Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Fiffty

Pustil som si to bez toho aby som vôbec tušil o čom v tomto filme ide a to viac som čakal čo sa z toho vykľuje. Začiatok super, postupné budovanie napätia žiaľ vyvrcholilo trochu divne zvláštnym monštrom a divným pre mňa nepochopeným koncom. Ak by sa to nehralo na nejaké sci-fi a ostalo to trochu pri zemi bolo by to oveľa lepšie. ()

Yuri_Boyka

Mal som väčšie očakávania od tohto filmu. Žiaľ jediná dobrá vec, ktorá tu stojí za zmienku, sú praktické efekty. Herecké výkony sú slabé a kvôli tomu nefunguje väčšina dramatických momentov a dopláca na to aj atmosféra. Oh, a ešte jedna vec... toho kreténa, čo si myslel, že blikajúce svetlá v niekoľkých scénach budú super efekt, by som vyfackal dočervena. Hodnotenie: 3/10 ()

vrch07256732

Ako už bolo spomenuté je to totálna zmes od REC, Re-Animator, nejaké B horory z 80 rokov, Sfi-Fi Kukluxklan, Konšpiračné teórie...., ale zhrnuté pod čiarou: bavil som sa nakoľko som tu nehľadal nijaké posolstvo či hlbší zmysel....vyslovene žánrová dynamická oddychovka bez hlavy či päty. Dnes som dopozeral 2 raz po cca. 5-7 rokoch a furt pobavilo. ()

Zupan_

Aká si pocta kultovým hororom z 80tich rokov. Čo mi aj tak trochu vadí keďže niektoré scény/ nápady doslova duplikuje. Je vtom všetko možné, Votrelečia scéna, monštrum podobné The Thing, naháňačka snim ako z Hellraiser 2, kultisti a portál ako z Vládcu temnot a koniec z Fulciho Beyond. Natočené na veľmi vysokej urovni keďže si vezmeme že celý projekt bol financovaný cez crowdfunding. Vyberalo sa to zaujímavým smerom ale mám pocit že to malo ísť po svojom a nie sa násilne držať ako pocta starším filmom ktoré sa už proste spraviť lepšie nedajú a celé tomu dodávajú pocit neoriginality. Bolo by záujmové vidieť dvojku ktorá by pokračovala tam kde tento film skončil potenciál to určite má. ()