Nicota (festivalový název)

• Kanada

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada / Velká Británie, 2016, 90 min

Dobre vyzerajúca zmeska rôznych hororových námetov a tém. Čo na tom, že je to ignorantsky neoriginálne, je to šikovne spracované a make-up effects sa vydarili na jedničku. Len to občas zadrhne nudou a diletantským prístupom k príbehovému spádu. Osobne nechápem užívateľov, ktorí nad snímkom plačú ( hodnotenia pod 3 ), tí zrejme nemajú zmysel pre nadsádzku pri takomto žánri.(7.12.2017)

Při letošním prozatimním suchu tu máme vynikající očekávaný kousek. The Void má plusů hned několik. Odehrává se v prostředí nemocnice, což vždy mělo, má a bude mít svou atmosféru, poněvadž jak už řekla jedna z hereček dle statistiky nejvíce lidí umře právě tam. Tempo je rychlé a na věc se jde víceméně od začátku, což je taky velmi vítaným plusem. Postavy uzavřené v nemocnici né všechny spolu spolupracují, což opět vytváří nepříjemné dusno ve vzduchu. Největším plusem je však poctivá maskérská práce a mechanické efekty, které dají zavzpomínat na 80. léta a překvapivě to nevyznívá vůbec trapně naopak! Monstra mají šmrnc, jsou děsivá a o gore zde taky není nouze. Mínusem jest, že se většinou odehrávají ve tmě, tedy v plné kráse jdou vidět zřídka kdy, ale čert to vem, podobné horory se už vůbec netočí a je třeba je ocenit. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 4/10.(12.4.2017)

• movieband

Není to Carpenterova Věc, není to Carpenterovo Šílenství, a vlastně je to od každého něco, aby to v závěru mohlo dát neskutečný myšmaš. Těšil jsem se, a v pravdě, doufal jsem novodoubou verzi, nebo jen v povedenou náhrašku In the Mouth of Madness. Bohužel se tak nekoná, a The Void je sice kurva atmosférickým hororem, s na dnešní poměry pěkně odvedenou řemeslnou prací, ale v závěru tak blbě poskládaným, že v něm člověk těžko hledal něco srozumitelného.(26.4.2017)

• LIVINGDEAD

Tak já už fakt nevím. Nemyslím si, že jsem až tak náročný, ale dát takové sračce tak vysoké hodnocení, tak to už je moc. Pár postav v bílém hábitu s píčou na kapuci, pár amatérských herců v nemocnici a pár hadic a nějaké chuchvalce, které ani nejsou pořádně vidět, protože zrovna bliká zářivka! (Festival trpělivého diváka)(9.4.2017)

Čekal jsem něco ve stylu The Thing, jenže tohle bylo krapet jiné. Našlo se tu pár okamžiků, které vypadaly velice dobře, ale některé zrůdičky na druhou stranu tak hrůzostrašné nebyly, ale nápad s vyšším já, nebo jak to nazvat, byl zajimavý. Náplň zdejšího obsahu neodpovídá tomu, co se odehrává ve filmu! Žádná vesmírná monstra tam nepřilétla. :D(5.5.2017)