Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

• Kanada

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Nový Zéland

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA / Velká Británie / Kanada, 2017, 137 min

Keďže pôvodný komiks poznám naozaj len zbežne, neprináleží mi akékoľvek porovnávanie s predlohou. Prejdem teda k veci. Film ako taký ponúka veľa: efekty, soundtrack, nápady a i fungujúcu chémiu medzi hlavnými hrdinami. Bohužiaľ, čo škrípe je príbeh. V samotnom deji sa nachádza toľko odbočiek, že hlavná téma postupne zaniká. Niektoré konverzácie a silená romantika predlžujú už aj tak dosť dlhú stopáž na takýto typ filmu. Prekvapilo ma však, že rola DeHaanovi v podstate sadla. Aj keď sme si asi všetci predstavovali Valeriána trošku statnejšie, popasoval sa s ňou dobre a napokon ponúkol vyrovnaný herecký výkon. Cara Delevingne ma celkovo prekvapila, pretože som od nej čakala omnoho menej. Clive Owen poteší vaše oko, avšak nedokážete mu natoľko veriť ako ostatným. No najväčšou ranou pod pás bol Kris Wu, ktorý mi je známy z iných končín a napriek tomu, že nemal veľkú úlohu, hocikedy sa objavil na plátne musela som sa vyškierať. Ale celkový dojem s filmu je veľmi príjemný hlavne vďaka niektorým vtipom, ktoré osviežili celú kinosálu. 70%(23.7.2017)

Vizuální orgie, které natřou zadek všelijakým Star Warsům a podobným snímkům. Valerian nenabídne prakticky nic nového, ale dobře se sleduje. Rozhodně uvidíme pár zajímavých stvoření, akci a skvělý vizuál. Nebýt nesympatické kompletní herecké sestavy, šel bych do plného počtu. Duo neladí, záporák nesedí, tvůrci v tomhle případě šlápli hodně vedle.. 6/10 = 69%(3.12.2017)

"Ještě něco bych měl vědět, než jí strčím hlavu do tlamy?" Já se dokonalým vizuálem okouzlit nenechám, což už jsme prokázal škudlením hvězd u nejedné skvěle vypadající scifárny, ale tentokrát je to jiné. Ono to totiž nejen parádně vypadá, ale pro Bessonův rukopis mám slabost, při vypnutém mozku preferuju černobílé rozlišení dobra se zlem a seržantka Laureline umí dělat nejlepší ksichtíky v celém vesmíru. Mě to prostě hrozně bavilo a kdyby v sobě měl major Valerián pětinu charismatu Korbena Dallase, tak bych asi s pátou hvězdou neváhal. Tohle totiž je zábava dle mého gusta.(27.3.2018)

• Psychor

Nepočítám-li vlaštovku jménem Lucy, tak se Luc Besson za uplynulých 20 let nemůže pochlubit jediným vydařeným filmem. A prostřednictvím Valérian et la Cité des mille planètes si svou bídnou reputaci rozhodně nevylepší, jelikož snímek pravděpodobně posbírá několik Zlatých malin. Hned v úvodu si divák jistě povšimne herecké bezradnosti dua DeHaan - Delevingne. Vzhledem ke štědrému rozpočtu bych čekal, že castingové oddělení sáhne po někom schopnějším a esteticky atraktivnějším. Caru Delevingne bych si spíše dokázal představit jako ježibabu v nějakém hororu. Jenže ani božská Anya Taylor-Joy by svou krásou a mistrným výkonem nedokázala vykompenzovat totální absenci scénáře, který Bessonovi při průletu galaxií pravděpodobně zapadl někam do černé díry. Snímek zcela postrádá jakoukoliv smysluplnou zápletku a dokonce i po vizuální stránce, která by mohla uspokojit alespoň nenáročné publikum upřednostňující barvičky před příběhem, je neskutečně přeplácaný. Intergalaktický odpad.(19.7.2017)

Luk se po dlouhých dvaceti letech probudil z kómatu, vzpomněl si, že býval nápaditým režisérem s úžasnou fantazií, nonšalantně a s grácií si vytřel prdel chcípajícími a násilně dojenými Hvězdnými válkami a zmáknul Šestý element, potěšitelně vinnou, příjemnou, milou, nápaditou a vizuálně vymazlenou scifipičovinku, kterou zdejší míšní kapacity nezaslouženě odsunuly do modrých čísel, patrně proto, že tomu zase chyběl teplouš s kladívkem nebo šišoidní izraelska pizda s bitchíkem v „dokonale aristotelovském“ scénáři. Ta vizuální hravost by byla skoro na plnou palbu, a tak je velká škoda, že to Luk nerozvážně osázel dvěma kástingovými vředy v podobě snad neslizštějšího a nejnesympatičtějšího párečku nehereckých monster všech dob. Genetické anomálie s talentem bakterie tetanu Dán DeHnus a Kára Delues velmi necitlivě degradují to jinak nádherné sítnicové porno a místy navozují pocit, jako by člověk hleděl na luxusní, skvostně vysoustruženou ženskou prdel, zhyzděnou na každé půlce obřím hnisajícím jebákem.(4.11.2017)

• - Ve srovnání s režisérovým dřívějším filmem Pátý element (1997), kde bylo použito 188 triků, zde došlo k navýšení na celkové číslo 2734 triků. (Charpy)

• - Ve filmu je hned několik odkazů na jiné filmy. Tvar lodi, která dopadla na planetu Mül, vypadá podobně jako loď Romulanů z filmu Star Trek (2009). Na začátku filmu, kdy se setkávají rasy na Alfě, můžeme vidět i rasu Mondoshawanů z Pátého Elementu (1997). (UncleMorty)

• - Zbraně vládních jednotek jsou často jen upravené zbraně řady AR-15. (UncleMorty)