Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Marceloo

Uprostred nočnej smeny nájde Daniel (Aaron Poole) neďaleko svojho auta zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť najbližšiu nemocnicu, ktorá má byť čoskoro kompletne uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že všetko nie je úplne v poriadku. Pacienti s personálom sa totiž ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. - Po viac ako dvoch rokoch som sa konečne dočkal a som velmi spokojný. Už od začiatku má The Void mrazivú atmosféru a nebezpečenstvo nečíha len vonku, ale aj vo vnútri. Efekty sú presne tým, čo robí staršie horory tak úžasnými, a aj keď ich nie je vela, väčšinou sú perfektne spracované. Prechádzka peklom bola krásna a masky boli pekne kreatívne. Herci hrajú v rámci rozpočtu slušne, aj keď je často vidieť, že do svojich úloh nedokážu dať kúsok seba. Mohlo by sa zdať, že dejová línia má klasický hororový priebeh, ale keď som si v závere uvedomil, ktoré postavy prežili, rozhodne nejde o tradičné hororové spracovanie. O závere si divák môže myslieť absolútne čokolvek, na čo poukazuje aj názov, ktorý v mojich očiach evokuje to, že si má divák tú prázdnotu vyplniť. Ide o suprovú záležitosť, z ktorej priam srší tá hororová béčkovosť a všetko, čo na hororoch milujem. Ďalšie pokroky režisérov budem pozorne sledovať a určite pôjde o kvalitu, keďže si ich na vyšších miestach všimli a podielajú sa na remaku It. + herec z The Returned a iZombie ()

Superpero

Šílenej horor, kde je ňák všechno. Je trochu škoda, že to vypálí trumfy moc brzo. Začátek je totiž fakt znepokojivej a dost intenzivní a fakt jsem napjatě čekal, co se z toho vyklube. Někdy v prostředku to ale poněkud ztratí dech a jen tam pomalu choděj v chodbách. Mno a konec je už spíš komedie. Když tam transformovanej šílenej doktor konečně zařídí porod dcerušky z jiný dimenze a ona z toho vyleze fakt hyperzmutovaná kreatura, tak jsem fakt vyprskl smíchy. Tvůrčí nadšení bylo vidět, ale prostě to fakt mockrát nedávalo vůbec smysl a prostě tam všech těch hororovejch atributů bylo až moc na to, aby se to dalo brát vážně. Asiatka byla sexy. ()

tron

Atmosférický, drsný, temný a ku koncu dosť nechutný horor, ale i značne chaotický, asi až príliš vykrádajúci Vec a Hellraiserov (a kadečo inšie) a hlavne obsahujúci strašne otravné, hysterické, neschopné a nesympatické postavy, plno logických hovadín (pozoruhodné je vyvrhnutie mláďaťa, ktoré je o 70% väčšie, ako matka) a blbého strihu, ktorý komplikuje prehľadnosť mnohých scén. ()

Anderton

Kto má rád predobrazy tohto hororíku by nemal byť sklamaný, naopak, návrat do sedemdesiatok a osemdesiatok, či už v Severnej Amerike alebo v Taliansku, by mohla byť pre fanúšikov veľkou udalosťou. Bohužiaľ si kanadskí tvorcovia asi ukrojili veľké sústo a okrem miešaní nadprirodzených netvorov a tajomnej sekty sem pridávajú aj mytológiu o fungovaní celého vesmíru alebo niečo v tom zmysle. Potenciál tu tak bol skôr na niečo obsiahlejšie, kde by bolo viacero otázok zodpovedaných, takto ostane niekoľko zbytočných otáznikov visieť vo vzduchu. Finále potešilo, ale môže sa stať, že každý si o ňom bude myslieť niečo iné. ()

luka4615

The Void má slušnou myšlenku, avšak vezmeme-li v potaz šablonovité vymírání postav, občasný šílený střih a vzhled monster, které vypadají jako z roku 1960, výsledek není zas tak úchvatný jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Snímku rovněž také moc nepomáhá "přepálené" finále, které bych spíše očekával ve filmu typu "World of Warcraft". ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2016 na filmovém festivalu Fantastic Fest. (Homerking)
  • Natáčelo se v kanadském městě Sault Ste Marie. (Homerking)