Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Copak Valerián, toho jsem si v tomhle nebetyčném meziplanetárním kolotoči všimnul až když ho Laurélie měla na obličeji. Ta blonďatá spasitelka Galaxie měla tak šikovně naštvaný kukuč, že bych jí taky klidně slíbil svatbu jen aby se mnou jela na pláž. Nikdo mi nevysvětlil, proč všechny časoprostory zachraňují zrovna jediní dva puberťáci ve Vesmíru, nikdy se asi nedozvím ani to, co měly znamenat ty štěky celebrit a celebritiček, ale vem to čert. Po průchodu kolem poutače jsem byl připraven na kinematografické mučení mých očí, jenže ono je to vážení mnohem zábavnější než kdejaká festivaly opěvovaná komedie roku. Takže, Lucu Bessone, Pěkně dobře!(29.7.2017)

(55%) Ani nevím, jak to mám popsat. Rozhodně to není úplná blbost, v žádné scéně jsem se necítil trapně. Výrazné zápory to nemá, ale přesto mě to až tak moc nezaujalo. Podle mě je problém v tom, že se režisérovi nepovedlo snímek ucelit. A to zde rozhodně nebudu porovnávat k filmům Avatar, Pátý element atd. Ani přesně nevíme kam snímek zařadit. Vizuál je dobrý, akce je už jen jako přepálený doplněk (především v 2/2filmu), hlavní představitelé jsou celkem nudní, určité nápady co se týče ras, stvoření apod jsou skvělé, ani to moc nenudí, přesto je tu dost věcí snad i nedotažených, já nevím. Nemastné, neslané – tak by se to dalo asi vystihnout. ½ je ještě celkem dobrá, pak už to začne trochu nudit, takže nás ani nezaujme finále. Určitě bych to moc dále nekritizoval, ale na víc jak na průměr to fakt nemá. Hudba je obstojná, všichni herci jsou celkem ok, i když ti hlavní dva mě moc nebavili, ale nebyli vyloženě otravní, jak jsem si zpočátku myslel. Jako jednohubka je to docela dobrý, ale víckrát to už vidět nechci.(19.11.2017)

Jako nadosmrti infantilní fanoušek ryzích blockbusterů plných třeskuté akce a oku lahodících digitálních efektů musím pochopitelně konstatovat, že je megadrahý Valerian šíleně super. Dvě a půl hodiny odtržení od šedivé reality po boku Bessona, tvořícího "nový 5 Element", mi prostě dokonale uhraly, škoda jen nevýrazného konce (to nejlepší se děje v prvních 90-ti minutách). S povděkem kvituji také vedlejší postavu velitele, jehož morální přesvědčení a smysl pro zdravý důvtip otřásly mou ztracenou vírou v duchaplné charaktery ve filmových sci-fi vesmírech. Bombastickej space opera trip, kterej nakonec byla velká chyba v tom kině vynechat!(13.11.2017)

Komiksového Valeriana kdysi vykradl jakýsi George Lucas a nyní se kruh uzavírá. Očekávání snížena na minimum a najednou to funguje. V každé recenzi se člověk dočte, že Valerian je skvost, co se týče vizuálu, ovšem příběhově je až moc vidět, že prim hraje jeho rozvětvení do několikadílné mnohosérie. Což je samozřejmě pravda, ale musím uznat, že jsem se od skvělého začátku do příběhu naladil poměrně snadno a ačkoliv se mi to celé zdálo ještě o pár desítek minut delší, než ve skutečnosti je, pocit nervózního koukání na hodinky naštěstí nedorazil. Stále se je na co koukat, stále je co obdivovat, všechny mimozemské entity jsou krásně nadesignované a některé scény vyloženě strhující (úprk s kamerou za zády, jimž tak krásně lahodil druhý trailer). Dane DeHaan a Cara Delevingne je perfektně oháklá dvojka, která do filmu sedí dle mých představ, ačkoliv nikterak nevybočují ze zvých zaběhnutých hereckých póz a svými výkony nijak zvlášť nepřekvapí. To ovšem Luc Besson úplně nepotřeboval, ten si chtěl prostě natočit svoje oblíbené dílo, chtěl vdechnout život světům, které v jeho domovině ovlivnily celou jednu generaci a myslím si, že on sám může být spokojený. Až na to, že na zkompletování jeho vize zřejmě nikdy nedojde, bohužel. PS : Úvodní titulky spoilerují dvě vedlejší postavy, přitom by mnohem lépe fungovaly jako překvapující cameo. Minimálně tedy ta mužského pohlaví...7.5/10(26.7.2017)

Další z blockbusterů, který je sice koukatelný, protože to je velkofilm, ale jinak mě nějak minul a prakticky nezasáhnul. Příběh nebral, chybělo něco, co by mě mohlo překvapit. Taková jiná verze Hvězdných válek, která vás nechytí za srdce. Chyběl lepší záporák a jednoznačně lepší příběh. Ale i přes to koukatelný a Cara docela fajn, jen od Luca Bessona jsem čekal víc. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(24.7.2017)

• - Spoiler: Valerian (Dane DeHaan), Laureline (Cara Delevingne) a Bubble (Rihanna) z boulanského trůnního sálu utečou skokem do odpadní šachty. V několika záběrech, kdy s řevem běží proti velké skupině boulanských strážných, je však divákovi umožněn pohled na celou plochu mezi nimi a žádný takový otvor v zemi vidět není. Naopak povrch je neporušený s červeným kobercem po celé délce. (M1k3k)

• - Luc Besson uviedol, že komiksový seriál z roku 1967 sledoval už ako desaťročný. Film chcel nakrútiť dávno, ale musel počkať, kým technológia dobehne jeho predstavivosť. Keď videl Avatara (2009), od tej chvíle vedel, že prišiel správny čas pre splnenie si sna. (krasomama)

• - Při průchodem Rajské uličky (Paradise Alley) narazí Valerian (Dane DeHaan) na zrzavou ženu v rudých šatech, která mu nabídne své služby. Valerian odvětí, že není správného druhu. Jedná se o odkaz na postavu Jessicy Rabbit z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem (1988), kde byla vdaná za králíka Rogera. (KillHurt)