Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

• EvilPhoEniX

Prudké zklamání a jeden z nejhorších Bessonových filmů. Film má plusy pouze dva a to jest překrásná modelka/lesbička Cara Delevingne a vynikající 5 minutový performance Rihanny, což je trošku mimo když se jedná o nejdražší Evropské Sci-Fi. Efekty na můj vkus až moc barevné a pohádkové, akce je hodně málo a především je nezajímavá, tempo je neskutečně pomalé, ty dvě hodiny se mi v kině táhly neskutečně, někde v půlce filmu jsem se podíval na hodinky a plánoval jsem útěk, že další hodinu prostě nevydržím, no nakonec vydržel ,ale o nic jsem nepřišel. Tohle se prostě nepovedlo. Protrpené kino. 35%(20.8.2017)

• Tyler

Dvě hvězdičky by asi byly "objektivnější", ale když si vzpomenu nejen na "Pátý element" ale i ostatní Bessonovy klasiky mimo sci-fi žánr, jsem s prominutím nasraný, znechucený a víc jak jednu nedám... Totálně přeplácané, nudné, rozkouskované, bez sympatických herců, se záporákem-nezáporákem, předvídatelnými scénami... Dvě a čtvrt hodiny barviček za 200 milionů euro. Kriste, přitom tenhle chlap uměl.(5.11.2017)

Technicky úchvatné, ale tím to bohužel hasne. Bessonovi se nedaří najít jednotný styl a udržet fikční vesmír pohromadě, Ústřední duo hrdinů postrádá chemii, zápletka je sice košatá na odbočky, ale plytká na nosný rámec a tempo povážlivě kolísá. Kromě úchvatných triků stojí za zmínku jen skvostná Cara Delevigne. Spíš, než k Pátému elementu má bohužel Valerian mnohem blíž k Arthurovi a Minimojům... Což není pochvala..(24.2.2020)

Luc Besson si splnil sen... no, spíš SEN, a natočil Pátý Element Na Třetí, přičemž ve fázi Na Druhou se mu tam nějak přimíchal Avatar;) Faktem je, že celá věc nemůže působit příliš originálně, když si různé prvky z letitého comicsu vypůjčovaly Star Wars, ale i zmíněný Pátý Element, ale stejně tak platí, že věci jako dimenzionální tržiště a honičku po něm, jste určitě ještě neviděli;) Je ale trochu matoucí, že se to celé chvílemi bere velmi (velmi) vážně, aby se najednou celé kino řezalo smíchy (přičemž skutečně bylo proč). Stejně tak je poněkud nevyjasněná persóna hlavního hrdiny, který je chvíli chladným profesionálem, chvíli nadrženým adolescentem, a setrvale vypadá na svůj věk po předchozí probdělé noci. Na svůj věk tu (naštěstí) vypadá i Cara Delevingne, jejíž obočí bylo umravněno a osobnost pomateřštěna, a kostýmy (a kamera) moudře voleny tak, aby se její vyhublé nožky objevily asi jen v jediném záběru, takže se jí daří budit dojem, že by si zasluhovala být objektem (nejen) Valeriánské touhy. Valerian by si zasloužil opravdu velkorozpočtový seriál - i když se to Besson snaží zakrýt jak může, epizodický charakter vyprávění je tu zcela evidentní a i když film má pořád spád, má to k dokonalosti ještě dost daleko, a navíc s postupem času přibývají taky okénka ve vnitřní logice, což dostoupí vrcholu v závěrečné multipřestřelce. Ta je natočena tak nějak ve stylu "hele už jsme na dvou hodinách deseti, tak to prostě musíme utnout". Takže ano, je to místy velmi zábavná letní jízda, která dokáže budit náznaky nějakého myšlení, a kterou rozhodně musíte vidět v kině (a možná bych se ani nebál 3D). Ale pokud bych si měl vybrat nějakou nenáročnou zábavu na téma "nejsilnější silou ve vesmíru je láska", podíval bych se znova asi posedmnácté na Mmmultipasss-Multipas Lidi Ahoj, tedy pardon, Pátý Element. Samozřejmě proto, že Korben Dallas byl větší frajer než Valerian, kterému věčně musí Laureline zachraňovat zadek - Milla Jovovich s tím pochopitelně nemá co dělat;) Ale abych to konečně uzavřel - Valerian si zaslouží poctivých 70%.(31.7.2017)

Uvod s navazovanim pratelstvi me docela navnadil a po pocatecnich pochybach jsem se zacal tesit, jenze bohuzel, pochyby byly opravneny, pak uz to slo do kopru. Hlavni problem je v ustredni dvojici, Delevingne sice ocekavane nic moc nehraje, ale aspon se na ni docela dobre kouka a je vcelku sympaticka, ale DeHaan je tak neskutecny, necharismaticky hovado, ktery snad hraje jeste mizernejc nez Cara, ze totalne pohrbiva celej film. Pritom casting vedlejsich postav se naopak poved perfektne, super Hawke, nemene fajn Owen a prekvapive hodne fajn Rihanna i Hauer. Jinak pribeh je na podobnou zalezitost vicemene typickej, vydalo by to na jeden dil Star Treku, Hvezdny brany a podobne, ale nic vylozene tragickyho. Horsi je, ze se dej docela tahne, akce je pomalu a ten zbytek proste ustredni duo neutahne. Aspon, ze se na to docela dobre kouka, triky sice obcas zahaprujou, ale vizualni stranka je hodne libiva. Doufal jsem, ze by treba Besson dal vzpomenout na Paty element a v par scenach se mu trosku priblizil, ale jinak to je veskrze prumerny scifi.(15.8.2018)

• - Při návrzích a výrobě Valerianovi lodi Skyjet, filmaři spolupracovali s automobilkou Lexus, jejíž logo Skyjet nese na přední masce. (ElessarDeny)

• - Všetci kapitáni, ktorí postupne jeden po druhom v úvodnej scéne privítajú ''cudzincov'', sú v skutočnosti režiséri a scenáristi, s ktorými Luc Besson doteraz spolupracoval. Taktiež medzi mimozemskými návštevníkmi môžeme vidieť Mondoshawanov, ktorých sme už videli v Piatom Elemente (1997). (juditik)

• - Natáčelo se od 5. ledna do 3. června 2016. (Varan)