Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

• Kanada

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Nový Zéland

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA / Velká Británie / Kanada, 2017, 137 min

Jak by to vypadalo, kdyby režisér Pátého elementu namixoval Star Wars, Star Trek, Avatar a X-Men? Přesně takto. Film, který přináší asi tolik nového, co se za nehet vejde, s koncem tak předvítelným, že se již v prvních okamžicích přistihnete, jak doufáte, že to tak přeci dopadnout nemůže, jinak zbylé dvě hodiny v kině trávíte zcela zbytečně... Nuže, alespoň že ten vizuál a soundtrack stojí za to!(14.8.2017)

• JohnCZ

Hezky vypadající a přeplácaná nuda bez kloudného děje. Jak jsem se na Valeriana docela těšil, tak zklamal na plné čáře a zhruba po půl hodině nedynamického infantilního pobíhání po virtuálním marketu jsem začal poklimbávat a nedokázalo mě probrat ani finále. Jediným pozitivem tak zůstává zajímavá Cara Delevingne, díky které se ty nezáživné omalovánky daji přetrpět. Finanční neúspěch tedy v tomto případě chápu, tohle Luc Besson moc nezvládl.(6.11.2017)

Bodaj by sa príbehová stránka vyrovnala tej vizuálnej, aspoň spolovice. Bavilo ma stráviť tých 130+ minút vo svete Valeriána a Laureline, ale všetko bolo absolútne predvídateľné a napätie žiadne. Dane okej, Cara super. Už v Suicide Squad ma bavila najviac zo všetkých, dúfam, že úloh dostane viac. A palec hore aj za obsadenie Herbieho Hancocka. (Cinema City Polus - Filmánia - 7.8.2017)(8.8.2017)

Vizuálně opojná onanie Bessona, který ale zamrzl v devadesátkách a nepřináší vůbec nic nového. Příběh prohlédnutý už asi v první třetině, kdy vás to ale ještě nezačne trápit, protože se budete kochat tunami barevností rozlehlého světa Alphy. Když ale začnete přemýšlet o tom, co konkrétně které postavy mají na starosti, zjistíte, že nemají na starosti vůbec nic. Ani chemie mezi ústřední dvojicí netiká, i když Cara je kunda je, ale DeHaan je nudný. Rejha i Ethan Hawke tak trošku násilně vložení, i když zrovna Rihanna se svým smyslným a zběsilým převlékáním, celkem potěšila oko. Jinak klasické pobíhání z bodu A do bodu B a konec. Nicméně od Avataru tu asi nebyl lepší virtuální svět. 60% Pátý element nepřekonán....(21.7.2017)

• kingik

Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, aby už kreatura jménem Luc Besson nikdy nic netvořil. Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, aby to Cara Delevingne ještě zkusila s hetero orientací. Dvě hodiny intenzivního přemítání, kolik kyselých Malin tahle nevkusná (rádoby scifi) břečka získá. Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, zda to mám vůbec dokoukat. Dvě hodiny natahovaného, předlouhého, nudného, nevtipného a nenapínavého nic, při kterém i moje dědotrenky vykazovaly inteligenci. Zápletka? Ehm, zápletka v podstatě žádná. Banda jakýchsi polonahých Lebkounů, jejichž osud mně byl u paty, má být cílem záchrany. Dále se ještě upomínám, že Cara a Dane byli dva vládní agenti v daleké budoucnosti. A pak už jen shluk výjevů a úděsných scén. Lesba káže o síle lásky mezi heteráči, škaredý Dane DeHaan je zde pomalu vydáván za sex symbol, herecké znemožnění Clive Owena i Ethana Hawka, divná kreace Rihanny. Když to celé mělo v závěru gradovat, začalo se žvanit, závěrečná přestřelka úplný trapas. Na druhou stranu, kde by film byl, kdyby nebylo Cary, vydatně kritizované za její herectví. Ještě že kostymérům zbyl krapet inteligence, když ji postupně nasoukali do bikin i latexu. Za Caru uděluji jeden bod, druhý je za přemíru speciálních efektů, s nimiž se nešetřilo. Film má hnusnou výpravu, pitomé dialogy, vesměs je celý pitomý. Určeno retardovaným dětičkám, které si ani nevšimnou, že "mistr" Besson spatlal dohromady deset barevných mýdel. Není úplně normální, co stvořil. Bessona ani neomlouvá má neznalost (francouzského) comicsu, z něhož tento nepodarek vychází. Prostě chcete-li přijít o zbytek inteligence, dejte si tenhle film. Ještě je ta nejapná blbost korunována naprostým komerčních krachem. 2/10(20.11.2017)

• - Prvé dve upútavky na film obsahovali pieseň "Because" od legendárnej anglickej rokenrolovej skupiny The Beatles. Je to zároveň prvýkrát, čo filmový režisér získal práva na používanie ich skladby pri propagácii filmu. Povolenie im udelil Paul McCartney. (Steny94)

• - Luc Besson uviedol, že komiksový seriál z roku 1967 sledoval už ako desaťročný. Film chcel nakrútiť dávno, ale musel počkať, kým technológia dobehne jeho predstavivosť. Keď videl Avatara (2009), od tej chvíle vedel, že prišiel správny čas pre splnenie si sna. (krasomama)

• - Vo filme je možné vidieť až 200 druhov rôznych druhov mimozemských bytostí. Režisér Luc Besson napísal 600 stranovú knížku, v ktorej všetky tieto druhy opísal. Herci si ju potom tesne pred natáčaním museli naštudovať, aby vedeli ako na daného mimozemšťana reagovať. (Steny94)