Nicota

(festivalový název)
Trailer 1

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Trailer 1

Morholt

Osmdesátkový mix, který ve mě nejvíc evokoval vzpomínku na Hellraisera, ale najde se tu řada dalších odkazů na béčkové klasiky. A to je ku prospěchu věci. V první polovině se film může blýsknout solidní atmosférou, v té druhé zase kvalitními jatkami a roztodivnými monstry. Gillespie s Kostanskim se mi po Dni otců zase trefili do noty a tak doufám, že jejich tvůrčí pauza nebude tentokrát tak dlouhá. 80% ()

pornogrind

Před puštěním jsem o filmu zhola nic nevěděl, proto mě mohl jen překvapit. Začátek nebyl špatnej a i díky mé nevědomosti( toho co bude dál ) mě film celkem zaujal. S postupným odhalováním karet opadá kouzlo ( nevědomosti ) a s tím začalo opadávat i moje nadšení. Z " The Void " se totiž vyklubala překombinovaná fantazmagorie, která v podstatě nepřichází s ničím novým, jen vykrádá starší hororové kousky. Mínusem byly i charaktery postav, jelikož se mi za celej film nepodařilo najít jedinou sympatickou postavu, které bych smrt nepřál. Pokud máte chuť na nelogickej a překombinovanej mišmaš tak s chutí do toho. Pro mě to byla ztráta času. Pár vydařenějších scén totiž nezachrání celej film. ()

EvilPhoEniX

Při letošním prozatimním suchu tu máme vynikající očekávaný kousek. The Void má plusů hned několik. Odehrává se v prostředí nemocnice, což vždy mělo, má a bude mít svou atmosféru, poněvadž jak už řekla jedna z hereček dle statistiky nejvíce lidí umře právě tam. Tempo je rychlé a na věc se jde víceméně od začátku, což je taky velmi vítaným plusem. Postavy uzavřené v nemocnici né všechny spolu spolupracují, což opět vytváří nepříjemné dusno ve vzduchu. Největším plusem je však poctivá maskérská práce a mechanické efekty, které dají zavzpomínat na 80. léta a překvapivě to nevyznívá vůbec trapně naopak! Monstra mají šmrnc, jsou děsivá a o gore zde taky není nouze. Mínusem jest, že se většinou odehrávají ve tmě, tedy v plné kráse jdou vidět zřídka kdy, ale čert to vem, podobné horory se už vůbec netočí a je třeba je ocenit. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 4/10. ()

Cappuccino

Kombinácia Veci, Re-Animatora, Vládcu temnôt, In the Mouth of Madness, Cast a Deadlly Spell a mnohých iných béčkových hororov, ktoré načrtávajú Lovecraftovskú tématiku prastarých bohov, v tomto prípade oblečenú do novodobého šatu. Spočiatku temné a napínavé (atmosferické náznaky okolitého zla, štýlovo-desiví vyznávači kultu), v druhej časti krvavé a tempom zrýchlené (útoky príšeriek), ale záverom vrcholne neuspokojivé (to už komentovať nebudem, uvidíte sami, poviem len toľko, že knižný Lovecraft alebo filmový Carpenter by to ukončilo omnoho démonickejšie a pre ľudstvo beznádejnejšie). Ale pre fanúšikov hororu a už vyššie spomínaných tvorcov za zhliadnutie rozhodne stojí. ()

S.Quentin QUALE

Ale hovno leda! Tady se zase sešel kinosál odborníků. The Void sice není uhlazenou hororovou podívanou, na jakou je divák zvyklý od Wana a těch dalších, ale sere na to pes, když se jedná o největší oplzlounskej ples příšer od Frankensteinovy armády. Letos zatím jeden z nejlepších kusů. Palec hore za na uzdě udrženej splatter. 75% ()

• Natáčelo se v kanadském městě Sault Ste Marie. (Homerking)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2016 na filmovém festivalu Fantastic Fest. (Homerking)