Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Vizuální orgie, které natřou zadek všelijakým Star Warsům a podobným snímkům. Valerian nenabídne prakticky nic nového, ale dobře se sleduje. Rozhodně uvidíme pár zajímavých stvoření, akci a skvělý vizuál. Nebýt nesympatické kompletní herecké sestavy, šel bych do plného počtu. Duo neladí, záporák nesedí, tvůrci v tomhle případě šlápli hodně vedle.. 6/10 = 69%(3.12.2017)

No tak já teda nevím, ale dva pánové režiséři kterých příjmení začínají na B to jest Bay a Besson letos potvrdili, že v žánru výplachová zábava jsou pořád dobří a i když už jenom vesměs vykrádají sami sebe, tak pořád mají divákovi co nabídnout točí prostě pořád ty stejné filmy jako kdysi a to se holt v dnešní době různých rádoby cool osvěžujících blbostí z takzvané nové vlny neodpouští i proto po nich hateři v jednom kuse jdou a jejich filmy mají předplacenou modrou barvu a Valerian je zářným důkazem jasně, že je to blbost intergalaktických rozměrů, ale při vypnutém mozku zjistíte, že mimo ukolíbání pěkným vizuálem a zábavnou akcí starý kolo pořád dobře jede a kdo řemeslo uměl kdysi ho umí pořád, ale to už si musí každej přebrat sám...75%(29.7.2017)

Myslím, že jsme tomu všichni přes veškeré nadšení, energii a dechberoucí výpravu ochotni odpustit absenci fyzikálních zákonů, technického fundamentu, logiky. Ovšem odpustit provařený příběh plný nudného odkrývání skládanky a předvídatelného finále - to už je moc. Takže pokud pomineme příběhovou vatu, zbyde cca 50 procent celku, tedy fantasticky vypadající filmařiny plné vtipných scének (Rihanna neskutečná), Bessonovy vyjmečné představivosti fikčních světů a parádní chemie ústřední dvojice, kde sexy Delevingne válcuje DeHaana jako nic. Evropská variace Guardians of the Galaxy.(12.8.2017)

(55%) Ani nevím, jak to mám popsat. Rozhodně to není úplná blbost, v žádné scéně jsem se necítil trapně. Výrazné zápory to nemá, ale přesto mě to až tak moc nezaujalo. Podle mě je problém v tom, že se režisérovi nepovedlo snímek ucelit. A to zde rozhodně nebudu porovnávat k filmům Avatar, Pátý element atd. Ani přesně nevíme kam snímek zařadit. Vizuál je dobrý, akce je už jen jako přepálený doplněk (především v 2/2filmu), hlavní představitelé jsou celkem nudní, určité nápady co se týče ras, stvoření apod jsou skvělé, ani to moc nenudí, přesto je tu dost věcí snad i nedotažených, já nevím. Nemastné, neslané – tak by se to dalo asi vystihnout. ½ je ještě celkem dobrá, pak už to začne trochu nudit, takže nás ani nezaujme finále. Určitě bych to moc dále nekritizoval, ale na víc jak na průměr to fakt nemá. Hudba je obstojná, všichni herci jsou celkem ok, i když ti hlavní dva mě moc nebavili, ale nebyli vyloženě otravní, jak jsem si zpočátku myslel. Jako jednohubka je to docela dobrý, ale víckrát to už vidět nechci.(19.11.2017)

Další z blockbusterů, který je sice koukatelný, protože to je velkofilm, ale jinak mě nějak minul a prakticky nezasáhnul. Příběh nebral, chybělo něco, co by mě mohlo překvapit. Taková jiná verze Hvězdných válek, která vás nechytí za srdce. Chyběl lepší záporák a jednoznačně lepší příběh. Ale i přes to koukatelný a Cara docela fajn, jen od Luca Bessona jsem čekal víc. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(24.7.2017)

• - Všetci kapitáni, ktorí postupne jeden po druhom v úvodnej scéne privítajú ''cudzincov'', sú v skutočnosti režiséri a scenáristi, s ktorými Luc Besson doteraz spolupracoval. Taktiež medzi mimozemskými návštevníkmi môžeme vidieť Mondoshawanov, ktorých sme už videli v Piatom Elemente (1997). (juditik)

• - Cara Delevingne nazpívala k filmu píseň „I Feel Everything“, která zazní během závěrečných titulků. (gip412)

• - Kvůli práci na tomto snímku odstoupil skladatel Alexandre Desplat od filmu Rogue One: Star Wars Story (2016), jehož výrobu zdržely přetáčky. (D.Moore)