Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu

• Česko Hvězdy neumírají v Liverpoolu (více)

Snímek natočený podle memoárů Petera Turnera sleduje hravý, ale vášnivý vztah Turnera (Jamie Bell) a výstřední oscarové herečky Glorie Grahameové (Annette Beningová) v roce 1978 v Liverpoolu. Zpočátku bezstarostná a nekonvenční milostná romance mezi legendární femme fatale a jejím mladým milencem rychle přeroste v hlubší vztah, v němž je Turner ten, u koho Gloria hledá útěchu. Jejich vášeň a touha po životě budou prověřeny vnějšími dramatickými okolnostmi a dvojici čeká na společné cestě série velmi nečekaných událostí. (Cinemax)

mac000

Anete Benningová je skvělá jako Gloria Grahame. V souvislosti s natáčením měla příležitost setkat se s herečkou Terry Moore, starou přítelkyní Glorie, která hrála její nevlastní matku v Kazanově dramatu "Man on a Tightrope"(1953). Annette Beningová se od Terry dozvěděla, že Gloria Grahame si chránila své soukromí a nikdy se nebavila o svém manželovi nebo rodinném životě tako takovém. Byla také velmi tvrdohlavá a podle jedné historky se prý režisérovi Elia Kazanovi podařilo rozplakat Glorii pro jednu scénu ve filmu teprve tím, když jí řekl, že její filmová partnerka Terry Moore je lepší herečka... ()

solisoli

Sfilmovaný tragický príbeh Glórii Grahamovej v období na sklonku jej života poznamenaný vážnym ochorením. Nevedno ci si zaslúžila taký medailón, akým ju odprezentoval Paul McGuigan. Predsa musela mať niečo viac v sebe, ako ju stvárnili v tomto pomerne nezaujímavom a ponižujúcom prízemnom deji, bez myšlienky a reakčnej kreativity. ()

rigby

Annette Bening je opět vynikající a celý film stojí na jejím výkonu. Bohužel toho není moc co hrát. Scénář je předvídatelný od první chvíle a příběhu chybí moment překvapení, či alespoň nějaký zvrat nebo něco nečekaného. V této podobě je to sice kvalitní, ale zapomenutelné. ()

Capri2016

Smutný koniec života holywoodskej star čierno-bieleho filmu Glorie Grahamovej, keď hviezdu porazila rakovina. Ale ešte pred touto porážkou Gloria zažila poslednú lásku života Petera Turnera (ktorý prišiel po mnohých iných láskach), ktorého stretla v Londýne pri pôsobení na tamojších doskách. Láska staršej, ale stále vitálnej movie star a o polovicu mladšieho partnera ma bavila a niektoré momenty tohoto vzťahu boli nezabudnuteľné - tanec na hudbu k filmu Horúčka sobotňajšej noci, zaľúbený pohľad na oceán v Kalifornii a spoločné zážitky a zábery z New Yorku na začiatku 80. rokov. Ale časť, keď starnúca herečka zomierala bola dosť dlhá a smutná. Výborné výkony oboch hlavných predstaviteľov - Annette Beningovej, ktorá ako 60. ročná starne do krásy a tiež Jamieho Bella, ktorý sa z malého chudého tanečníka pretancoval až na 30+ ročného šarmantného a urasteného muža, ktorý vie skvele hrať. Ako na telo šitá rola pre Annette a dúfam, že Jamieho uvidím ešte v ďalších podobných zaujímavých hlavných mužských roliach. Výborná podmazová hudba k filmu a skvelé piesne konca 70. rokov a začiatku 80. rokov, ktoré nás sprevádzali celým filmom. Ja som zažila 70. roky ako dieťa a nezdali sa mi až také zaujímavé, ako zaujímavo vyzerali v tej "veselšej" časti tohoto filmu. Dobrý film o láske a umieraní. Ale asi by ma viac bavil životopisný film o všetkých vrcholoch a pádoch herečky Glorie Grahamovej, o ktorej som pred týmto filmom nepočula. ()

peproch

Film je dost nijaký, pokud nesází na sympatie stárnoucích společenských hvězd a jejich sentiment, jako když měly mladomilence. ()