Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Coody

Pěkné vizualní efekty, mnoho zajímavých a originálních ras. Bohužel trochu nepůvodní zápletka, nešťastný výběr hlavního obsazení a s tím i spojený herecký výkon. Každopádně celkem ucházející, nikterak náročný, rodinný film na chill out.. ;) ()

Ramana

Vizuální stránka nádherná, hudba též, příběh jednoduchý (trochu yoli - dva puberťáci zachraňují vesmír). Celkově barvitá podívaná, něco ve stylu Strážců galaxie nebo Jupiter vychází. Nádherná scéna Bubble a koncert fantazie - dimenzionální tržiště. Při jiné volbě dvou hlavních hrdinů bych to viděl na 5 hvězdiček. ()

Ludva

[2019-11-08] * Přes dvě hodiny trvající videoklip. Vizuály někdy zajímavé, ale co s tím, když nevíte, co se děje a proč. Až ve druhé půli film začíná trochu dávat smysl, ale ne moc a už je stejně pozdě. Navíc Valerián vypadá na šestnáct, což je trochu v rozporu s jeho milostnými zkušenostmi, a Laureline je nesympatická zamračená protivná nána. ()

antalyan

Příjemný odpočinkový film, u kterého se pobavíte a nemusíte extra přemýšlet, tempo plyne rychle dopředu a vizuální stránka je krásná. Jen závěr byl bohužel celý poměrně předvídatelný. ()

Marissa33

Oceňujem vizuálnu stránku filmu, pekne spracované svety. Horšie to je už po dejovej stránke. Dej viac pripomína pilot seriálu. Plus vadil mi herec v hlavnej úlohe, na neohrozeného agenta sa absolútne nehodil. Cara Delevigne bola super, ale chémia medzi ňou a Valerianom bola na bode mrazu tá zápletka bola skôr nasilu ako divácky zaujímavá. Námet by sa dal lepšie rozvinúť v seriálovej podobe ako filmovej. Pokračovania filmu sa asi nedočkáme čož, ale asi filmový svet nijako neochudobní. ()

Lalaith22 odpad!

Obrovské mínus a ztráta času. Vykradačka všech akčních vesmírných filmů od Star Wars až k Pátému elementu. Do toho arogantní a znuděné obličeje Dana DeHaana a Cary Delevingne, kteří vůbec neumí hrát, je hned je z toho propadák roku. ()

Zoe.Dorien

Překvapivě příjemná sci-fi podívaná. Luc Besson se konečně zase předvedl a dokázal, že stále ještě umí udělat i dobrý film. ()

Vonter

Krásný obal a v něm ... nic. Ani milion vizuálních orgií nemůže zaplácnout nezajímavý a špatně vyprávěný přípěh, trapnost, zmatek, utahanost, mělkost a necharakternost takřka všech postav, občas otřesné herecké výkony (ať Rihanna zpívá, ale hlavně ať už proboha nehraje), velmi špatně vybraná ústřední dvojice, mezi nimiž absolutně nefunguje žádná chemie, nemluvě o chabém herectví a hlavně obrovská, zející a všeobklopující nuda, díky níž si na tenhle film za pár let asi málokdo vzpomene. Škoda, škoda a já se tak těšil. Jedna hvězda za vizuál a jedna za Caru, protože, ač jsou její herecké vlohy sporné, tak pro ní mám slabost a také za opravdu nádherné domorodkyně :) ()

stuj

Pohádka ve stylu Pátého elementu, který je ale samozřejmě mnohem lepší. Nevím, proč jsou hlavní hrdinové - prý nejlepší vládní superagenti! - takoví mlaďasové. Měli je hrát herci o 10 let starší, aby to bylo aspoň trochu uvěřitelnější. Inu pohádka, no. ()

HombreT

Valerian a Laureline trpia jedným neduhom ako aj podobné žánrovky, a síce že potrebujú skončiť. Tu krásne vidíme, že marginálne publikum sa bojí nových nezabehnutých vecí. A tak naša továreň na sny (s dôrazom na továreň) odklepne dlhú stopáž len dobrým marketingovým hráčom. Takže v konečnom dôsledku sa namiesto komplexne prepracovaných nových námetov musíme pozerať na klišoidný modrý odpad (Cameron), prehajpované céčkové uspávanky (Tarantino) alebo naťahovanú papundeklovú telenovelu (Star Wars). Mňa však tento nový francúzsky vietor celkom zaujal a aj napriek nedostatku priestoru a Cariných zúfalých pokusov o herectvo som si to v mojom kine náramne užil. ()

