Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů… (Česká televize)

OtokPag

Rychlé šípy, svázané v knihu - to je bible mého dětství. Film je moc dobrej! Parádní ponurá, až tísnivá atmosfera staré zástavby. Kritice hereckých výkonů se musím smát :)) ()

ferika

4 hviezdicky nostalgie. Vsetko tu povedali ostatni predrecnici. Takze len sam za seba - na Slovensku to Sipkami az tak velmi nezilo, ale ja som mal v 67-68 roku, v dobe druheho Foglarovho boomu 9 rokov, a osobne som to "zral" aj s navijakmi. Parada! Niektore reedicie velkych zositov komiksov Sipiek v cestine som zohnal v PNS (novinove stanky), par ich vyslo v slovencine. A potom prisla "rekreacia ROH" v Luhacoviciach s rodicmi. A tam v PNS na kolonade "sirokouhle vydanie komiksov " Rychlych Sipov: Zahada hlavolamu a Stinadla se bouri. Boli ilustrovane "Zelenacom" Markom Cermakom. Knihu som nemal moznost citat, tak to bol pre mna klenot, ktory mam zalozeny medzi mojimi vzacnostami dodnes. Tento film je z vizualnej aj dialogovej stranky skoro verna kopia prvej knizocky tohoto vydania. Je to fajn, len ma to jeden problem - pozeral som ten film s mladezou z nasej rodiny a ti mladi sa v tom stracali. Pri tej dost roztahanej stopazi by nebolo skodilo urobit nejaky uvod, aby aj divaci neznali problematiky dokazali pochopit charaktery postav. Takto je to film ktory ocenia naozaj len divaci znali veci, ti ostatni asi maju problem pochopit, o co ide a preco. Co tak zamiesat v uvode vycuc prvych pribehov Rychlych Sipov? Este vzdy dufam, ze raz sa niekto podujme na tu obrovsku ulohu a natoci serial o Rychlych sipoch od prvych pribehov az po "Stinadla" v kvalite podobnej napr. Cetnickym humoreskam. Pan Foglar by si to zasluzil! ()

aftershave

Dobrý. Dost dobrý....... Vyrůstal jsem na tom a i když bych tady už mohl dělat někomu určitě dědu, tak se na to vydržím dívat. Jen to prostě už není kůl a in. Vzniklo to za války a když to někdo natočil v tehdejším duchu, soudobé generaci se to nejspíš nebude líbit. Už jen to, jak divně ti plantážníci mluvili.... Jenže Foglar to takhle napsal. Já dávám za pět. ()

LoneGunman

Na začátek řeknu, že tahle verze se mi líbila - pozor, rouhání - víc než černobílý seriál. Atmosféra a celkové ladění filmu se trefily do mé představy Foglarova universa. Jednu poznámku bych měl k hojně diskutovanému neherectví dětských hrdinů - je to pravda, ale... to jejich prkenné neherectví totiž simuluje Rychlé šípy jak je známe minimálně z jejich kreslené verze. Vždyť Mirek Dušín je týpek, který když mu pod nohy hodili kládu jak blázen, tak řekl akorát "To je nečestné a nesportovní". To zní pěkně prkenně, což? U mě to prostě celé dohromady fungovalo dobře. ()

bobo7171

velmi suchopadne vykony hercov, ktory predstavuju rychle sipy... jedine bohous a dlouhe bidlo vcelku dobre zahrali komixove postavicky ()

megacik

Príjemné farebné a herecké oživenie legendárneho seriálu. Vôbec som netušil, že to existuje. Dávam 5 vontovských špendlíkov. ()

Mac._

Velká škoda promarněné šance. Výborná kamera a hudba, špatní herci (především ti hlavní) a režie. Seriál z roku 1969 je svojí atmosférou i vším, co novodobému zpracování chybí, o třídu lepší. Nebo o tři hvězdy, chcete-li. ()

Fash

Na filmu jsem byl jako malý v kině. V průběhu několika dalších let jsem ho viděl v TV. Stejně tak si ho dneska s velkou oblibou a radostí pustím (ačkoliv jsem se jako malej v kině neskutečně bál). Šedesátkový Šípy mám rád, ale atmosférou jsou pro mě tyhle z devadesátek jasně mnohonásobně výš. Já vím, že mluví divně a občas jsou jako prkna... ale nic to nemění na faktu, že celek, který kombinuje úžasně temnou hudbu, starý části města (ne ateliéru), b&w retrospektivu a vyprávění Petra Čepka, je naprosto dokonalý i po letech. Na jednu stranu bych si přál, aby je RŠ někdo zase přivedl k životu na plátnech kin, na opačnou se toho bojím jako čert kříže, protože bůh ví jak by to dopadlo... ačkoliv možná pod záštitou HBO/Netflixu by se to mohlo povést. ()

milos.bradik

Film má sice výbornou atmosféru, ale herecké obsazení silně skřípe a ve srovnání s literární předlohou i starším seriálem je děj silně okleštěn, například zcela zmizela postava Široka. Je to prostě jen odvar i když je dobře natočený a atmosféra Stínadel je opravdu stísňující. ()

710.cz

Vyrostl jsem na Foglarovkách a filmem jsem spíš zklamanej. Ne, že bych se na něj rád nepodíval, to ne. Ale kotkův snímek mi připadá jako nepovedenej památník na něco vzácného a krásného. ()

Nick182

Musím vyzdvihnout celý filmový štáb. Naprosto bravurně natočený film... navíc o Rychlých šípech. Napětí a atmosféra s temnými až hororovými prvky úplně luxusní od začátku do konce. A ty flashbacky s Janem Tleskačem jsou fakt nejvíc. Perfektní práce s kamerami. Plynulé posouvání a přechody do různých úhlů. Žádné zasrané, rychlé prostřihy, které jsou poslední dobou trendem. Výběr herců do hlavních postav byl také povedený. Kluci mi přišli přirození. Za mě jeden z nejlepších českých filmů.👍👍👍👍👍 ()