení intelektuálů, Franta Fuka jako prodavač, který třídí zákazníky na normální a na pošuky a také finální boj s intelektuály a další scény. ()