Vestor

Takový mix Star Wars a Pátého elementu, pořádně okořeněný barevnými Disney postavičkami. Ale celkem příjemná, jednorázová oddechovka. ()

doom.cz

Myšlenka nebyla úplně špatná, vizuál bezvadný, akce taky. Děj trochu nepřehledný, ale budiž. Jen mě NESKUTEČNĚ srali hlavní hrdinové. Hlavní klaďas jako namyšlený slizký pičus? Ne, fakt ne. A Cara byla taky taková nijaká, asi za to může ten její pro mě přihlouplý modelkovský kukuč. ()

kkoc

První dojem z celého filmu: husté černé obočí fakt na blonýně nevypadá dobře. Jinak bombastický vizuál a zřejmě realizace všech nápadů, které napadly scénáristu, režiséra a okolojdoucí svačinářku. Když došly nápady, recyklovala se klišé - ostatně ani celý děj není nic jiného než jedno velké klišé a to včetně závěrečného 1 : 1 souboje s hlavním zlounem a Xeny se srostlým obočím, bez které by Valerián natáhl brka už v prvních pěti minutách. Dialogy Valeriána a té uštěkané blondýny mají být jako dospělácké, plné sexu a jako děsně suverénní, ale vzhledem k jejich zjevu a projevu jsou totálně nevěrohodné a budí dojem, že se koukáte na "pojď, budeme si hrát na tatínka a maminku, když se hádají". Ostatně slečna "mám černé obočí, jsem děsně protivná, ale jsem dost dobrá" a Valerián s vizáží "už mi bylo osmnáct a včera jsem to fakt děsně přehnal s pivem a zelenou a pak jsem se poblil" možná opravdu nebyli ta nejlepší volba pro hlavní role.  Ale když na to budete koukat jen jako na směs epizod a budete se kochat skvělými animacemi, tak si to užijete. Doporučuji hru "z kterého je tohle filmu" o panáky. ()

VelkejViktor

Vizuálně vypadá film suprově, příběh je takový klasický průměr, vyskytuje se zde láska mezi hlavními protagonisty, někdo někomu něco ukradne a snaží se to získat zpět a naopak, bomba je deaktivována 1 sekundu před výbuchem, atd. To by vše bylo v pohodě, ale ta půlhodinka filmu, kde se vyskytovala Rihanna, to byl fakt odpad, to bych hnedka s filmu vystřihnul. Ještě navíc jsem celý film viděl s českým dabingem, to byl taky porod. Pokud máte možnost, tak se na film radši koukněte v originále (možná právě kvůli dabingu mám z filmu tak špatný pocit). ()

EricNor

Hlavni gerojove jsou fajn, zvlaste pro Caru mam slabost. Prvni tretina je bozi, zbytek uz je dost unifikovana vec bez extra napadu. Paty element uz Besson neprekona. Starej mozek to prostě uz nevymysli. ()

Mustrum

Základní příběh je docela zajímavý a i když v jistém smyslu tradiční, je v něm i něco neotřele nového, vizuálně velice pěkné. Občas zajímavé nápady. Líbilo se mi např. pobyt ve dvou světech - prostorech najednou. Na rozdíl od jiných recenzentů si nemyslím, že by volba hlavních hrdinů byl nějaký velký průšvih. Svižnost děje na začátku druhé půlky zbytečně zpomalila, ale závěr byl příjemně epický. Za mě mírně nadprůměrná docela dobře koukatelná sci-fi. Avšak nic zvláště překvapivého a bez nějakého Wow efektu. 68%. ()

leafroller

Třikrát sláva a haleluja!!!! Luc Besson natočil další Pátý element a posunul ho do nového tisíciletí. Při hodnocení tohoto snímku lituji, že se ručička dá nastavit pouze na hodnotu 100, protože já bych tady klidně 20 přidal. Úžasná podívaná, gejzíry fantazie a žádný stres. Vlastně o tom naponejprv nemohu moc psát, protože jsem seděl s otevřenou pusou a zíral. Na přemýšlení bude tedy čas příště. A v tomto případě bude těch příště jistě několik desítek. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017